Featured Αποκτηση νεων ηχείων




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.194
Reaction score
19.147
Όλοι αστοχούμε πολύ πιο συχνά απ' όσο θα θέλαμε στο real life (μέσα στο παιχνίδι είναι), αδιέξοδα προσπαθούμε να αποφύγουμε κι ο καθένας βοηθά με τον τρόπο του.. ;)


438639268_455133230407015_6990019277711192464_n.jpg
 

Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Να λοιπόν, που ήλθε το πλήρωμα του χρόνου και πήγαμε στο άλλο άκρο. Από την πείσμονα άγνοια των ρομαντικών, στην αλαζονεία των ορθολογιστών...
Κάτι ήξερε ο Αριστοτέλης όταν τόνιζε πως τα άκρα πρέπει να αποφεύγονται.
Οι σκληροπυρηνικοι:biggrin:
 


Μηνύματα
12.583
Reaction score
14.714
Κάτι ήξερε ο Αριστοτέλης όταν τόνιζε πως τα άκρα πρέπει να αποφεύγονται.
Οι σκληροπυρηνικοι:biggrin:
Αυτό ισχύει για αυτους που έχουν καταλήξει σε ένα θέμα. Αλλά τα άκρα χρειάζονται να τα φλερταρεις για να το καταλάβεις αυτό. Μπορεί και απλώς να υπακούσεις αλλά δεν μαθαίνεις πάρα πολλά έτσι ή και όταν μαθαίνεις είσαι πολύ γέρος και απλά φιλοσοφείς. χα χα ¨Οτι παθαίνουν όλοι στην Ελλάδα δηλαδή (θέλουμε δε θέλουμε χα χα).
 

Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Αλλά τα άκρα χρειάζονται να τα φλερταρεις για να το καταλάβεις αυτό.
Για να φλερταρεις κάτι σου φαίνεται ελκυστικό. Δεν σημαίνει όμως ότι η έλξη που νιώθεις για κάτι είναι και κάτι προτιμητέο :)
 

Μηνύματα
412
Reaction score
273
Ξεχάσαμε ένα βασικό ηχείο επίσης .. Monitor audio silver 100 7g. Είναι και 8ιντσο και στην τιμή που θέλεις.

Εγώ πάντως έχω τα carina και το ηχείο δε μασάει πουθενά έως τα 3 μ αν το ακούς . Στα 2μ ακούω 85 χωρίς ίχνος ακουστής παραμόρφωσης η συμπίεσης και το μπάσο είναι γεμάτο πολύ. Γενικά είναι καθαρό, φυσικό, με ήχο που αποδίδει τουλάχιστον για μένα με ρεαλισμό φωνές και όργανα χωρίς να κουράζει ποτε
 
Last edited:

Μηνύματα
1.736
Reaction score
2.482
Οι περισσότεροι γράφετε χωρίς να λαμβάνετε υπόψιν τον ενισχυτή του Μάκη. Δεν διάβασα κάποιον να γράφει εντυπώσεις από σετάκι αυτού του ενισχυτή με κάποια ηχεία. Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι δεν τον ξέρετε καν.
 

Μηνύματα
412
Reaction score
273
Οι περισσότεροι γράφετε χωρίς να λαμβάνετε υπόψιν τον ενισχυτή του Μάκη. Δεν διάβασα κάποιον να γράφει εντυπώσεις από σετάκι αυτού του ενισχυτή με κάποια ηχεία. Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι δεν τον ξέρετε καν.
Έχει 340va toroidal 80w με υψηλό snr. Δεν θα έχει πρόβλημα να οδηγήσει τίποτα από όλα όσα προτάθηκαν .
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.194
Reaction score
19.147
Οι περισσότεροι γράφετε χωρίς να λαμβάνετε υπόψιν τον ενισχυτή του Μάκη. Δεν διάβασα κάποιον να γράφει εντυπώσεις από σετάκι αυτού του ενισχυτή με κάποια ηχεία. Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι δεν τον ξέρετε καν.
Όη βρε δεν τον ξέρουμε, αλλά για την ώρα έχουμε βγάλει μεζούρες και παίρνουμε μέτρα για τον όγκο των ηχείων, ψάχνουμε (χωρίς να το ομολογούμε) για χρωματικούς συνδυαΖμούς για το αισθητικό κομμάτι, δεν βλέπσ'..? :tongue:
Μη μας βάζεις απευθείας στα βαθειά του Hi End, θα πνιγούμε.. :rolleyes:
 


Μηνύματα
412
Reaction score
273
Ηχητικά εννοώ :idk:
Αν και από την μικρή εμπειρία μου οι διάφορες μεταξύ ενισχυτών με επαρκή οδήγηση είναι μικρές, ίσως να πρέπει να τον κουβαλήσει μαζί του τον ενισχυτή…
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.194
Reaction score
19.147
Δεν ξέρω βρε παιδιά τι διαφορά κάμει αυτό.. (το άκουΖμα με μεταφορά ενισχυτικών κλπ)
Να το κάμεις 'νταξ αλλά.. :rolleyes:
Χώρο ακούμε κυρίως..
Θα βρεις διαφορές από ενισχυτή σε ενισχυτή αλλά συνδυαστικά με όλες τις άλλες παραμέτρους δεν βγαίνει άκρη (τουλάχιστον εγώ δεν βγάζω..:idk:)
 

Μηνύματα
266
Reaction score
315
δεν εχεις αδικο για αυτο, περισσοτερο θα ακουσεις αμα κατι παει στραβα παρα την απολυτη ποιοτητητα υποθέτω. τελος παντων λογικά θα παω στον billpeppas να ακουσω συν και οποιον αλλο εχω χρονο και ορεξη, αλλιως θα κατσ στα'αυγαμ
 

Μηνύματα
412
Reaction score
273
Δεν ξέρω βρε παιδιά τι διαφορά κάμει αυτό.. (το άκουΖμα με μεταφορά ενισχυτικών κλπ)
Να το κάμεις 'νταξ αλλά.. :rolleyes:
Χώρο ακούμε κυρίως..
Θα βρεις διαφορές από ενισχυτή σε ενισχυτή αλλά συνδυαστικά με όλες τις άλλες παραμέτρους δεν βγαίνει άκρη (τουλάχιστον εγώ δεν βγάζω..:idk:)
δεν ακούμε κυρίως χώρο εκτός αν καθόμαστε 5 μέτρα μακριά. Αν κάθεσαι κοντά ( έως 2,5μ) και δεν κολλήσεις τα ηχεία στον τοίχο και δεν τα φέρεις πολύ κοντά σε γωνιές είσαι οκ.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.425
Reaction score
79.760
δεν ακούμε κυρίως χώρο εκτός αν καθόμαστε 5 μέτρα μακριά. Αν κάθεσαι κοντά και δεν κολλήσεις τα ηχεία στον τοίχο και δεν τα φέρεις πολύ κοντά σε γωνιές είσαι οκ
IMG_0797.jpeg
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.932
Reaction score
28.763
1714230326462.png
..........ευρώ φίλε !

Αν σου κάνει σαν ύψος και χρώμα .....πας αλλού τον ήχο σου .
-

-

System type4-way
Enclosure typeBass-reflex
Frequency response ± 3dB39 - 30000 Hz
Nominal impedance6 Ohm
Amplifier Requirements25 - 180 W
Sensitivity (2.83V/1m)89 dB
Tweeter28 mm (1-1/8 in.), 17mm(0.7 in.) ribbon tweeter
Woofer2 x 165 mm (6.5 in.)
Dimensions (H x W x D)1028 x 223 x 352 mm / 40.47 x 8.78 x 13.86 in.
Weight17,8 kg / 37.4 lbs.
DALI Ikon 6 Mk2 review

-

- :hi:
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.510
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top