Ανεξαρτήτως χρημάτων

Βιντεοπροβολεας 1080ρ ανεξαρτητως χρηματικου ποσου

  • Sony Ruby

    Votes: 12 21,8%
  • Optoma HD81

    Votes: 10 18,2%
  • JVC HD1

    Votes: 22 40,0%
  • Benq W10000

    Votes: 4 7,3%
  • Sim2 HT3000

    Votes: 4 7,3%
  • Epson TW1000

    Votes: 3 5,5%

  • Total voters
    55

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Βιντεοπροβολεας 1080ρ της επιλογης σας , ανεξαρτητως χρηματων και με βαση οσα εχετε δει η διαβασει

Παρακαλω μετα την ψηφο σας τον σχολιασμο σας:cool_4:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Οπως βλεπετε δεν υπαρχει επιλογη "αλλο"
Εαν η επιλογη σας ειναι διαφορετικη απο τους αναγραφομενους τοτε παρακαλω να την αναφερετε:cool_4:
 


Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Ψήφισα τον JVC... Δεν τον έχω δει απο κοντά.. μόνο απο οσα έχω διαβάσει..
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

SIM2 HT5000. Αφού δε μπορώ να τον αγοράσω, μπορώ τουλάχιστον να τον ψηφίσω.
 


Μηνύματα
1.219
Reaction score
7
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα βρεθεί εύκολα προβολέας να ξεπεράσει τον Ruby σε λογικά πλαίσια τιμής. Για την ώρα τουλάχιστον αργότερα σίγουρα θα υπάρξουν.
Πιστεύω οτι ο Jvc ο οποίος θα ήταν η δεύτερη επιλογή μου θα τον πλησιάσει επικίνδυνα χωρίς να καταφέρει να τον ξεπεράσει. Το contrast θα είναι σίγουρα το δυνατό του σημείο αλλά δεν ξέρω τι θα γίνεται σε φωτεινές σκηνές και στα χρώματα όπου μάλλον θα υπερτερεί ο Ruby.
Πάντως εύχομαι να κάνω λάθος και να είναι καλύτερος ο JVC μιας και ακούγεται οτι θα είναι και σε αρκετά καλύτερη τιμή.
Ψηφίζω Ruby λοιπόν.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Μια και η ερώτηση είναι "ανεξαρτήτως χρημάτων" έχω πολλές υποφηφιότητες, αλλά δε θέλω να γίνω και πλεονέκτης...
Τη στιγμή που έχω δει το Ruby να παίζει δίπλα στον Qualia, δε μπορώ να επιλέξω τον πρώτο όταν τα χρήματα δεν αποτελούν παράγοντα. Μάλιστα η παλιούτσικη πλεόν ναυαρχίδα της Sony παγίως κοσμεί το Pj Hall of Fame μου.
Το ίδιο όμως συμβαίνει και με την Sim2, που πολλές φορές έχω ευχηθεί να ήταν πιο προσιτή οικονομικά...

Γιαυτό εδώ ψήφισα τον ταπεινό 3000 :happy_9:
 


Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

JVC επειδη τον ψήφισε και ο Δημήτρης ^^
 

Μηνύματα
772
Reaction score
1
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Λόγω μη δυνατότητας 2 επιλογών ψήφισα "αναγκαστικά" :lol: τον Sim...

Αν και πιστεύω ότι ο Optoma είναι best buy στο συγκριτικό λόγω το καταπλητικού scaler που τον συνοδεύει και προσφέρει πολλές δυνατότητες στο συνολικό "πακέτο" του μηχανήματος!!! 8)

Sony τον είδα και δεν με ικανοποίησε (προσωπικό γούστο), όσο για τους υπόλοιπους JVC, Benq και Epson δεν τους έχω δει με τα μάτια μου...
Οπότε θα παραμείνω "άπιστος Θωμάς" (μέχρι αποδείξεως)... ;-)
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Κανενα παραπονο που δεν υπαρχουν αναμεσα στις επιλογες ο Marantz, o Projectiondesign κλπ?:crazy_1:
 

Μηνύματα
388
Reaction score
0
Απάντηση: Ανεξαρτητως χρηματων

Ψηφισα optoma διοτι μονο αυτον εχω δει, απο κειμενα και photo δεν μπορω να κρινω εναν pjr.
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: Ανεξαρτητως χρηματων

JVC HD1. Επειδή μ' αυτόν οι ψηφιακοί προβολείς αλλάζουν γενιά.
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Εγώ ψηφίζω Mitsubishi γιατί έχει τα καλύτερα κλιματιστικά.
 


Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Ανεξαρτητως χρηματων

Εγω ψηφιζω το γεια σου μαρια.....αφου δεν μας τους εχετε δειξει τους αλλους .....μεταξυ των δυο ομως (ruby - hd81) παω προς hd81 γιατι τρελαινομαι για ευκρινεια.:crazy_11:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Ανεξαρτητως χρηματων

Οι μέχρι τώρα θεάσεις μου και συζητήσεις περί λαμπών και ρυθμίσεων, ενίσχυσαν την σιγουριά μου για έναν CRT SONY G90 με ανάλυση 2500 Χ 2000 πίξελ και τιμή καλομεταχειρισμένου με περίπου 3500 ώρες στο εξωτερικό από 8000 έως 10000 $!!!!
Βασικό το ότι μου δίνει 120 ίντσες σε μόλις 3.20 μέτρα!!!!
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
Απο LCD ο Epson ειναι καλυτερος απο τον Panasonic γι` αυτο υπαρχει μονο αυτος στην δημοσκοπηση ?
Ο Sim ειναι τριτσιππος DLP 1080? Αν ειναι ετσι, εγω αυτον θελω.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Ανεξαρτήτως χρημάτων

Benq W10000 λόγο γούστου..........Έχω διαβάσει ότι ξεπερνάει τον Pearl σε κάποια σημεία όσο για τον Ruby δεν γνωρίζω....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.355
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top