Ανάρτηση οθόνης προτζέκτορα σε γυψοσανίδα.

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Εχω αγοράσει οθόνη προτζέκτορα 92'' που βάσει προδιαγραφών είναι 11kg. Εχει αναρτήσει κανείς με μεταλλικά ούπα τη δικιά του σε ψευδοροφή? Δεν θα πιάσει ενδεχομένως στο σκελετό αλλά στο γύψο. Θα είναι εντάξει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.531
Reaction score
5.727
Στην γυψοσανίδα σκέτη δίχως ενίσχυση ή τουλάχιστον πολλαπλά σημεία στήριξης σε καλά στηρισόμενη γυψοσανίδα δεν συνιστάται, είναι βασικά συνταγή καταστροφής. Πρέπει να ανοιχθεί η γυψοσανίδα, να τοποθετηθεί ενίσχυση είτε με πλάκα ξύλου/OSB3, είτε να πιάσει στις αντιρήδες.
Ή ταβάνι με πατέντα.

Αν δεν έχεις την εμπειρία καλύτερα να το κάνει κάποιος που το έχει κάνει πολλές φορές και ξέρει να διαχειριστεί οτιδήποτε κατάσταση προκύψει.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Στην γυψοσανίδα σκέτη δίχως ενίσχυση ή τουλάχιστον πολλαπλά σημεία στήριξης σε καλά στηρισόμενη γυψοσανίδα δεν συνιστάται, είναι βασικά συνταγή καταστροφής. Πρέπει να ανοιχθεί η γυψοσανίδα, να τοποθετηθεί ενίσχυση είτε με πλάκα ξύλου/OSB3, είτε να πιάσει στις αντιρήδες.
Ή ταβάνι με πατέντα.

Αν δεν έχεις την εμπειρία καλύτερα να το κάνει κάποιος που το έχει κάνει πολλές φορές και ξέρει να διαχειριστεί οτιδήποτε κατάσταση προκύψει.
Χρησιμοποίησα το μηχάνημα που ανιχνεύει καλώδια/μέταλλο κλπ και βρήκα το μεταλλικό σκελετό. Αν όπως ελπίζω βάσει προδιαγραφών η στήριξη μπορεί να είναι μεταβλητή, πιθανότατα να μπορέσω να την "τσιμπήσω" πάνω στα νεύρα, στο μέταλλο και γυψοσανίδα μαζί δηλ.
 

Attachments


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.531
Reaction score
5.727
Comtevision οθόνη βλέπω... έχεις παραλάβει;
Είναι δυστυχώς θέμα τύχης, έχω δει κομμάτι που τα άγκιστρα δεν μετακινούνται στο σώμα, και άλλη που μετακινούνται... με το ίδιo part/model number.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Comtevision οθόνη βλέπω... έχεις παραλάβει;
Είναι δυστυχώς θέμα τύχης, έχω δει κομμάτι που τα άγκιστρα δεν μετακινούνται στο σώμα, και άλλη που μετακινούνται... με το ίδιo part/model number.
Βρήκα το τελευταίο κομμάτι (92'') στον Κοτσόβολο Ιωαννίνων!!! και το περιμένω ελπίζω μέσα στην εβδομάδα. Αν δεν μετακινούνται θα πρέπει να κάνω πατέντα πάνω στην ψευδοροφή. Τι "κουλό" και αυτό όμως... Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Αλλά μόνο σαν ελαττωματικό (βάσει πάντα του πίνακα) πρέπει να αντιμετωπιστεί το να μην μετακινείται. Δεν θα τη γυρίσω πίσω βέβαια, θα βρω ένα κομμάτι πχ OSB3 που μου είπες και θα το πιάσω/κολλήσω πάνω σε όλα τα νεύρα.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
4
Hi Peter,



For the manual screen, the installation is on both end of the housing. It is about the size of the L1-20mm.

So the hanging distance is about 2212mm.

It is better that you measure the mounting position before mounting on the wall.

I am sorry that the chart that you found in the store is not the updated data.

Thank you!

Δυστυχώς δεν (θα) είναι μεταβαλλόμενο το μήκος ανάρτησης. Πάμε για πατέντες....
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.685
Μηνύματα
2.869.921
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top