[Αγορά] Ποιο Media Player;


Μηνύματα
689
Reaction score
184
Παιδια γεια σας και Χρονια Πολλα ! Τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι με την αναβαθμηση του οπτικου μερους του Home Theater μου (Προβολεας,οθονη,κλπ),και εχω φθασει στο θεμα media player.....Αυτη τη στιγμη,παιζω με τοDune BD Prime 3.0. Μερικοι γνωστοι , μου προτεινουν HTPC,για καλυτερη εικονα & ηχο. Επειδη δεν τα παω και πολυ καλα με τα κομπιουτερ,δεν εχω γνωμη αν αυτο ισχυει.Εσεις τι λετε?Επισης αν καταληξω(μαλλον) σε mediaplayer,ποιο κατα τη γνωμη σας θεωρειτε αυτην την στιγμη καλυτερο,τουλαχιστον σε εικονα (ο ηχος δεν με πολυενδιαφερει),ανεξαρτητως τιμης ? Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Αν δεν τα πας καλα με pc γενικώς, άστο το htpc. Όχι ότι είναι κάτι τραγικό...αλλά και πιο πολλά θα σου στοιχίσει μάλλον και κάποια στιγμή σίγουρα θα στην "βαρέσει"....(εμένα που δεν έχω θέμα με τα pc...κανα 2 φορές έχω σιχτιρίσει....)

Δεν ξέρω τι μέρος προϋπολογισμού έχεις σκοπό να διαθέσεις....money talks.

Σε media player θα σου πρότεινα να δείς τα med8er (και ίσως χρειαστεί να αγοράσεις και ένα οικονομικό BD 3D player αν σε ενδιαφέρει αναπαραγωγή αυθεντικώ δίσκων)
Αν θέλεις κάτι πιο ολοκληρομένο άλλά για πιο ακριβά γούστα κοίτα τα OPPO έστω και μεταχειρισμένα.
 


Μηνύματα
689
Reaction score
184
Φιλε Γιωργο ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.Συμφωνω με την αποψη σου για τα HTPC , οποτε παω για med8er η oppo. Η OPPO βγαζει σκετα Media players ? Εγω ηξερα για br +media players μαζι,οποτε πληρωνω και BR Player,που δεν χρειαζομαι, και για αυτο δεν ασχοληθηκα.Νομιζεις οτι OPPO η med8er θα παιξουν καλυτερα απο το dune που εχω ?
 

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Συμφωνώ με τον gbeg. Αν το budget σου κινείται κοντά στα 100 θα πρότεινα med8er. Αν σκοπεύεις να ανέβεις λίγο ψηλότερα κοιτάς για dune & oppo.
Φιλε μου , το med8er 600 απ'οτι ειδα, κινειται στα160 Ε. Αλλα μπορω να ανεβω και λιγο ψηλοτερα.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Φιλε Γιωργο ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.Συμφωνω με την αποψη σου για τα HTPC , οποτε παω για med8er η oppo. Η OPPO βγαζει σκετα Media players ? Εγω ηξερα για br +media players μαζι,οποτε πληρωνω και BR Player,που δεν χρειαζομαι, και για αυτο δεν ασχοληθηκα.Νομιζεις οτι OPPO η med8er θα παιξουν καλυτερα απο το dune που εχω ?
Φίλε αφου έχεις το Dune (ειλικρινά έτσι όπως το διάβασα νόμιζα ότι κοιτάς για Dune) δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγοράσεις med8er....σε καλύπτει μια χαρά σαν player. Γιατί θέλεις να το αντικαταστήσεις;

Άντε το πολύ να πάρεις ένα bd 3d player με έως 100 euro για να το έχεις όταν και αν θέλεις να παίξεις κανα αυθεντικό 3D δισκάκι....
 

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Το dune που εχω ειναι μηχανημα 3-4 ετων(prime 3.0),και ειναι γεγονος οτι δεν εχω παραπονο. Επειδη ομως εκτοτε δεν παρακολουθω τις εξελειξεις,ερωτω ,αν θα αξιζε να το αντικαταστησω με καποιο συγχρονο μηχανημα,οπως πχ το τελευταιο dune hd base με το καινουργιο τσιπακι(8672),η το med8er 600 η 800,και να δω ουσιαστικη διαφορα στην εικονα.Ξεχασα να γραψω, οτι 3d δεν με ενδιαφερει.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Αν δεν έχεις παράπονο....μια χαρά είναι.
Αν πάλι σε τρώει......η τσέπη σου (όπως όλους μας άλλωστε)
πάς εδώ και διαλέγεις αν θές με δυνατότητα για εσωτερικό σκληρό ή όχι, για wifi ή όχι....κλπ....


(Θεωρώ ότι καλύτερα είναι να δώσεις ένα ποσό σε έναν ειδικό καλιμπράτορα να έρθει σπίτι και να σου σιάξει τα νέα σου μηχανήματα απο το να αλλάξεις μηχάνημα.....πιό μεγάλη διαφορά θα δείς στην ποιότητα εικόνας έτσι από το να αλλάξεις απλά ένα player.....;))
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αφού δεν σε ενδιαφέρει το 3D,δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις το Prime 3.0
Ενα από τα πλέον ολοκληρωμένα media players που έβγαλε η Hdi.
Μείνε όπως είσαι προς το παρόν!
 


Μηνύματα
689
Reaction score
184
Και μια και δεν εφυγα ακομα απο το πληκτρολογιο, να ρωτησω και κατι ακομα.Αυτο το Darbee λεει τιποτα ? Ακουγεται πολυ, οτι βελτιωνει την εικονα. Ισχυει ?
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Εξαρτάται πόσο θα βάλεις τα ρυθμιστικα. Εγω πιστεύω οτι μέχρι 40- 45 δεν δημιουργεί προβλήματα .
Εαν θέλεις μπορω να στο δανεισω .
Το τηλ μου νομίζω το έχεις .
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Και μια και δεν εφυγα ακομα απο το πληκτρολογιο, να ρωτησω και κατι ακομα.Αυτο το Darbee λεει τιποτα ? Ακουγεται πολυ, οτι βελτιωνει την εικονα. Ισχυει ?
Αφου σου εχω πει τι θα βελτιωσει την εικονα σου ακομα ψαχνεσαι ? :geek:
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.932
Reaction score
41.201
Ποιο mp εχει τον καλυτερο ηχο ανεξαρτητως τιμης;
υποθέτω χωρίς να το έχω ακούσει το oppo 105 (αφού για μένα και το 103 που έχω μια χαρά παίζει, αλλά εγώ είμαι κουφός :D)
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Καλημερα, φιλτατοι. Εσεις που τα ξερετε όλα, μπορείτε να μου πείτε εναν player που να παιζει 3D-BD ISO με μενου (και προαιρετικά αναπαραγωγη 3D MVC MKV) και δυνατότητα subtitle shift? Δεν με ενδιαφέρει τιποτε αλλο απο τον player, μιας και τα υπολοιπα τα βλέπω με το Oppo.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.187
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top