Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Ok υποστηρίζει N στο wifi.Ο υπολογιστής σου έχει κάρτα wifi που υποστηρίζει Ν ή G? μπορείς να το δεις αυτό?
 

Μηνύματα
22
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Ωπ! Εχω εξελιξη!
δικτυακατ Το Rambo mkv το παιζει αααρρρργαααα. Αλλα το mkv homeland το παιζει αψογα! Και avi αψογα!
Μηπως ειναι θεμα μεγεθους; Ο Ραμπο ειναι 5GB (μπρατσαράς!!) το homeland 1.2GB
 

Μηνύματα
22
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Εχω τυψεις που σε ταλαιπωρω...δεν ξερω να δω τι υποστηριζει το λαπτοπ...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Και 5 GB θα πρέπει να το παίζει άψογα.Κανονικά μέχρι 20-25 GB δε θα πρέπει να έχεις πρόβλημα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Εχω τυψεις που σε ταλαιπωρω...δεν ξερω να δω τι υποστηριζει το λαπτοπ...
Πόσα χρόνια είναι το laptop?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Νομίζω μάλλον θα έχει wifi N,δεν είμαι σίγουρος όμως.Μπορείς να μπεις στην ip του router?θα σου βγάλει τις πληροφορίες.Είναι της μορφής 192.168.x.x,δεν ξέρω πως μπορείς να δεις τις πληροφορίες αυτές από τον υπολογιστή σου μιας και πρέπει να έχεις windows κι εγώ έχω mac.Κάποιος έμπειρος χρήστης με windows θα μπορούσε να μας βοηθήσει εδώ!
 


Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

καλο μεσημερι παλικαρια.Εχω περιπου μια ωρα το 301 στα χερια μου,αλλα δεν μπορω να δω μεσω δικτυου.Τι κανω λαθος;Τα 2 Netgear 550 & το Pridigy που εχω τους βλεπουν κανονικα.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Βλεπει μονο το pc και μετα κενο.Φιλε Λεωνιδα την βοηθεια σου παρακαλω.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Τα dune τα έχουν αυτά με το network.2 λύσεις υπάρχουν,η πιο απλή είναι ν'αφήσεις το dune ανοικτό μισή ώρα,μια ώρα και μετά να ξαναδοκιμάσεις.Λογικά θα έχεις συνδεθεί κανονικά πλέον.Αφού έχεις συνδεθει από το remote πατάς το πλήκτρο Pop Up menu και επιλέγεις add as network folder.Πλέον κάθε φορά που θα ανοίγεις το dune θα βλέπεις το φάκελλο του pc σου ή του δικτυακού δίσκου και θα συνδέεσαι άμεσα.

2.Ενώ βρίσκεσαι στο κεντρικό μενού, πάλι με το remote/pop up menu επιλέγεις New Network folder.Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει δίνεις το όνομα που φαίνεται στο δίκτυο ο υπολογιστή σου ή κάποιο άλλο πχ home pc.Στη συνέχεια γράφεις το shared folder,server την ip του υπολογιστή και τυχόν user name και password αν έχεις δώσει.Πατάς ok και θα βλέπεις πλέον το νέο network folder στο κεντρικό μενού και θα συνδέεσαι άμεσα.
Αν δεν κατάλαβες κάτι πες μου.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

2.Ενώ βρίσκεσαι στο κεντρικό μενού, πάλι με το remote/pop up menu επιλέγεις New Network folder.Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει δίνεις το όνομα που φαίνεται στο δίκτυο ο υπολογιστή σου ή κάποιο άλλο πχ home pc.Στη συνέχεια γράφεις το shared folder,server την ip του υπολογιστή και τυχόν user name και password αν έχεις δώσει.Πατάς ok και θα βλέπεις πλέον το νέο network folder στο κεντρικό μενού και θα συνδέεσαι άμεσα.
Αν δεν κατάλαβες κάτι πες μου.

Ευχαριστω πολυ φιλε Λεωνιδα τα καταφερα
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

ΚΑλο μεσημερι σε ολους.Φιλε Λεωνιδα το 301 το εχω πανω σε 500/αρι Divolo και νομιζω οτι το Netagear 550 τραβαει καλυτερα σε μεγαλα ερχεια.Ειναι λαθος ή κατι δεν κανω σωστα.Σε εικονα και κινηση δεν μπορω να διακρινω διαφορες.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Δηλαδή εννοείς ότι σου κάνει παγώματα στη ροή?
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Ναι και οχι μονο.Κανει σπασιματα χανει τον ηχο κ.τ.λ.

Υ.Γ. Προσπαθω να κανω κοινοχρηστο φακελο αλλα δεν μπορω.Μου βγαινει μηνυμα :Δεν ειναι δυνατη η κοινη χρηση του φακελου σας.Αυτο γινεται σε καθε φακελο που προσπαθω να κανω κοινο.Τι μπορω να κανω;

Γρήγορη απάντηση σε αυτό το μήνυμα Απάντηση με παράθεση Multi-Quote This Message
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Περίεργο αυτό,κανονικά δε θα έπρεπε να συμβαίνει.Κάπου στη συνδεσμολογία είναι το πρόβλημα.Το devolo που είναι στο dune σε πόση απόσταση είναι από το άλλο που είναι στο router?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Δε δικαιολογήτε τότε αν είναι στα 6 μέτρα.Κάνε ένα restart το router και ξαναδοκίμασε.Επίσης δοκίμασε και με άλλο καλώδιο δικτύου μήπως φταίει αυτό.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Tv-101/301

Ενταξει.Λεωνιδα το απο κατω το ειδες;Μπορεις να βοηθησεις;Κουφο αλλα πραγματικοτητα.Δεν μπορω να κανω κοινο κανενα φακελο πλεον.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.769
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top