Ηλεκτρονικό τσιγάρο


Μηνύματα
53
Reaction score
27
Έχω εδώ και 3 μέρες το eleaf 40w tc το πήρα για την δουλεια πολύ ελαφρύ και μικρούλι αλλά έχω το εξής θέμα χάνει την ρύθμιση της αντίστασης εκεί που την βλέπει 0,17 μετά από λίγο την βλέπει 0,14 με αποτέλεσμα να αναβει συνέχεια το tc control και να μην ατμιζεις εκτιε αν το πας 280 βαθμους το ξεβιδωνεις το ξαναβιδωνεις κανα 10 άρια φορές το ξαναβλέπει 0,17 και οκα οκ μέχρι να την ρίξει πάλι.κανεις καμια συμβουλή γιατί συμβαίνει τούτο;η απλά φτηνιάρικα κινεζικα παιχνίδια το πετάω και πάω γιαλλο
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Έχω εδώ και 3 μέρες το eleaf 40w tc το πήρα για την δουλεια πολύ ελαφρύ και μικρούλι αλλά έχω το εξής θέμα χάνει την ρύθμιση της αντίστασης εκεί που την βλέπει 0,17 μετά από λίγο την βλέπει 0,14 με αποτέλεσμα να αναβει συνέχεια το tc control και να μην ατμιζεις εκτιε αν το πας 280 βαθμους το ξεβιδωνεις το ξαναβιδωνεις κανα 10 άρια φορές το ξαναβλέπει 0,17 και οκα οκ μέχρι να την ρίξει πάλι.κανεις καμια συμβουλή γιατί συμβαίνει τούτο;η απλά φτηνιάρικα κινεζικα παιχνίδια το πετάω και πάω γιαλλο
την αντίσταση την κλειδώνεις? με ποιον ατμοποιητή στα κάνει? δεν πιστεύω να έχεις Kayfun v4...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.878
Reaction score
77.480
Έχω εδώ και 3 μέρες το eleaf 40w tc το πήρα για την δουλεια πολύ ελαφρύ και μικρούλι αλλά έχω το εξής θέμα χάνει την ρύθμιση της αντίστασης εκεί που την βλέπει 0,17 μετά από λίγο την βλέπει 0,14 με αποτέλεσμα να αναβει συνέχεια το tc control και να μην ατμιζεις εκτιε αν το πας 280 βαθμους το ξεβιδωνεις το ξαναβιδωνεις κανα 10 άρια φορές το ξαναβλέπει 0,17 και οκα οκ μέχρι να την ρίξει πάλι.κανεις καμια συμβουλή γιατί συμβαίνει τούτο;η απλά φτηνιάρικα κινεζικα παιχνίδια το πετάω και πάω γιαλλο
Εμένα όταν το έκανε αυτό ήταν θέμα ατμοποιητή,έφταιγε η αντίσταση στα πρώτα burn που έκανα για την σφίξω την πίεζα πολύ και παραμόρφωνε σε ορισμένα σημεία(αλλού είχε γίνει σώμα...αλλού είχε κενά...την έβαλα σε μικροσκόπιο και τα'δα όλα:p:p:p...ενώ παράλληλα που και που συνδιαζόταν και με υπερχείλιση στον εσωτερικό πόλο)

Υ.Γ.Καθάρισε αν θέλεις και τους πόλους από το mod και του ατμοποιητή εκεί που κουμπώνει με το mod
 


Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Αυτο ειναι kanger, τι μάρκα πρέπει να πάρει για να μην έχει τέτοια θέματα;
κανκερ και π@π@ρι#ς :D

αν του αρεσει αυτο και θελει να φτιαχνει αντιστασεις - βαμβακια με 70 ευρακια τελειωσε.....
...μινι ντριπερ με τανκ 2.5ml !!!



ολοι μα ολοι οι ατμοποιητες οπως ειπε και ο Μητσος θελουν καθε 2-3 μερες καθαρισμα για να μην εχεις προβληματα.....
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
want ... velocity ή marquis κατά προτίμηση.
και οι 2 ειναι απο τους ιδιους....λιγοτερες διαρροες(δλδ καθολου...εκτος και αν τον εχεις αναποδα) και ντουμανι(αν θες)με πολυ παιχνιδι velosity

ο αλλος ειναι λιγο πιο γευστικος

.... κορυφαιος που τα δινει ολα ειναι αυτος ;)
δεν ξερω αν τον εχεις δοκιμασει....αλλα εγω νομιζω οτι τελειωσα.....αυτονομια-γευση-μικρο μεγεθος.:party:

 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
μην προσπαθείς να μας πείσεις με την βλακεία σου (KL+ST) ότι παίζει σωστά... ο αβγδ ακόμα ξερνάει...:laugh:

Σου έθρεψε η γλώσσα από το "καψούλι" που άρπαξες την τελευταία φορά....:rolleyes:



:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
 
Last edited:

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
λύσσαξες φαγώθηκες :p
πολύ όμορφο αλλά μένει με την εισαγωγή του kayfun οπότε δεν μου κάνει.
το ντουμάνι καθόλου δεν με απασχολεί,προτιμώ γεύση.
marquis λοιπόν.
want want want :D
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
μην ακους τον ΜΗ ζηλευει :D
τωρα που το εχω δεν μπορει να το παρει και αυτος :laugh:

δικο σου ο marquis οποτε θες .....
το καλυτερο κομματι μου παιρνεις ρε φουστη :)
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
δεν τον ακούω ανεβάζει αηδιαστικές εικόνες χωρίς spoiler :p
μιλάμε λίγο αργότερα για τον ντριπερ.
προλαβαίνεις να αλλάξεις στοιχεία επικοινωνίας :D
 


Μηνύματα
53
Reaction score
27
Τον Apollo έχω τελικά αυτό φταίει το σφίξιμο στους πολους δεν θέλει καργα και κόψιμο σύριζα το σύρμα.σημερα κλείδωσε 0,15 και παίζει οκ. Ευχαριστώ παλικαρια για το χελπ
 

Μηνύματα
53
Reaction score
27
Ναι
την αντίσταση την κλειδώνεις? με ποιον ατμοποιητή στα κάνει? δεν πιστεύω να έχεις Kayfun v4...
τον v4 η αγάπη μου σε τανκατο τον έχω παντρέψει με τον νεμεσης τον full chopper και δεν αλλάζει ποτεεεεεε :)
 

Μηνύματα
53
Reaction score
27
Έχει η ξέρει κανείς σας θέλω να ανοίξω 2 η 3 ακομα τρύπες στην εισαγωγή αέρα του kayfun light plus όπως η μια που έχει.κάνει κανείς τέτοιες δουλειές Αθήνα;
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
..............,προτιμώ γεύση.
marquis λοιπόν.
want want want :D
οχι παιζουμε....παραδοση κατοικον :dance2:
....καλοατμιστος μουσακια :p

προτεινω οριζοντια με 3-4mm βαμβακι αναλογα το μηκος αντιστασης βεβαια και αν παιζεις με pads να βγαζεις τα εξωτερικα που ειναι πιο σκληρα...


.....με νικελ συρμα θες 20αρη mm και 6-7 σπειρες για διπλες αντιστασεις.....και δεν βγαζεις τον οδηγο για να βαλεις το βαμβακι

γενικα εγω δεν εβγαζα τον οδηγο σε κανενα σεταρισμα οταν εβαζα βαμβακι και ειχα σπειρες οπως τις εφτιαχνα..
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
οχι παιζουμε....παραδοση κατοικον :dance2:
....καλοατμιστος μουσακια :p

προτεινω οριζοντια με 3-4mm βαμβακι αναλογα το μηκος αντιστασης βεβαια και αν παιζεις με pads να βγαζεις τα εξωτερικα που ειναι πιο σκληρα...


.....με νικελ συρμα θες 20αρη mm και 6-7 σπειρες για διπλες αντιστασεις.....και δεν βγαζεις τον οδηγο για να βαλεις το βαμβακι

γενικα εγω δεν εβγαζα τον οδηγο σε κανενα σεταρισμα οταν εβαζα βαμβακι και ειχα σπειρες οπως τις εφτιαχνα..
αυτό ήταν το μπάνιο?έπεσες σε κίνηση , άδειασε ο Kayfun κ γύρισες?:p:p

ευχαριστώ :hi:

έβαλα 0.40mm σύρμα,6 σπείρες στο 2.5mm παλουκάκι, 1ohm.κάθετη.
νικελ σύρμα δεν έχω,κ δεν νομίζω να αποκτήσω :D
αυτό που ήθελα ήταν να κάνω μια αεράτη τζούρα κ να με πιάνει στο λαιμό γιατί με τα τανκ αν ανεβάσω τα watt με μπουκώνει αντί να έχω το επιθυμητό χτύπημα.κ κάνω συνέχεια 2 τζούρες στη σειρά στα 10-12 watt.

τώρα στα 17watt είμαι καλά,αλλά ίσως τα 12mg νικοτίνης είναι πολλά.

πολύ εύκολος σε όλα του ο marquis.
σαν γεύση θεωρώ πως ο russian κ ο kayfun v4 είναι καλύτεροι.
με διαφορετικό στήσιμο ίσως είναι αλλιώς τα πράγματα αλλά δεν είμαι κ τόσο του πειραματισμού :D .επίσης πέτυχα το ζητούμενο μου.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
dripper και μονη δεν λεει ......μην κοιτας οτι μπορεις να παιξεις και με μονη σε ολους....τραβα μια διπλη κοντα στο 1ohm και με τα 12mg δεν θα ξανακανεις ολη μερα αλλη τζουρα.:D


το περι γευσης ειναι οπως το περι ορεξεως ;)
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top