Δόκιμη ενισχυτή technics sa 303 45watt με ενισχυτή advance 130 watt ανά κανάλι

Μηνύματα
58
Reaction score
12
Μου έφεραν έναν vintage ενισχυτή και τον έβαλα στα ηχεία μου κάποια chario 89db τριδρομα 140watt 4 ωμά
Μετά από αρκετή ακρόαση αυτο το παλιό ενισχυτικό έπαιζε καλύτερα η και το ίδιο. Δεν παρατήρησα παραμόρφωση. Ήχος ωραίος ζεστός και αναλυτικός.
Έρχεται παρόμοια εμπειρία?
 

Μηνύματα
305
Reaction score
306
Μου έφεραν έναν vintage ενισχυτή και τον έβαλα στα ηχεία μου κάποια chario 89db τριδρομα 140watt 4 ωμά
Μετά από αρκετή ακρόαση αυτο το παλιό ενισχυτικό έπαιζε καλύτερα η και το ίδιο. Δεν παρατήρησα παραμόρφωση. Ήχος ωραίος ζεστός και αναλυτικός.
Έρχεται παρόμοια εμπειρία?
Θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος όσο αφορά το μοντέλο του advance και των ηχείων chario, σε γενικές γραμμές πάντως ένας αξιόλογος vintage καλοδιατηρημένος ενισχυτής φυσικά και μπορεί να οδηγήσει με φινέτσα πολλά πιο σύγχρονα από αυτόν ηχεία, πάντα βέβαια τηρουμένων της συμβατότητας από πλευράς φορτίων και ρευμάτων.
 

Μηνύματα
2.459
Reaction score
1.724
Μου έφεραν έναν vintage ενισχυτή και τον έβαλα στα ηχεία μου κάποια chario 89db τριδρομα 140watt 4 ωμά
Μετά από αρκετή ακρόαση αυτο το παλιό ενισχυτικό έπαιζε καλύτερα η και το ίδιο. Δεν παρατήρησα παραμόρφωση. Ήχος ωραίος ζεστός και αναλυτικός.
Έρχεται παρόμοια εμπειρία?
Το ότι κάποιοι vintage ενισχυτές "κρατάνε" τιμές δεν είναι τυχαίο.
Και αυτό που παρατήρησες δεν είναι καθόλου παράξενο.
 

Μηνύματα
58
Reaction score
12
Θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος όσο αφορά το μοντέλο του advance και των ηχείων chario, σε γενικές γραμμές πάντως ένας αξιόλογος vintage καλοδιατηρημένος ενισχυτής φυσικά και μπορεί να οδηγήσει με φινέτσα πολλά πιο σύγχρονα από αυτόν ηχεία, πάντα βέβαια τηρουμένων της συμβατότητας από πλευράς φορτίων και ρευμάτων.
530r και advance maa 406
Το ότι κάποιοι vintage ενισχυτές "κρατάνε" τιμές δεν είναι τυχαίο.
Και αυτό που παρατήρησες δεν είναι καθόλου παράξενο.
Με 150 ευρώ τον βρίσκω τον sa 303.
 


Μηνύματα
305
Reaction score
306
¨530r και advance maa 406¨


Ο τελικός της Advance φαίνεται αρκετά πιο ισχυρός από το τελικό στάδιο του Technics, και κατ' αυτό λογικά θα πρέπει να οδηγεί με περισσότερο έλεγχο τα ηχεία, αρκεί να χρησιμοποιείς ένα επαρκή για την περίπτωση προενισχυτή.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.442
Members
37.924
Νεότερο μέλος
daemon76
Top