Προενισχυτης για πικαπ rega

Μηνύματα
37
Reaction score
23
Ειχατε κανενα νεο απο την αποκτηση του πικαπ? Αν ναι καποια πρωτη ςστω και προχειρη εντυπωση? Ευχαριστω
δεν το εχω παρει ακομα... ειχα πει οτι θα μου φερουν κατι γνωστοι μου απο γερμανια , οποτε περιμενω να ερθουν ελλαδα, παντως μολις το παρω και ακουσω θα ενημερωσω
 

Μηνύματα
37
Reaction score
23
λοιπον παιδια το πικαπ θα το εχω τη Δευτερα !!!! Τελικα με την ortofon 2M blue και οχι με την elys 2 (πειτε καμια γνωμη σχετικα μ αυτο:) ) . Καλα βεβαια με το παλιο πικαπ-βελονα ετσι κι αλλιως δε συγκρινονται οποτε δεν εχω και μετρο συγκρισης αλλα μια προχειρη γνωμη θα την πω :):)
 

Μηνύματα
37
Reaction score
23
το πικαπ πολυ μου αρεσε !!!! ειδικα τα μελωδικα κομματια ακουγονται πολυ ωραια και γενικα πολυ καθαρος ηχος..... νομιζω για τζαζ ειναι οτι πρεπει (τωρα για τα μπασα εχω κατι επιφυλαξεις μου αλλα δεν ειμαι και σιγουρη). Επισης κατι δε μου αρεσει με το ματ χαλακι, εχω την εντυπωση οτι θα επρεπε να στρωνει καλυτερα..... παντως τωρα αμα το δεις φαινεται να φουσκωνει λιγο παραπανω σε καποια σημεια, τελος παντων ελπιζω να πατηθει νε τον καιρο και να κατσει πιο στρωτα . Γενικα απο ηχο ομως ειμαι πολυ ευχαριστημενη, τωρα για το χαλακι θα δουμε ,ίσως να μην πειραζει κιολας δεν ξερω
 

Μηνύματα
352
Reaction score
207
Ωραία πράγματα...ακούστε το λίγο...μάθετε το άκουσμα και με τον καιρό βλέπετε
Δείτε πώς θα κάτσει και το mat και αναλόγως στην πορεία το αλλάζετε-αναβαθμίζετε
με κάτι άλλο
Καλοάκουστο και πάλι
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Καποιες ωρες που θα λειπεις απο το σπιτι,βαλε το ματ σε μια ισια επιφανεια και απο πανω κατι ισιο και λιγο βαρυ και θα στρωσει.Η συμβολη του στον τελικο ηχο του πικαπ ειναι καλη αλλα οπως λεει και ο Δημητρης μπορεις να το αναβαθμησεις μελλοντικα.Δεν ειναι και αναγκαιο βεβαια αυτο.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top