Δοκιμή του Mede8er MED500X2


Μηνύματα
28
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Διέγραψα τα πάντα και ξανάτρεξα το tvixie. Μου ξαναδημιούργησε τα 5 αρχεία που από οτι καταλαβαίνω αντιστοιχούν και στις πέντε επιλογές του cast and crew, artwork and so on and so forth. Άνοιξα το mede8er και υπάρχει η ταινία και ένα about αρχείο όπου αν πατηθεί είναι σαν να ανοιγώ το εξώφυλλο της ταινίας που έχει φώτο preview και βαθμολογία. Οπότε πολύ καλυτερα από πριν..:107: Χωρίς να θέλω να κουράζω όμως αναρωτιέμαι πρώτον αν στον κυρίως φάκελο που υπάρχουν η ταινία και αυτό το αρχείο δεν γίνεται να υπάρχει φώτο thumbnail της ταινίας και δεύτερον αυτό που είχα στο μυαλό μου είναι κάτι σαν αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=dlGTQybEmQc όπου οι ταινιες είναι σε λίστα παιρνόντας πάνω από κάθε ταινία βλέπω cast mini preview και score και μπορώ να κλικάρω μέσα σε αυτή για full preview. Κάτι τέτοιο χρειάζεται XML αρχείο κτλ. Οπότε η δεύτερη απορία είναι για να πετύχω κάτι τέτοιο χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το YAMJ δε γίνεται με το tvixie και τι είναι το XML αρχείο?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Υπάρχει νέο open beta firmware για τα X2 models!

V2.0.8BETA -- 27 August 2012

Download

Changelog
1) Fixed slow loading of images when more than 100+ in a folder
2) Added new images / Icons to support MED400X2S Remote

We are working a list of of bugs and minor functionality for the X2 series and we will release Beta versions within a few weeks.


Mede8er1
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Την ερχόμενη εβδομάδα μάλλον θα υπάρχει νέο firmware για τη σειρά x2,που εκτός από διορθώσεις θα έχει και κάποια νέα χαρακτηριστικά!
 

Μηνύματα
650
Reaction score
9
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Την ερχόμενη εβδομάδα μάλλον θα υπάρχει νέο firmware για τη σειρά x2,που εκτός από διορθώσεις θα έχει και κάποια νέα χαρακτηριστικά!
Επιτέλους:102:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Θα προσθέσουν και κάποια πράγματα από το 1000x3d!:126:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Μόλις βγήκε νέα open beta έκδοση firmware για τη σειρά X2


We have decided to open that latest X2 Beta to the community. It has been under test in the Beta Group since 2 Nov and has proved to be stable and worthy of a public beta test

Mede8er x2 series V2.1.0 Nov02 BETA MD5: 8BA7708D449A71090D020CE6B1D5ACAD

http://www.mede8er.org/beta/Firmwares_Beta/MED500X2_BETA/V2.1.0_Nov02_2012_BETA/install.img

Changelog
1) Added PCIE WiFi On/Off in Setup Menu
2) Fixed DivX decoding
2) Subtitles on/off - improved functionality - if Subtitle 'off' in Setup menu can now switch 'on' one time on the sub menu
3) New function - AAC/MP3 Force decode - If set to 'on' AAC/MP3 will be decoded to PCM
4) Added BD Playlist Functionality - During BD Play press 'Menu' button and select new entry 'Playlist'
5) Added NTFS Check and fix - Copy to USB Drive / Loosing Favourites Links/ Watched Indicator
New Functionality - NTFS Check - Open Devices Page and press the 'red' 'F1' button then select a drive and X2 will perform a - NTFS check and reset the Dirty Bit flag and check the file system. Suggest to use this functionality if you experience any write to HDD / USB problems.
6) New Functionality - NFS mount Auto Scan
X2 will Scan the NFS servers on the same IP segment, on boot up. Additionally you can perform a manual NFS scan with a new option called 'Probe' in the NFS menu.
7) General bug fixes

Mede8er1
 

Μηνύματα
63
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Τελικά ακόμα σε beta testing period βρίσκεται η τελευταία έκδοση ή να την περάσουμε;
Είχε κάποιος πρόβλημα που την πέρασε με αυτή;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Είναι σε open beta ακόμη.Μπορείς να τη βάλεις και αν έχεις προβλήματα να ξαναγυρίσεις στην προηγούμενη.
 

Μηνύματα
282
Reaction score
19
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

εγω που την έβαλα δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός του ότι καποια στιγμή που το έσβησα και το ξανά άνοιξα έχασε τις ρυθμίσεις στην ανάλυση από μόνο του και χρειάστηκε να το σεταρω ξανά
 

Μηνύματα
943
Reaction score
50
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

και εγώ το έχω βάλει εδώ και μια εβδομάδα, κάνω καθημερινή χρήση και δεν έχω προβλήματα.
 

Μηνύματα
63
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Ευχαριστώ παίδες!!
Θα την βάλω και βλέπουμε.

Κάτι άσχετο αλλά δεν θυμάμαι αν έχει απαντηθεί: σε περασμένο dvd που έχω στον σκληρό, μπορώ να παίξω εξωτερικούς υπότιτλους;
Δοκίμασα και δεν τα κατάφερα καθώς με αφήνει να παίξω μόνο τους ενσωματωμένους υπότλιτλους από το "μαμα" dvd.

Έχω διαβάσει διαδικασία για να προσθέσω τους υπότιτλους αλλά επειδή είναι λίγο ζόρι έλεγα μπας και το κάνει κάπως το Med αλλά εγώ δεν το έχω πάρει χαμπάρι..
 


Μηνύματα
63
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Το ότι έχει vob files σημαίνει ότι είναι Dvd iso;
Όταν το επιλέγω από το Med μου βγάζει την επιλογή Play Disk & Browse Disk και επιλέγω ότι από τα 2 θέλω.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Το αρχείο του dvd στον υπολογιστή τι κατάληξη έχει?πχ Avatar.dvd,Avatar.iso ή κάτι άλλο?
 

Μηνύματα
63
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Η ταινία είναι σε folder με τον τίτλο που της έχω δώσει και subfolders AUDIO_TS και VIDEO_TS.
Ο φάκελος VIDEO_TS έχει αρχεία .BUP, .IFO και .VOB.
Ο φάκελος AUDIO_TS είναι κενός.

Τι βγάζεις από αυτό "Γιατρέ";
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED500X2

Ειναι dvd folder.Δεν έχω πρόχειρο τέτοιο αρχείο αυτή τη στιγμή για να δω αν παίζουν οι υπότιτλοι.Δοκίμασε το εξής:
Φτιάξε ένα folder με τον τίτλο της ταινίας και βάλε μέσα το dvd folder και τον .srt υπότιτλο.Το dvd folder και ο srt υπότιτλος πρέπει να έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο όνομα.Δοκίμασε να δεις αν πάιζει με τον υπότιτλο.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.587
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top