Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Πολύ καλή ιδέα έριξες στο τραπέζι! ❤❤❤

Εύγε! Θα την αλλάξω! 👍

Αυτό το χρώμα, το σκούρο κόκκινο ας πούμε, μου θυμίζει κινηματογράφο. Αλλά ας πάμε για κάτι άλλο, καιρός είναι. 👍
Κλασικος κομμουνιστης! Ολα κοκκινα.Τωρα ειναι της μοδας τα ροζ, καιρος να πας με το ρευμα της εποχης. Να δεις που θα βρεις και χορηγια! 😂

Παντως απο κοντα η μοκετα μου περναει ουδετερη στο ματι. Ισως καποτε για θεματα αισθητικης πας σε επαγγελματικα πλαινα (αποροφηση - διαχυση). Ξερω θα κανουν περιπου την ιδια δουλεια, και θα κοστισουν, αλλα στο ματι θ αλλαξει το τοπιο. Ουτως η αλλως με τα 5 σαμπ ολοκληρωθηκες, απο αποψη ηχειων δεν χωραει κατι αλλο (και στο τρινοβ), τι θα κανεις μετα απο ενα χρονο? Μονο ψαρια θ αγοραζεις?
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
950
Reaction score
978
Κλασικος κομμουνιστης! Ολα κοκκινα.Τωρα ειναι της μοδας τα ροζ, καιρος να πας με το ρευμα της εποχης. Να δεις που θα βρεις και χορηγια! 😂

Παντως απο κοντα η μοκετα μου περναει ουδετερη στο ματι. Ισως καποτε για θεματα αισθητικης πας σε επαγγελματικα πλαινα (αποροφηση - διαχυση). Ξερω θα κανουν περιπου την ιδια δουλεια, και θα κοστισουν, αλλα στο ματι θ αλλαξει το τοπιο. Ουτως η αλλως με τα 5 σαμπ ολοκληρωθηκες, απο αποψη ηχειων δεν χωραει κατι αλλο (και στο τρινοβ), τι θα κανεις μετα απο ενα χρονο? Μονο ψαρια θ αγοραζεις?
Έρχεται 2025 ο νέος Επεξεργαστής, κάτι νέο θα βγάλουν με καμιά 20ρια ακόμη ηχεία!!!!
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Ένας διακοσμητής δεν μπορεί να μπει στον χώρο να προτείνει ιδέες;
Δεν μπορεί να τελειώνει το θέμα με το "όχι μαυριδερό, άρα σκατί και ό,τι νάναι καφετί".

Τέτοιο κορυφαίο σετάπ θα έπρεπε να είναι για περιοδικό και ως προς την εμφάνιση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.985
Reaction score
20.507
Εμένα, πάντως, όταν επισκέφθηκα το χώρο του Κώστα, δεν μου απέσπασε την προσοχή η μοκέτα, ούτε το χρώμα των διαχυτών, ούτε κάτι άλλο. Ας είναι ό,τι χρώμα θέλουν, η ουσία είναι αλλού.:)
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Η ουσία ήδη τεντώθηκε, έπιασε κορυφή.
Τι θα πείραζε να ήταν εντυπωσιακός ο χώρος και αισθητικά;
Ακολουθώντας τα γούστα του κατόχου πάντα.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.713
Reaction score
28.063
Η ουσία είναι το πακέτο. Δεν είναι ποτέ μόνο ένα στοιχείο. Και προφανώς ότι έχει του αρέσει.
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Μπορεί να του αρέσει ως good enough.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι θεωρεί πως έπιασε κορυφή στην αισθητική πλευρά, σύμφωνα με τα γούστα του πάντα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.429
Reaction score
125.726
Βλέπω αρκετές υλοποιήσεις σε καφέ και σε καφέ κόκκινο, όπως ήμουν δηλαδή

1000011270.png


1000011275.png


Και άπειρες σε τόνους του καφέ, από ανοιχτό έως σκούρο:

1000011274.png


1000011271.png


1000011263.png


Με μια πρόχειρη μετατροπή της μεγάλης επιφάνειας της μοκέτας από κόκκινο σε καφέ, μ'αρεσει περισσότερο (άφησα κόκκινη τη βάση από τις πίσω πολυθρόνες)

1000011264.png


Οπότε σκατί ολόβε. 💋💋💋




ΥΓ.
Μπορεί να του αρέσει ως good enough.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι θεωρεί πως έπιασε κορυφή στην αισθητική πλευρά, σύμφωνα με τα γούστα του πάντα.
Κορυφή όχι, αλλά πχ απ'του δικού σου χώρου το μαύρο χάλι, χίλιες φορές καλύτερα αδερφέ, εγώ απορώ εσύ πως μιλάς. 😜🤪😜😁

Εμένα μ'αρεσει έτσι ο χώρος, και μ'αρεσει πολύ μάλιστα. Έχω κάτι δίσκους βινυλίου να κρεμάσω τώρα, και μερικά καδρακια ακόμα.
Ως εκεί. Για man cave είναι στα γούστα μου άριστος, εσείς κάντε ότι μπορείτε. 😎
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.713
Reaction score
28.063
Το καφέ κόκκινο σε κάθε φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση με το δικό σου καφέ κόκκινο. Και δεν αναφέρομαι στα σχέδια αλλά μόνο στα χρώματα.

Παίζουν ρόλο και τα σχέδια. ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.429
Reaction score
125.726
Ναι, όλα παίζουν ρόλο, εννοείται.

Για μένα, για το προσωπικό μου γούστο δηλαδή, ο χώρος αυτός είναι ξεκούραστος, άνετος, και πολύ ευχάριστος. Δε θέλω να φεύγω από κει μέσα. Τους έλιωσα τους καναπέδες λέμε! 💋

Στα 3 χρόνια, οι πολυθρόνες παρέδωσαν πνεύμα. Πολύ χρήση.

Συνήθως βέβαια, δε βλέπω τίποτα, γιατί είναι όλα τα φώτα κλειστά, και αναμμένος ο προβολέας, και λόγω σκοτεινών χρωμάτων, το μαύρο στην οθόνη είναι εντελώς μαύρο, δεν έχω προβλήματα.

Παραμένει όμως ανοιχτόχρωμο δάπεδο περιμετρικά του χώρου, και σχεδόν λευκό ταβάνι περιμετρικά της κεντρικής γυψοσανίδας της οροφής, οπότε βλέπεις να βγεις και να μπεις χωρίς να χρειάζεται να ανάψουν φώτα.

Για μένα πρωτίστως έπρεπε ο χώρος να έχει σωστό RT 60 για τον ήχο, και καλά ελεγχόμενο φωτισμό για τις ανακλάσεις από την οθόνη, αυτά επιτεύχθηκαν σε ικανοποιητικό βαθμό χωρίς μαβρίλες ολόβε και χωρίς πανάκριβα προϊόντα ηχητικής περιποίησης χώρου, και είμαι σούπερ ευτυχής με το AV αποτέλεσμα.
 
Last edited:

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Κορυφή όχι, αλλά πχ απ'του δικού σου χώρου το μαύρο χάλι, χίλιες φορές καλύτερα αδερφέ, εγώ απορώ εσύ πως μιλάς. 😜🤪😜😁
Μα εγώ έχω μαύρο χάλι και στην ουσία, όχι μόνο αισθητικά.
Στο 1% της δικής σου προσπάθειας είμαι.

Μιλώ επειδή αναγνωρίζω το επίτευγμά σου στο ηχητικό κομμάτι, όπου έχεις πιάσει κορυφή σε παγκόσμιο επίπεδο, και πιστεύω ότι αδικείται το σύστημα στο αισθητικό κομμάτι.

Θα έπρεπε να μπορεί να μπει σε περιοδικό ως σύστημα αναφοράς που ούτως ή άλλως είναι.
Άσχετα αν δεν σε ενδιαφέρει να μπεις σε περιοδικό, δεν πιστεύεις ότι θα άξιζε να είναι πιο ευπαρουσίαστος ο χώρος;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.429
Reaction score
125.726
Όχι, μ'αρεσει έτσι, δεν έχω άλλες απαιτήσεις σε επίπεδο διακόσμησης ή δεξερωγωτι άλλο.

Όποιος έχει, ας τις ικανοποιήσει. 😎

Άλλωστε είναι γνωστό πως πολλοί ενδιαφέρονται κυρίως για το αισθητικό κομμάτι, σύμφωνα με τα προσωπικά τους γούστα πάντα, κι όχι για το ουσιαστικό, αυτό των επιδόσεων. Καλά κάνουν, ας κάνουν ότι θέλουν, σιγά τώρα.

Ε, έχω άλλη κατεύθυνση στις δικές μου προτεραιότητες.

Στα μαλτ έχω κάτι τεμάχια υψηλών προδιαγραφών επίσης, αλλά όχι σε λικέρ, τεκίλες, ρούμια κι άλλα ποτά. Μαλτ θέλω, και λίγο κρασάκι. Αυτά.
 
Last edited:

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Δεκτό και σεβαστό.

Μια απορία μόνο ακόμη:
Και στους επάνω χώρους του σπιτιού είσαι χύμα ή εκείνους αισθητικά/διακοσμητικά τους προσέχεις πιο πολύ;
 



Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Έλα να δεις. Αλλά δε θ'ακούσεις, μόνο μάτι. 😁
Ούτως ή άλλως για μάτι θα έρθω να θαυμάσω τι έχεις κάνει. Τι νόμιζες; Θα αρχίσω να βαράω μουσικές σαν teenager; Δεν έχει νόημα.
Και μόνο για μάτι εμπειρία θα είναι να βρεθώ στον χώρο και να νιώσω πολλαπλά 310 να με κυκλώνουν.
 





Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.672
Μηνύματα
2.869.711
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top