Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Kαλησπερα...μου αφαιρεσαν τις πινακιδες προχθες,εφαγα προστιμο 80 ευρω,εκανα ενσταση,απο 20 μερες 10 μερες οι πινακιδες,και μου ζητανε το διπλωμα ενω αναγραφεται οτι αφαιρεθηκε επι τοπου...πιο κατω αναφραφεται οτι πρεπει να παραδωσω την αδεια κυκλοφοριας και το ασφαλιστηριο συμβολαιο...μοναχα αυτα...τι να κανω;;να το καταθεσω η να κανω ενσταση;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Kαλησπερα...μου αφαιρεσαν τις πινακιδες προχθες,εφαγα προστιμο 80 ευρω,εκανα ενσταση,απο 20 μερες 10 μερες οι πινακιδες,και μου ζητανε το διπλωμα ενω αναγραφεται οτι αφαιρεθηκε επι τοπου...πιο κατω αναφραφεται οτι πρεπει να παραδωσω την αδεια κυκλοφοριας και το ασφαλιστηριο συμβολαιο...μοναχα αυτα...τι να κανω;;να το καταθεσω η να κανω ενσταση;
- πήγαινε στον διοικητή ( σαν βρεγμένη γάτα δυστυχώς ) και διαπραγματεύσου το . Πές του πως το όχημα είναι εργαλείο της δουλειάς σου . Τώρα όμως

- καλή τύχη
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
- πήγαινε στον διοικητή ( σαν βρεγμένη γάτα δυστυχώς ) και διαπραγματεύσου το . Πές του πως το όχημα είναι εργαλείο της δουλειάς σου . Τώρα όμως

- καλή τύχη
Eιναι της δουλειας...απλα πρεπει να εχει κανει λαθος ο αστυνομικος στο "αφαιρεθηκαν επι τοπου αδεια οδηγησης"...μηπως βρω εκει πατημα...και πιο κατω αναγραφει μονο την αδεια κυκλοφοριας και το ασφαλιστηριο να καταθεσω
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Eιναι της δουλειας...απλα πρεπει να εχει κανει λαθος ο αστυνομικος στο "αφαιρεθηκαν επι τοπου αδεια οδηγησης"...μηπως βρω εκει πατημα...και πιο κατω αναγραφει μονο την αδεια κυκλοφοριας και το ασφαλιστηριο να καταθεσω
- είναι ρίσκο να του πείς πως η ''υπηρεσία'' έκανε λάθος ( και ας έχεις δίκαιο ) , εάν το κάνεις πολύ προσεκτικά και με συστολή . Λυπάμαι αλλά έτσι λειτουργούν
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
- είναι ρίσκο να του πείς πως η ''υπηρεσία'' έκανε λάθος ( και ας έχεις δίκαιο ) , εάν το κάνεις πολύ προσεκτικά και με συστολή . Λυπάμαι αλλά έτσι λειτουργούν
- είναι ρίσκο να του πείς πως η ''υπηρεσία'' έκανε λάθος ( και ας έχεις δίκαιο ) , εάν το κάνεις πολύ προσεκτικά και με συστολή . Λυπάμαι αλλά έτσι λειτουργούν
Παντως με αστυνομικο που μιλησα μου ειπε πως εχω πατημα,ανακριβη η λαθος στοιχεια=δεν ισχυει η κληση...ειδωμεν...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Παντως με αστυνομικο που μιλησα μου ειπε πως εχω πατημα,ανακριβη η λαθος στοιχεια=δεν ισχυει η κληση...ειδωμεν...
- μακάρι , και αυτοί άνθρωποι είναι ( και παραγκωνισμένοι ) , αλλά θέλουν κάποια ''προσοχή''
- ίδωμεν όπως είπες
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
- μακάρι , και αυτοί άνθρωποι είναι ( και παραγκωνισμένοι ) , αλλά θέλουν κάποια ''προσοχή''
- ίδωμεν όπως είπες
Τωρα βλεπω οτι στο χρωμα δεν γραφει λευκο,αλλα ιχφ...μαλλον μπερδευτηκε με τον τυπο...μηπως δεν ισχυει καθολου η κληση;;
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Επιτέλους...

Έξι άτομα συνελήφθησαν σε έλεγχο που πραγματοποιήθηκε στην Κηφισιά, τις πρώτες πρωινές ώρες του Σαββάτου 1η Οκτωβρίου, από τις Ομάδες Ελέγχου και Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων (Ο.Ε.Π.Τ.Α.) της Διεύθυνσης Τροχαίας Αττικής, στο πλαίσιο διενέργειας ελέγχων για την περιστολή της δραστηριότητας ατόμων, που καταλαμβάνουν αυθαίρετα δημόσιους χώρους και τμήματα οδών και πεζοδρομίων για την εξασφάλιση θέσεων στάθμευσης πελατών καταστημάτων.

Πρόκειται για τέσσερις παρκαδόρους και δύο προσωρινά υπεύθυνους καταστημάτων, οι οποίοι έναντι χρηματικού αντιτίμου και χωρίς την έκδοση παραστατικών, παραλάμβαναν τα οχήματα των πελατών, που προσέρχονταν στα καταστήματα και τα στάθμευαν σε οδούς, πεζοδρόμια κ.λπ., δημόσιους χώρους, τους οποίους είχαν καταλάβει με κώνους, σιδερένια εμπόδια και άλλα σταθμευμένα οχήματα.


Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας με τις σε βάρος τους δικογραφίες που σχηματίστηκαν, στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών, ενώ παράλληλα ενημερώθηκαν οι συναρμόδιες υπηρεσίες (οικείοι Ο.Τ.Α., Σ.Δ.Ο.Ε. και Ε.Ο.Τ.), προκειμένου να επιβάλουν κατά περίπτωση, τα προβλεπόμενα διοικητικά μέτρα.
 







Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ...

ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΑΞΙΑ....

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΩ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΟΦΙΛΟΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η 75 ΚΑΙ 156/159

ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΚΕΤΑ ΦΙΑΤ ΚΑΙ ΛΑΝΤΣΙΑ.

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ

ΕΧΩ ΔΕΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΗΤΑΝ Η MASERATI KHAMSIN KAI H MANGUSTA.



 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722

Το 2015 το δοκίμασαν, σούζαρε, και η FCA ισχυρίστηκε πως ήταν θέμα ρύθμισης της κατανομής των φρένων που διορθώθηκε. :rolleyes:
Το 2016 πήραν άλλο για δοκιμή, που έκανε τα ίδια αλλά λιγότερο...

Στο elk test και στο slalom αποσταθεροποιήθηκε επίσης πολύ γρήγορα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.430
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top