Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.404
Reaction score
42.285
Θες να μου πεις πως κατέληξες σε δαύτους?
Δεν βλέπω καμιά ενισχυμένη φλάντζα στη μεριά του δίσκου, φαντάζομαι θα είναι ετσά και στο πίσω τροχό, και στη drive και στη overdrive μεριά... Κλείσε, έρχομαι από κει να σε δείρω...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.404
Reaction score
42.285
Πάλι καλά, εντάξει μια χαρά είσαι.
Μάζεψε εγκαίρως και τις ακτίνες όταν δώσουν μπόσικα και θα είσαι κομπλέ.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.404
Reaction score
42.285
τούτοι εδώ κρόκ μέχρι να τους συνεφερω με πήρε πολύ καιρό, από το πολύ μάζεμα νόμιζα πως στο τέλος θα τελειώσει το σπείρωμα, μας πουλάνε τροχούς δίχως να τους στρεσάρουν ντίπ, μόνο οι παράδες τους νοιαζουν.
Ενώ οι fulcrum που πήρα δεν χρειάστηκαν ποτέ τίποτα, και έχουν φάει απίστευτο ξύλο
IMG_20240426_145940.jpg
 

Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
τι α σε πω, θεωρητικά μου είπε οτι τους τεντώνει και μετράει και τις ακτίνες με το ματζαφλάρι.
σύντομα θα μάθουμε
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.991
Reaction score
20.519
@pankrok Με γεια τις νέες ρόδες! Πλέον, ο στόχος σου είναι μια θέση σε βάθρο και δεν ακούω κουβέντα!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.404
Reaction score
42.285
τι α σε πω, θεωρητικά μου είπε οτι τους τεντώνει και μετράει και τις ακτίνες με το ματζαφλάρι.
σύντομα θα μάθουμε
Ρε μάστορα, όσο καλά και να τεντώνει το στρεσάρισμα είναι που κάνει όλη τη δλειά, στρεσάρεις μαζεύεις, ξανά μανά μέχρι να γίνει ο τροχός μπετό. Δεν το κάνουν σε λέω, πολλά παράπονα και το αντιμετώπισα πολλάκις ίδιος όμμασι. Οι παραπάν dt swiss είναι από το mtb, τροχοί για χώμα τάχαμου και κάθε φορά που τους πατούσα γίνονταν κουδουνίστρες, ειδικά τη πρώτη προπόνηση χαλάρωσα τόσο πολύ που αναγκάστηκα να γυρίσω σπίτι με τα πόδια.
Οι μόνοι τροχοί που δεν ασχολήθηκα ποτέ και για κάναν λόγο ήταν οι campagnolo & fulcrum, πλερώσεις κάτι παραπάν και ήμαστε όλοι ευχαριστημένοι
 

Μηνύματα
1.276
Reaction score
2.234
straight pull, είπαμε γυαλάδα
View attachment 329518
Κέντρα της novatec είναι μιά χαρά. Σίγουρα θα θέλουν συμμάζεμα αλλά αυτή είναι και η λογική του αγοράζω από εδώ. Εμένα να δεις τι μάζεμα κάναμε στους FFWD άστο... όμορφοι είναι μεγειά Πάνο, περιμένω να τους δω και από κοντά την Κυριακή. Καλοί και οι campagnolo - fulcrum αλλά ας πουλάγανε πιό φτηνά.
 





Μηνύματα
1.276
Reaction score
2.234
Από 2930
View attachment 329572 View attachment 329573
Στα 2683
View attachment 329574 View attachment 329575
Κυριακή θα δούμε και πως τσουλανε
Επίσης από 25 με σαμπρέλα και ΤΤ λάστιχο τσιγαρόχαρτο 28 τουμπλες όχι ΤΤ
Δεν δοκιμάζουμε ΠΟΤΕ καινούργια πράγματα σε αγώνα ΝΟΜΟΣ. Τέλος πάντων μην μου έρθεις τελευταία στιγμή να σου 2 πραγματάκια πρώτα
Feeling and rolling... :lolsign:
Για το δεύτερο δεν ξέρω Σώτο το πρώτο θα το νιώσει καλά...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.404
Reaction score
42.285
Για τι πράγμα περιμένσ ριβγιού εσύ είπες?
Γιατί είσαι τέτχοιος, μπορείς να με πεις?

Δεν δοκιμάζουμε ΠΟΤΕ καινούργια πράγματα σε αγώνα ΝΟΜΟΣ.
Εγώ του έγραψα παραπάν ότι στη πρώτη έξοδο με τους τροχούς στο mtb το γύρσα πίσω με τα χέρια, δεν ξέρω άμα κατάλαβε τι εννοούσα :whistling:
 

Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
Θα τσφερου και τσαλλς σαπαν

Ήρθε και η βαλιτσουλα για την Ιταλία , χωράει σκελετό και 4 τροχούς αλλά δεν έχει προστασία καθόλου , πρέπει να παίξει bubble wrap άφθονο μεταξύ τους, εξωτερικά έχει πολύ πραμμα αλλά για τους τροχούς πχ θεμε τύλιγμα καλό
 


Μηνύματα
1.276
Reaction score
2.234
Γιατί είσαι τέτχοιος, μπορείς να με πεις?



Εγώ του έγραψα παραπάν ότι στη πρώτη έξοδο με τους τροχούς στο mtb το γύρσα πίσω με τα χέρια, δεν ξέρω άμα κατάλαβε τι εννοούσα :whistling:
Μόλις έβαλα τους FFWD τους 45ρηδες πάνω στην προπέλα πάω σφαίρα στον μπράλο κατηφόρα (ξέρεις το κάναμε) τον καινούριο όχι από εκεί που θα κατέβουμε εμείς και αμολάω... μόλις έπιασα τα 65 με ξεκινάει έναν συντονισμό που οριακά το σταμάτησα με απαλά φρένα και άγιο... χτυπάγανε οι δίσκοι πάνω στις δαγκάνες από την στρέβλωση φαντάσου και από τους ήχους πίστεψα πως χώρισε το πλαίσιο κάτω απ τα πόδια μου. Τελικά στην ακτινολόγηση για να μαζέωουμε τους τροχούς σωστά αναγκαστήκαμε να λύσουμε ΟΛΕΣ τις ακτίνες οι οποίες είχαν τερματίσει και πάλι δεν τέντωναν όσο έπρεπε και να μπουν παντού μικρές ροδέλες για να πάρουμε περιθώρια. Τόσο καλά... στο μεταξύ έχω τις καρτέλες απ τον μακάκα που έκανε την ακτινολόγηση στο εργοστάσιο, τον μαμάς τώρα? Γενικό το πρόβλημα απλά δεν προλαβαίνουνε...
Που θα είστε τη Κυριακή?
Μα είναι ερωτήσεις αυτές που κάνεις εδώ έχει βουήξει ο τόπος...
https://www.diakosbiketeam.gr/
Αφίσα Αγώνα Νεα.jpeg
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.113
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top