Προενισχυτής Gamut C2

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
685
Reaction score
418
Πωλείται με δισταγμό, γιατί θέλω να δοθεί με δεδομένο ότι θα βρω κάτι ακόμα καλύτερο.

Ως επί το πλείστον ενώ ο ενισχυτής γράφει C2 δεν βρίσκω τουλάχιστον οπτικά κάτι διαφορετικό από τον C2r. (Λέτε να είναι και να μην το ξέρω;)

Ας ξεκινήσουμε από τα αρνητικά του:
Δεν έχει κουτιά. (Δεν χρειάζονται)
Δεν έχει manual. (Βρίσκεται)
Δεν έχει μέσα κάρτα για phono. (Μπαίνει προφανώς)
Δεν έχει control. (Μου φαίνεται δινόταν optional)

Θετικά:
Πλήρως λειτουργικός
Full balanced, rca
Πολύ δυνατός
Σχέση απόδοση - τιμής - πολύ υψηλή (Σου λύνει τα χέρια)

Τιμή : 900 ευρώ. (Όχι για άλλους λόγους αλλά γιατί πωλείται με δισταγμό) Κοινώς τον πουλώ. Εγώ τι θα βρω σε αυτά τα χρήματα καλύτερο; Μάλλον τίποτα. Άντε πάλι να μαζέψω να δώσω περισσότερα. Πότε θα τελειώσει αυτό το upgrading!
 


Μηνύματα
165
Reaction score
138
Πωλείται με δισταγμό, γιατί θέλω να δοθεί με δεδομένο ότι θα βρω κάτι ακόμα καλύτερο.

Ως επί το πλείστον ενώ ο ενισχυτής γράφει C2 δεν βρίσκω τουλάχιστον οπτικά κάτι διαφορετικό από τον C2r. (Λέτε να είναι και να μην το ξέρω;)

Ας ξεκινήσουμε από τα αρνητικά του:
Δεν έχει κουτιά. (Δεν χρειάζονται)
Δεν έχει manual. (Βρίσκεται)
Δεν έχει μέσα κάρτα για phono. (Μπαίνει προφανώς)
Δεν έχει control. (Μου φαίνεται δινόταν optional)

Θετικά:
Πλήρως λειτουργικός
Full balanced, rca
Πολύ δυνατός
Σχέση απόδοση - τιμής - πολύ υψηλή (Σου λύνει τα χέρια)

Τιμή : 900 ευρώ. (Όχι για άλλους λόγους αλλά γιατί πωλείται με δισταγμό) Κοινώς τον πουλώ. Εγώ τι θα βρω σε αυτά τα χρήματα καλύτερο; Μάλλον τίποτα. Άντε πάλι να μαζέψω να δώσω περισσότερα. Πότε θα τελειώσει αυτό το upgrading!
Φίλε μου:
1) Σε μία αγγελία είδα ότι πωλείται ο ROTEL (michi) RHA-10, 800 € (Ο ενεργός όχι ο παθητικός RHC-10 που πουλάω εγώ). Αν σε ενδιαφέρει ψάξτην. Είναι παλιό αλλά πολύ καλό κομμάτι.
2) Εγώ έχω τον GAMUT C2R. Δεν ξέρω αν είναι ίδιοι αλλά αν είναι ή προσομοιάζουν, τότε δες μήπως τον βελτιώσεις (παίρνει σοβαρή βελτίωση)
[DOUBLEPOST=1517431338][/DOUBLEPOST]
Φίλε μου:
1) Σε μία αγγελία είδα ότι πωλείται ο ROTEL (michi) RHA-10, 800 € (Ο ενεργός όχι ο παθητικός RHC-10 που πουλάω εγώ). Αν σε ενδιαφέρει ψάξτην. Είναι παλιό αλλά πολύ καλό κομμάτι.
2) Εγώ έχω τον GAMUT C2R. Δεν ξέρω αν είναι ίδιοι αλλά αν είναι ή προσομοιάζουν, τότε δες μήπως τον βελτιώσεις (παίρνει σοβαρή βελτίωση)[/QUOT
 


Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.380
δεν εχει remote μάλλον αυτο το μοντελο γιαυτο και η διαφορα
[DOUBLEPOST=1517433208][/DOUBLEPOST]επίσης αν βρεις τον D3i τον χτυπάς χωρίς δεύτερη σκέψη..
τους είχα και τους δυο...
 

Μηνύματα
165
Reaction score
138
Φαίνονται κάποιες ψιλοδιαφορές που πιθανολογώ ότι αφορούν στον τηλεχειρισμό. Δες στο νετ την πρόσοψη του C2R. Μήπως το R είναι remote? Αν είναι μόνο αυτή η διαφορά πάντως, είμαι σε θέση να ξέρω ότι παίρνει σοβαρή αναβάθμιση ο C2. Με περίπου 300 ευρώπουλα όμως... Ψάξτο γιατί αξίζει τον κόπο.
[DOUBLEPOST=1517433506][/DOUBLEPOST]
δεν εχει remote μάλλον αυτο το μοντελο γιαυτο και η διαφορα
[DOUBLEPOST=1517433208][/DOUBLEPOST]επίσης αν βρεις τον D3i τον χτυπάς χωρίς δεύτερη σκέψη..
τους είχα και τους δυο...
Ναι. Πράγματι ο D3i είναι καλύτερος του C2R.
 

Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.380
Φαίνονται κάποιες ψιλοδιαφορές που πιθανολογώ ότι αφορούν στον τηλεχειρισμό. Δες στο νετ την πρόσοψη του C2R. Μήπως το R είναι remote? Αν είναι μόνο αυτή η διαφορά πάντως, είμαι σε θέση να ξέρω ότι παίρνει σοβαρή αναβάθμιση ο C2. Με περίπου 300 ευρώπουλα όμως... Ψάξτο γιατί αξίζει τον κόπο.
[DOUBLEPOST=1517433506][/DOUBLEPOST]
Ναι. Πράγματι ο D3i είναι καλύτερος του C2R.
μόνο πράγματι ? !;)
 




Μηνύματα
685
Reaction score
418
Λογικά όπως τίθεται είναι το remote η μόνη διαφορά. Γιατί αν τους δείτε ως μηχανήματα είναι ακριβώς ίδια.
 




Μηνύματα
685
Reaction score
418
730 τελική τιμή για έναν full balance ενισχυτή. Αλλιώς θα κοιτάξω για αναβάθμιση όπως προτάθηκε.
 


Μηνύματα
685
Reaction score
418
600 ευρώ για να προλάβω προενισχυτή εκτός site

Ο προενισχυτής είναι ο C2 χωρίς remote control. Αν θέλουν οι διαχειριστές, μπορούν να αλλάξουν τον τίτλο για να μην υπάρχουν παρανοήσεις. Επίσης οι rca υποδοχές είναι αναβαθμισμένες και όχι οι μαμίσιες, αν θυμάμαι καλά.

Χριστός Ανέστη!

Κάποιες φωτογραφίες που ζητήθηκαν.
 

Attachments

Last edited by a moderator:


Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.203
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top