Εργαλεία κήπου


Μηνύματα
1.822
Reaction score
347
μπα, δεν θα τον βολέψει...είναι πολλά τα δεντράκια μέσα, είναι και επικλινές το έδαφος σε κάποια σημεία, έχει και 2-3 τσιμεντένια χωρίσματα , οπότε παίζει πολύ το "εμπρός πίσω".
αυτή έχει καλές κριτικές ...μεγαλύτερο μοτέρ και μαχαίρι, μεγαλύτερος κάδος, χωρίς απαιτήσεις για σέρβις/επισκευές...θα πάω να την δω
 

Μηνύματα
3.132
Reaction score
10.368
μπα, δεν θα τον βολέψει...είναι πολλά τα δεντράκια μέσα, είναι και επικλινές το έδαφος σε κάποια σημεία, έχει και 2-3 τσιμεντένια χωρίσματα , οπότε παίζει πολύ το "εμπρός πίσω".
αυτή έχει καλές κριτικές ...μεγαλύτερο μοτέρ και μαχαίρι, μεγαλύτερος κάδος, χωρίς απαιτήσεις για σέρβις/επισκευές...θα πάω να την δω
Η αυτό προώθηση δεν επηρεάζει και δεν αναιρεί το μπρος-πίσω
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.622
Καλά λέει ο @Artemios, ας έχει αυτοπροώθηση για να μη χρειάζεται να σπρώχνει στο εμπρός. Στο πίσω ας τραβάει χειροκίνητα. Έτσι κι αλλιώς πρέπει να πατάς διακόπτη για να προχωρά μόνη της.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.724
Reaction score
28.082
Πάω για αγορά πλυστικού. Αυτό,

ή αυτό;

Παραπάνω δεν δίνω. Επέλεγα Kaercher επειδή το μαγαζί που αγοράζω πράγματα κήπου είναι στα 3' με το αμάξι, έχει ανταλλακτικά και κάνει service. Δεν υπάρχει άλλη εταιρεία στην περιοχή.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.263
το Κ3 που έχω εγώ μια χαρά κάνει τη δουλειά, οικιακή χρήση. Η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ 1-2 φορές το χρόνο βέβαια.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.263
Για τόσο είναι. :p
Αυτό που έχω καταλάβει με αυτά είναι ότι θέλει προσοχή μην το δουλέψεις στεγνό. Εχει τη διαδικασία του πως το συνδέεις και το ξεκινάς.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται σε μια αυλή σπιτιού, γκαράζ, πάνω από 1-2 φορές το χρόνο πλύσιμο με πιεστικό. Την πιο συχνή συντήρηση/καθαρισμό την κάνεις με το λάστιχο της βρύσης. Και αυτές τις 1-2 φορές του βγάζω τα μάτια, μπορεί να δουλεύει και 5 ώρες συνεχόμενα!
Τώρα αν κάποιος θέλει να πλένει και αυτοκίνητο με αυτό (που θέλει προσοχή νομίζω) οπότε πιο συχνή χρήση αλλάζει η κουβέντα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.724
Reaction score
28.082
Το Κ3 το έχει γείτονας. Το είδα πρόσφατα στον κήπο του και το δούλεψα. Λίγο μικρό μου φαίνεται. Όσο μεγαλύτερο τόσο γρηγορότερα τελειώνεις. Επίσης, από Κ4 και πάνω έχει υδρόψυξη, με ότι σημαίνει αυτό για τη μακροζωία του.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.263
Ολα υδρόψυξη έχουν, με το νερό που περνάει από μέσα τους ψύχεται το μοτέρ, για αυτό έγραψα θέλει προσοχή μην το βάλεις μπροστά πριν το συνδέσεις με νερό και αφήσεις το νερό να τρέξει από μέσα του με την πίεση που έχει από τη βρύση. Αυτό που νομίζω έχουν τα πιο μεγάλα είναι μοτέρ αλουμινίου (το πλαίσιο φαντάζομαι) ενώ το δικό μου είναι πλαστικό.
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
950
Reaction score
978
Το Κ4 να είναι το min που θα παρεις, εχω Κ5 με επιπλέον λάστιχο και κιτ αυτοκινητου. Ακριβο αλλά ριχνει ζεστό νερό!
 

Μηνύματα
3.132
Reaction score
10.368
Τώρα πια με αυτή τη σκονη απο τη σαχαρα , μόνο με πιεστικό καθαρίζουν οι αυλές και τα αυτοκίνητα.
το δε πιεστικό ξοδεύει λιγότερο νερό απο το απλό λάστιχο μιας βρύσης.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.364
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top