Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
Καλά... σε λίγο μόνο ο Κυριάκος θα μπορεί να τα πληρώνει αυτά! :roflmao: :party:
Ήθελα να γράψω ένα μητσοτακηγαμιεσαι να σε πω τη αλήθεια, αρχικά νευρίασα αλλά μετά σκέφτηκα ότι είναι εργαλείο και αξίζει τη αύξηση, μόνο μη γίνει συνήθεια φοβάμαι...
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Σε αυτό ποντάρουν, ότι γίνεται συνήθεια που δεν μπορεί να κοπεί εύκολα, και έτσι δώστου αυξήσεις. Το ίδιο που κάνουν όλες οι συνδρομητικές υπηρεσίες...

Πόσο ήταν μέχρι τώρα, 15 ευρώ; Εγώ έχω το Rouvy από τον Νοέμβριο ή Δεκέμβριο, ζήτημα να το χρησιμοποίησα 2 μήνες (όπως και το trainer).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
14.99€ ήταν μέχρι στιγμής, το τελευταίο καιρό έχει γίνει πολύ της μόδας το Zwift, κάνα χρόνο πριν ασχοληθώ θα έλεγα. Κάπου πήρε το μάτιμ ότι προσέλαβε και επιπλέον κομπιουτεράδες για τη κατασκευή νέων κόζμον, έχει ήδη φορτώσει νέες προκλήσεις και πίστες, θεωρώ ότι αξίζει τις παράδες και για ένα ακόμα λόγο, είναι πολύ σταθερή πλατφόρμα, χωρίς να κολλάει και γενικότερα χωρίς να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο χρήστη.
Αν όμως αυξηθεί επιπλέον, εκεί εγώ προσωπικά θα έχω πρόβλημα.
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
33% αύξηση από τη μια στιγμή στην άλλη, ούτε ελληνικά σούπερ μάρκετ να ήταν! Πού είναι ο Σκρέκας και ο Άδωνις να φτιάξουν ένα "Καλάθι του Αγωνιάρη"; :geek: :roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.904
Reaction score
84.129
14.99€ ήταν μέχρι στιγμής, το τελευταίο καιρό έχει γίνει πολύ της μόδας το Zwift, κάνα χρόνο πριν ασχοληθώ θα έλεγα. Κάπου πήρε το μάτιμ ότι προσέλαβε και επιπλέον κομπιουτεράδες για τη κατασκευή νέων κόζμον, έχει ήδη φορτώσει νέες προκλήσεις και πίστες, θεωρώ ότι αξίζει τις παράδες και για ένα ακόμα λόγο, είναι πολύ σταθερή πλατφόρμα, χωρίς να κολλάει και γενικότερα χωρίς να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο χρήστη.
Αν όμως αυξηθεί επιπλέον, εκεί εγώ προσωπικά θα έχω πρόβλημα.
Η συνδρομή σε turbo training app είναι σχεδόν απαραίτητη ακόμα και σε όσους βγαίνουν έξω όλο τον χρόνο.
Και μόνο η οικονομία σε αναλώσιμα, νεύρα, ατυχήματα είναι αρκετή για να τη δικαιολογήσει.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
33% αύξηση από τη μια στιγμή στην άλλη, ούτε ελληνικά σούπερ μάρκετ να ήταν! Πού είναι ο Σκρέκας και ο Άδωνις να φτιάξουν ένα "Καλάθι του Αγωνιάρη"; :geek: :roflmao:

Σταμάτα ρε, μη πλέκεις σε αυτή τη περίπτωση τους χαζοβιόληδες που έχουμε στη μπανανία για πολιτικούς.
Άλλωστε οι αγωνιάρηδες είμαστε ξενέρωτοι, δεν κάνουμε αχαλίνωτο κλάμπινκ, δεν πίνουμε, δεν καπνίζουμε, άρα έχουμε παράδες... Οι άλλοι, εγώ κάνω όλα τα παραπάν και ακόμα χειρότερα :biggrin:
Η συνδρομή σε turbo training app είναι σχεδόν απαραίτητη ακόμα και σε όσους βγαίνουν έξω όλο τον χρόνο.
Και μόνο η οικονομία σε αναλώσιμα, νεύρα, ατυχήματα είναι αρκετή για να τη δικαιολογήσει.
Αυτό!!
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Άσε, τα κονόμησα... μόλις ήρθε μήνυμα από την Cosmote ότι μου δίνει 2 ολόκληρα GB δώρο για 7 ημέρες, για τη συνεχή εμπιστοσύνη που της δείχνω! Δεύτερο σε δύο μήνες! Τώρα σκέφτομαι που να το καταναλώσω, λέω να πάρω το trainer φορητό και να πάω σε ένα βουνό με το laptop να κάνω εκεί προπόνηση! :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
Έχω 3 giga το μήνα στο πρόγραμμα που έχω, δεν έχω καταφέρει ποτέ να τα φάω όλα μέχρι τον επόμενο λογαριασμό, μη φτάνουν και περισσεύουν. Κάθε που πληρώνω με δίνει επιπλέον 5 giga για 5 μέρες μαναχά (ντίπ απατεώνες)
Πολλές φορές αναρωτιέμαι με κάποιους χασομέρηδες που πλερώνουν κάτι τεράστια πάγια, που σκ@τα ξοδεύουν 20 & 50 giga?
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Δες ή ανέβασε κάποιο βίντεο 4Κ στο yt, ή facebook, κλπ, και θα δεις πότε καταναλώνονται... Το κάνω εδώ και καιρό, πρώτον γιατί η απλή γραμμή σταθερού πάει σαν χελώνα συχνά, και δεύτερον με το κινητό συνδεμένο στο PC ως ρούτερ, έχω πολύ καλύτερες ταχύτητες γενικότερα. Κι εμένα έχει 3GB το μήνα και 4 για μια βδομάδα με πληρωμή (Χ2 αφού πληρώνω και σταθερό από την εφαρμογή).
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
21.071
Έχω 3 giga το μήνα στο πρόγραμμα που έχω, δεν έχω καταφέρει ποτέ να τα φάω όλα μέχρι τον επόμενο λογαριασμό, μη φτάνουν και περισσεύουν. Κάθε που πληρώνω με δίνει επιπλέον 5 giga για 5 μέρες μαναχά (ντίπ απατεώνες)
Πολλές φορές αναρωτιέμαι με κάποιους χασομέρηδες που πλερώνουν κάτι τεράστια πάγια, που σκ@τα ξοδεύουν 20 & 50 giga?
Το Instagram για πλάκα σου ξεπατωνει 20 γιγα σε κάποιες ώρες.
Αν πχ είσαι έξω και σκρολαρεις μια ώρα τη μέρα δεν θα βγάλεις το μήνα.
Εδώ τώρα χωράει ατέρμονη συζήτηση γιατί και πώς και πότε και όταν κλπ.
Τώρα το ζιφτ δεν το έχω ζήσει ακόμα, από την απέξω θα πω ότι το tidal έκανε ουσιαστικά έκπτωση πριν ένα μήνα δίνοντας το hires υλικό του στην τιμή του CD, για όσους είχαν την φθηνή συνδρομή πήραν ποιότητα δώρο ,για όσους είχαν την ακριβή πήραν έκπτωση 30% πόσο βγαίνει.
Θα μου πεις το ένα είναι σε άνθηση ενώ το άλλο παραμένει πίσω από apple , Spotify και 2 3 άλλα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
Εκανα τη αγαπημένη μου ανάβαση, τη έχω κάνει 9 φορές, είναι μια σχετικά δύσκολη ανάβαση, σήμερα είχε αυξημένη υγρασία και δεν με βοήθησε να κατεβάσω τον προσωπικό χρόνο, είχα σκοπό να κατεβάσω τουλάχιστον 3 λεπτά, κατάφερα μαναχά μερικά δευτερόλεπτα, δεν πράζει όμως, καλά να είμαστε και θα γίνει και αυτό.
Με αφορμή όμως τη μέρα της Πρωτομαγιάς είδα κόζμο, πολύ κόζμο, είχε αυξημένη κίνηση στους δρόμους, παρέες κυριολεκτικά στη μέση του πουθενά να κάνουν πικ νικ, η φύση στο βόρειο τμήμα του Κισσάβου είναι κυριολεκτικά επίγειος παράδεισος, χωρίς καμία υπερβολή. Για πολύ ώρα είσαι σε τόσο πυκνή βλάστηση που πρέπει να βγάλεις τα γυαλιά ώστε να μπορείς να διαβάσεις το δρόμο με ασφάλεια. 1000 υψομετρικά μονοκορδοσιά σε 13km με 7.2 κλίση και στο καπάκι μια εκπληκτική κατάβαση με πολύ υψηλές ταχύτητες, η κατάβαση κρύβει πολλές παγίδες και μόνο όσοι ξέρουμε τις γραμμές μπορούμε να τη απολαύσουμε, το άλλο ιδιαίτερο που βοηθάει να κατέβεις σφαίρα είναι ότι έχεις κατεβαίνοντας πλήρη εικόνα της κυκλοφορίας του δρόμου, ξέρεις ανά πάσα στιγμή αν κάποιος ανεβαίνει και προσέχεις, συνήθως όμως δεν έχει ντίπ κίνηση και η αδρεναλίνη βαράει κόκκινα, έτσι και κάνεις κάποιο λάθος και πέσεις , αν ζήσεις θα τη βγάλεις σε αναπηρικό καρότσι, όλο λέω πως θα κατέβω σαν τον άνθρωπο και δεν το έχω κάνει ούτε μια φορά :biggrin:
Screenshot_2024-05-07-21-18-56-187_com.strava-edit.jpg


Screenshot_2024-05-07-21-36-04-602_com.strava-edit.jpg

Το Instagram για πλάκα σου ξεπατωνει 20 γιγα σε κάποιες ώρες.
Αν πχ είσαι έξω και σκρολαρεις μια ώρα τη μέρα δεν θα βγάλεις το μήνα.
Εδώ τώρα χωράει ατέρμονη συζήτηση γιατί και πώς και πότε και όταν κλπ.
Τώρα το ζιφτ δεν το έχω ζήσει ακόμα, από την απέξω θα πω ότι το tidal έκανε ουσιαστικά έκπτωση πριν ένα μήνα δίνοντας το hires υλικό του στην τιμή του CD, για όσους είχαν την φθηνή συνδρομή πήραν ποιότητα δώρο ,για όσους είχαν την ακριβή πήραν έκπτωση 30% πόσο βγαίνει.
Θα μου πεις το ένα είναι σε άνθηση ενώ το άλλο παραμένει πίσω από apple , Spotify και 2 3 άλλα.

Καλά εγώ επειδή είμαι τέρμα βλάχος δεν έχω insta, fb και τέτοια κοινωνικά δίκτυα, εκτός από βλάχος είμαι και ο ορισμός του ακοινώνητου. Δεν γνώριζα όμως ότι αυτές οι πλατφόρμες καταναλώνουν τόσο πράμα σε δεδομένα.
 
Last edited:



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
Σωπα καλέ, τα μπουκάλια στο πλαίσιο έχουν σκέτο νεράκι...Βρύσης!!
 


Μηνύματα
15.157
Reaction score
21.071

και τερματισμός τουρλουμπούκι με 35 επιθέσεις και όποιον πάρει ο χάρος
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.904
Reaction score
84.129
Τις τρώνε τις μπάμιες τους... :geek: 8-):rolleyes:
Είναι πολύ πιο "καθαροί" από τις περασμένες δεκαετίες.

Δεν το γράφω για να δικαιολογήσω κάτι αφού ούτως ή άλλως δεν μ΄ ενοχλεί το doping.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.210
Κανένας δεν είναι καθαρός και το ξέρουμε όλοι Αλεξ.
Εδώ στη θκιάμας κολοπετινίτσα μαθεύτηκε τις προάλλες σε εν εξελίξει αγώνα ότι στο τέλος έχει ντόπινγκ κοντρόλ και πήραν αγκαλιά τα ποδήλατα και τρέχανε μέσα στα βουνά, δεν μιλάμε για έναν και δγιό, λαός!!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.904
Reaction score
84.129
Κανένας δεν είναι καθαρός και το ξέρουμε όλοι Αλεξ.
Εδώ στη θκιάμας κολοπετινίτσα μαθεύτηκε τις προάλλες σε εν εξελίξει αγώνα ότι στο τέλος έχει ντόπινγκ κοντρόλ και πήραν αγκαλιά τα ποδήλατα και τρέχανε μέσα στα βουνά, δεν μιλάμε για έναν και δγιό, λαός!!
Αυτό που με εκνευρίζει είναι η άποψη του απλού κόσμου ότι όλοι θα ήταν πρωταθλητές αν έπαιρναν φάρμακα αλλά προτιμούν να είναι αυτό που είναι παρά ανήθικοι αθλητές. :roflmao:

Δεν έχουν τις γνώσεις και το μυαλό για να καταλάβουν ότι τα μεγάλα ονόματα είναι ήδη ταλαντούχοι, εργατικοί και μεθοδικοί και ψάχνουν το κάτι για να πάνε ένα σκαλί πιο πάνω.

Για να φέρω ένα παράδειγμα, ο Lance Armstrong όταν προπονούνταν για τον Γύρο Γαλλίας, τότε που το blood doping ήταν το "πρωινό" για το 90% των ποδηλατών, ανέβαινε στο Mont Ventoux με 500w για μισή ώρα. Όταν ήταν καθαρός έβγαζε στον ίδιο χρόνο 450W. Περίπου 10% βελτίωση με την πιο δραστική μέθοδο που πλέον είναι ιστορία.

Ας φτάσει πρώτα κάποιος να πηγαίνει με 450W για μισή ώρα και μετά ας το παίξει ηθικός.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.755
Μηνύματα
2.874.862
Members
37.944
Νεότερο μέλος
TasosXalandri
Top