Γενική συζήτηση για τηλεοπτικές σειρές

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Ναι, αν και η δευτερη σαιζόν δεν εχει το μυστηριο της πρώτης σιγουρα ομως εχει αρκετο ενδιαφέρον και σε κρατάει, οπως το πες!
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Ναι σίγουρα η 1η σαιζόν ήταν πολύ καλύτερη γιατί είχε περάσει την μέση και ακόμα αναρρωτιώσουν τι συμβαίνει... Αν είναι καμμιά συνομωσία της κυβέρνησης και των μυστικών υπηρεσιών ή κάτι άλλο....
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν είναι το σωστό σημείο του forum, παρακαλώ διορθώστε με. Ενδιαφέρομαι να βρω, να αγοράσω προφανώς την παλιά τηλεοπτική σειρά Boston Public με ελληνικούς υπότιτλους. Μήπως ξέρει κανείς πού μπορώ να την βρώ; Ευχαριστώ!!!
 


Μηνύματα
55
Reaction score
48
Να σας πω την πικρή μου αλήθεια της σειρές της ιδιωτικης τηλεωρασης απο το 1989 έως τώρα δεν της έχω σε καμια υπόληψη...εχω παρακολουθήσει αρκετές αλλα κυριαρχεί η μετριοτητα δυστυχώς...μοναδικη εξαίρεση που με καθήλωσε τα βαμενα κόκκινα μαλιά!!!
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Να σας πω την πικρή μου αλήθεια της σειρές της ιδιωτικης τηλεωρασης απο το 1989 έως τώρα δεν της έχω σε καμια υπόληψη...εχω παρακολουθήσει αρκετές αλλα κυριαρχεί η μετριοτητα δυστυχώς...μοναδικη εξαίρεση που με καθήλωσε τα βαμενα κόκκινα μαλιά!!!
Ειχε 3 με 4 καλες κωμικες σειρες τοτε..
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Σταματούν με ασφαλιστικά μέτρα σειρές στο MEGA

Μία ακόμα δυσάρεστη εξέλιξη για τον τηλεοπτικό σταθμό της Μεσογείων που για περισσότερο από έναν χρόνο συνεχίζει να είναι στην «πρίζα» από απλήρωτους εργαζόμενους.

Το σύνολο των εργαζομένων όμως δεν αποτελείται μόνο από όσους εργάζονται στο κτήριο του σταθμού αλλά και από πολλούς που δουλεύουν… που έχουν δουλέψει για το πρόγραμμά του. Ανάμεσά τους κι οι δημιουργοί (σεναριογράφοι, σκηνοθέτες, ηθοποιοί κλπ) των σειρών οι οποίες εδώ και μήνες που έχουν σταματήσει τα live προγράμματα στο MEGA χρησιμοποιούνται για να δίνουν «ζωή», πρόγραμμα στο σταθμό. Όλους αυτούς τους μήνες οι δημιουργοί τους βλέπουν να προβάλλονται ξανά και ξανά οι σειρές αλλά χωρίς να εισπράττουν τα νόμιμα για τα πνευματικά δικαιώματά τους, ενώ μάλιστα καλούνται να πληρώσουν το ΦΠΑ για αυτά που έπρεπε να έχουν λάβει. Έτσι λοιπόν αποφασίστηκε να διεκδικήσουν δικαστικά τις αμοιβές τους, καταθέτοντας ασφαλιστικά μέτρα και τα οποία έγιναν δεκτά από το δικαστήριο.

https://digitaltvinfo.gr/news/news/item/20636-stamatoyn-me-asfalistika-metra-seires-sto-mega
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Σταματούν με ασφαλιστικά μέτρα σειρές στο MEGA

Μία ακόμα δυσάρεστη εξέλιξη για τον τηλεοπτικό σταθμό της Μεσογείων που για περισσότερο από έναν χρόνο συνεχίζει να είναι στην «πρίζα» από απλήρωτους εργαζόμενους.

Το σύνολο των εργαζομένων όμως δεν αποτελείται μόνο από όσους εργάζονται στο κτήριο του σταθμού αλλά και από πολλούς που δουλεύουν… που έχουν δουλέψει για το πρόγραμμά του. Ανάμεσά τους κι οι δημιουργοί (σεναριογράφοι, σκηνοθέτες, ηθοποιοί κλπ) των σειρών οι οποίες εδώ και μήνες που έχουν σταματήσει τα live προγράμματα στο MEGA χρησιμοποιούνται για να δίνουν «ζωή», πρόγραμμα στο σταθμό. Όλους αυτούς τους μήνες οι δημιουργοί τους βλέπουν να προβάλλονται ξανά και ξανά οι σειρές αλλά χωρίς να εισπράττουν τα νόμιμα για τα πνευματικά δικαιώματά τους, ενώ μάλιστα καλούνται να πληρώσουν το ΦΠΑ για αυτά που έπρεπε να έχουν λάβει. Έτσι λοιπόν αποφασίστηκε να διεκδικήσουν δικαστικά τις αμοιβές τους, καταθέτοντας ασφαλιστικά μέτρα και τα οποία έγιναν δεκτά από το δικαστήριο.

https://digitaltvinfo.gr/news/news/item/20636-stamatoyn-me-asfalistika-metra-seires-sto-mega
Να πληρώσουν οι καβουρομάνες του mega.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
"Μια είδηση της περασμένης Παρασκευής τάραξε τα ήσυχα νερά του Bag End και του μυαλού μας: Σύμφωνα με πληροφορίες, το Amazon βρίσκεται σε συζητήσεις με τη Warner Bros και τους ανθρώπους που διαχειρίζονται την περιουσία του Tolkien για μια πιθανή μεταφορά του ‘Άρχοντα των Δαχτυλιδιών’ από τα Amazon Studios.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, ο ίδιος ο CEO της εταιρίας Jeff Bezos έχει αναλάβει τις διαπραγματεύσεις, πράγμα που μας λέει πως τα πράγματα είναι Πολύ Σημαντικά. Είναι γνωστή άλλωστε η προσπάθεια της Amazon να βρει το δικό της ‘Game of Thrones’ και δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το κλασικό έργο του Tolkien που μετρά ήδη 14 χρόνια από την ολοκλήρωση της κινηματογραφικής τριλογίας του Peter Jackson. Αν το πρότζεκτ ξεκινήσει όντως τελικά, θα είναι κάτι για το οποίο θα μιλάμε για καιρό και θα αλλάξει το παιχνίδι στα streaming services και στην τηλεόραση (και προσωπικά ελπίζω να απαντήσει το Netflix πιάνοντας *σωστά* τον ‘Dark Tower’ του King).

Βέβαια οι συζητήσεις είναι ακόμη σε πρώιμο στάδιο, αλλά δεν ξέρω, θέλω να πιστεύω πως ήρθε καιρός πια για #JusticeforTomBombadil. Και δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως είμαι σίγουρος πως πιάσανε οι προσευχές στον Tolkien, για τις οποίες λέγαμε την προηγούμενη Δευτέρα."

(πηγή)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Να πληρώσουν οι καβουρομάνες του mega.
Ποιοι ειναι αυτοι; οι καινουργιοι δεν αναγνωριζουν τιποτα.
Στο μεταξυ, απο διαφημιστικα εσοδα εχουν συσσωρευθει 45 εκατομμυρια σε τραπεζικους λογαριασμους του Mega, των οποιων η διαχειριση αγνοειται!!!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Επιτέλους επιστρέφει :lolsign:

Ο Λάκης Λαζόπουλος επιστρέφει στον ΑΝΤ1 με τους «Δέκα Μικρούς Μήτσους»
https://digitaltvinfo.gr/news/news/...trefei-ston-ant1-me-tous-deka-mikroys-mitsous

Μετά τον Χατζηνικολάου (λέγε με και φεσο-Real) τώρα το άλλο αγαπημένο παιδί της ΠΦΑ. Γίνεται δουλίτσα εκεί στον ΑΝΤ1. :whistling:
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.932
Reaction score
41.200
Επιτέλους επιστρέφει :lolsign:

Ο Λάκης Λαζόπουλος επιστρέφει στον ΑΝΤ1 με τους «Δέκα Μικρούς Μήτσους»
https://digitaltvinfo.gr/news/news/...trefei-ston-ant1-me-tous-deka-mikroys-mitsous

Μετά τον Χατζηνικολάου (λέγε με και φεσο-Real) τώρα το άλλο αγαπημένο παιδί της ΠΦΑ. Γίνεται δουλίτσα εκεί στον ΑΝΤ1. :whistling:
μύρισε εκλ...έεεε, άνοιξη :D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.619
Ο τρομερός δημιουργός της «οικογένειας Άνταμς»...




Λέγεται ότι κοιμόταν μέσα σε φέρετρο και ότι έπινε μαρτίνι που το συνόδευε με μάτια ζώων αντί για ελιές. Παρόλο που τίποτα από αυτά δεν είναι επιβεβαιωμένο, ο Τσαρλς Άνταμς, ο δημιουργός της οικογένειας Άνταμς, ήταν γνωστός για το ιδιόρρυθμο γούστο και το μπλακ χιούμορ του....

Είχε αναφέρει ότι δεχόταν γράμματα από τους θαυμαστές του, περισσότεροι από τους οποίους ήταν εγκληματίες και άνθρωποι του υποκόσμου. Όταν απαντούσε στα γράμματά τους συνήθιζε να βάζει τον τίτλο «Ο χώρος ανάπαυσης των ψυχικά διαταραγμένων». Οι θαυμαστές του έστελναν περίεργα δώρα, όπως χρυσές νεκροκεφαλές και κόκαλα, ενώ μια μέρα είχε βρει μια κατεψυγμένη καρδιά βοδιού στο κουτί με την αλληλογραφία του...



Ο Άνταμς ζούσε στον δωδέκατο όροφο σε ένα διαμέρισμα στη Νέα Υόρκη. Το χερούλι της πόρτας του είχε τη μορφή ενός βρικόλακα. Πάνω από το διαμέρισμά του υπήρχε μια δεξαμενή νερού. Μία μέρα άρχισαν να τρέχουν νερά μέσα στο διαμέρισμα. Πίνακες, φωτογραφίες και έπιπλα καταστράφηκαν, αλλά ο Άνταμς τα κράτησε γιατί του άρεσε η ατμόσφαιρα που δημιουργούσαν. Δίπλα από τη βιβλιοθήκη του υπήρχε μια πανοπλία, κράνη πολεμιστών και σπαθιά. Στον τοίχο του είχε κρεμασμένη μια μελέτη που έδειχνε τα ανθρώπινα όργανα....

http://www.mixanitouxronou.gr/o-tro...e-nekrokrevata-pantreytike-se-nekrotafeio-zo/




. . . μακράν η καλύτερη κατ εμέ σειρά ever




The Addams Family TV Show Opening 1964

 



m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
The leftovers, rectify, Fargo, inside no 9, better call Saul, community και γιατί όχι και bojack horseman και Horace & Pete.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.118
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top