Πωλείται υβριδικός ενισχυτής Fatman iTube Valve Amp

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
156
Reaction score
22
Πωλείται ενισχυτής (είναι το Mk1, χωρίς το dock για iPhone που έχει το MkII όπως πιθανά ξέρετε)!

Δεν είμαι πολύ σχετικός, αλλά έχει solid-state και λάμπες = υβριδικός. Έχει τρεις λυχνίες! Οι δύο είναι (αν θυμάμαι καλά) εξόδου και η μεσαία αλλάζει φως με την ένταση του ήχου. Not bad.
Κάνει λίγο θόρυβο όταν αλλάζουμε volume, αλλά ελπίζω με ένα καθάρισμα όλα καλά θα ξεκαθαρίσουν.
Έχει παίξει ελάχιστα, οι λυχνίες του είναι δηλαδή με πολύ λίγες ώρες.

Έχει και review στο 6Moons! Αμ πως.
http://www.6moons.com/audioreviews/budgetrig/budget.html
“...As stated earlier and to no surprise here, the CD25.2 is slightly tipped up, creating more detail than midrange body. But the Fatman balanced this trait very well, lending the overall sound great richness, warmth and not a little slam. Notes were reasonably well extended and the soundstage, though smaller than with the larger Nines, was more than ample. Did I achieve lucky system synergy? I would say yes, in spades. Some CDs sounded a little tart but again, I put that down to the energy and front row placement of the Music Hall. But the sound was extremely fast, very detailed and surprisingly warm and rich. …”

Φωτό από το δικό μου:
iTube Valve Amp (1).jpg iTube Valve Amp (2).jpg iTube Valve Amp (5).jpg

και από το internet:
iTube Valve Amp (6).jpeg

Τιμή €90


Παραλαβή από το σπίτι μου, καθημερινές μετά τις 19.30 και σ/κ αν το κανονίσουμε πριν!
Δυστυχώς για τους φίλους από την επαρχία, δεν προλαβαίνω να κανονίσω courier/ταχυδρόμο, λόγω φόρτου εργασίας.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Μια διόρθωση...
Όπως σωστά είπες είναι υβριδικός, με τις δύο λυχνίες να βρίσκονται στην προενίσχυση, ενώ το τελικό στάδιο υλοποιείται με ένα ολοκληρωμένο TDA.
 

Μηνύματα
156
Reaction score
22
Μια διόρθωση...
Όπως σωστά είπες είναι υβριδικός, με τις δύο λυχνίες να βρίσκονται στην προενίσχυση, ενώ το τελικό στάδιο υλοποιείται με ένα ολοκληρωμένο TDA.
Ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση! Όπως είπα, ξέρω λίγα και όλο μαθαίνω! :-D
 



Μηνύματα
156
Reaction score
22
Καλησπέρα, επαναφέρω την αγγελία (είχε απλά ξεχαστεί λόγω φόρτου εργασίας)! Ο ενισχυτής παραμένει αποθηκευμένος από τότε...

Επίσης, δεκτή ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ (συναφούς αξίας) με ζευγάρι αυτοενισχυόμενα ηχεία (παλιά, καινούργια ή ιδιοκατασκευή) - απλά να ακούω μουσική με μπάσο στο εργαστήρι μου θέλω.
 


Μηνύματα
156
Reaction score
22
Σας έστειλα μήνυμα, προτιμώ να μην έχω το κινητό μου διαθέσιμο στο Google Search!
 
Last edited by a moderator:


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.718
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top