Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Timaras

*****
Μηνύματα
2.903
Reaction score
2.096
Απ'το fasttech έχει ψωνίσει κανείς υγρά?
Βλέπω ότι έχει 30μελα με 12mg νικοτίνη της liqua που προτιμώ και σε τιμές ξεφτίλα!
Θα'χω κανα θέμα στο τελωνείο λέτε?

Υ.Γ. Μήπως δεν είναι αυθεντικά?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.724
Reaction score
126.931
Τελικές εντυπώσεις από τον κόμπο:

Ο ijoy combo RDTA με τις παραπάνω διορθωμένες αντιστάσεις από SS STAGGER FUSED CLAPTON WIRE βγήκε 0,15 ωμ. Από 90 βατ, τα δίνει κανονικά. ;)

Το στήσιμό του είναι απίστευτα εύκολο, καθώς περνάς πάνω από τα βαμβάκια το καπάκι του κάδου, και μπαίνουν μόνα τους τα βαμβάκια στις προβλεπόμενες θέσεις, όπως το είδα στο βίντεο του Vic.

Μου κάνει εντύπωση που δε στάζει ζουμί. Όπως το είδα στο στήσιμο, έλεγα πως θα στάζει, ακόμα και στα πλάγια, πόσο μάλλον ανάποδος. Κι όμως, ούτε σταγόνα!

Η ποσότητα της παραγωγής ατμού, αν θες δηλαδή να το δώσεις στο φουλ, είναι στυλ καπνογόνου..
Με 2 βαθειές τζούρες, κάνεις ένα ολόκληρο δωμάτιο θολό, σύννεφο σκέτο..

Κι όμως, δε πρόκειται απλώς για μηχανή παραγωγής σύννεφου, καθώς το άρωμα χτυπάει κόκκινο, ο,τι κι αν δοκίμασα, από καραμέλες και μέλια μέχρι τσιγαρίσια και πούρα, το άρωμα είναι πυκνό, δυνατό, σαφές και διακρίνονται όλα τα στοιχεία που περιέχει κάθε πλούσιο άρωμα, όπως το supreme.

Πραγματικά πολύ αξιόλογος ατμοποιητής, κι όχι μόνο όμορφος! Έχει πολλά αξεσουάρ, τα οποία είναι 5-6 πρόσθετα ντεκ, πορσελάνινο στόμιο και άλλο κάδο που τον μετατρέπει σε σκέτο ντριπερ. Δε νομίζω ότι θα χρειαστώ κάτι από αυτά, εκτός ίσως από το πορσελάνινο στόμιο, που θα ήθελα να το δοκιμάσω. Σιγά μη το βρω..

Αυτές οι αντιστάσεις, όπως λέει στην κουλούρα τους, δουλεύουν και σε θερμοκρασία SS 316L. Στο ipv8 μοντ που έχω δοκίμασα να βάλω τιμή εγώ, manual TCR στα 0.00110, και δείχνει να δουλεύει ρολόι στα 86J. Δε βρήκα ακόμα πως κλειδώνει η αντίσταση, αν κλειδώνει δηλαδή! Χαχαχαχαχα
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Δε νομίζω ότι θα χρειαστώ κάτι από αυτά, εκτός ίσως από το πορσελάνινο στόμιο, που θα ήθελα να το δοκιμάσω. Σιγά μη το βρω..
Ψάξε σε ειδη υγιεινής .......:D

https://www.fasttech.com/p
roducts/0/10026243/5719600-authentic-ijoy-combo-rdta-atomizer-replacement
https://www.fasttech.com/products/0/10021737/5719500-authentic-ijoy-combo-rdta-atomizer-replacement
https://www.fasttech.com/products/0/10028266/6194802-authentic-ijoy-limitless-rdta-replacement-imc-7

και εισαι κομπλέ......βιάζεσαι και αγοράζεις πολύ ακριβά χωρίς λογο
δες τιμή combo .....https://www.fasttech.com/products/0/10021170/5992700-authentic-ijoy-combo-rdta-rebuildable-dripping
 
Last edited:

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Τελικές εντυπώσεις από τον κόμπο:

Πραγματικά πολύ αξιόλογος ατμοποιητής, κι όχι μόνο όμορφος! Έχει πολλά αξεσουάρ, τα οποία είναι 5-6 πρόσθετα ντεκ, πορσελάνινο στόμιο και άλλο κάδο που τον μετατρέπει σε σκέτο ντριπερ. Δε νομίζω ότι θα χρειαστώ κάτι από αυτά, εκτός ίσως από το πορσελάνινο στόμιο, που θα ήθελα να το δοκιμάσω. Σιγά μη το βρω..
θα χρειαστεις αλλον εναν ναχεις και rda και 2 πορσελανινα επιστομια ....αλλη αισθηση

 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Αυτα του γραφεις και θα πάει να αγορασει τον Ijoy Limitless........... που ειναι ο διδυμος αδερφός του combo :smile:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.724
Reaction score
126.931
39.90€ τον έχουνε. 35€ με τον έδωσε με κάτι σύρματα δώρο. Νταξ. Να είχε και την πορσελάνη να μου δώσει δώρο, καλά θα ήταν...:D:p
 





Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Απ'το fasttech έχει ψωνίσει κανείς υγρά?
Βλέπω ότι έχει 30μελα με 12mg νικοτίνη της liqua που προτιμώ και σε τιμές ξεφτίλα!
Θα'χω κανα θέμα στο τελωνείο λέτε?

Υ.Γ. Μήπως δεν είναι αυθεντικά?
Κανονικά απαγορεύεται να φέρεις υγρά απ'έξω. Ναι μεν είχα φέρει νικοτινούχες πριν κανά μήνα απο Αμερική, αλλά ακούγεται ότι έχουν αρχίσει να ανοίγουν τα πακέτα. Τώρα, για το υγρό. Το έχω δοκιμάσει, όπως έχω δοκιμάσει και τα αντίστοιχα που κυκλοφορούν στα ελληνικά καταστήματα. Τουλάχιστον αυτά που δοκίμασα πριν καναδυό χρόνο, ήταν τα ίδια ακριβώς με τα ελληνικά. Μη ξεχνάς ότι η Liqua είναι κινέζικη εταιρεία, τα αρώματά της είναι ιταλικά.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Δεν ειναι να το χρησιμοποιήσεις εκτός οικίας........αποτελει την απόλυτη δικαιολογία για να απαγορευτει ακομα και η πώληση του e-cig .
Η παραγωγή ατμού ειναι απίστευτα ευκολη ...
0,49Ω από διπλή Kanthal 26AWG 8 σπειρες ανοιχτές στα 50 βατ με "κρυο ατμό ":o
Ιδανικός για τον Ζιζικ που του αρεσει να περνάει απαρατηρητος :p
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.879
Μηνύματα
2.880.004
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top