Πώς πρέπει να λειτουργούν τα σινεμά

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
Alamo Drafthouse

https://en.wikipedia.org/wiki/Alamo_Drafthouse_Cinema

Απαγορεύεται να ανάβει η οθόνη του κινητού, οι θόρυβοι, οι ομιλίες και τα παιδιά εκτός ειδικών παραστάσεων. Μια προειδοποίηση και έξω! :p
Φαγητό, μπύρες, πάγκοι ή τραπεζάκια μπροστά στα καθίσματα. :)





 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
Να τα χ3σω τα Atmos και τα IMAX αν ο απο πίσω κλωτσάει και μιλούν ασταμάτητα. Η κυρά, μετά τον εφιάλτη που περάσαμε στο Justice League, μου δήλωσε πως δε θέλει να πάμε ξανά για ένα διάστημα. :(
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
Είπαμε οι μεσημεριανές προβολές είναι καλύτερες.
:p Είπαμε οτι πάμε πάντα σε απογευματινές. Μεσημεριανές δεν έχει εκεί.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.116
Reaction score
41.607
νομίζω το gold class στου ρέντη που πήγαινα κάποτε έχει πιο ωραίο setup
 
Last edited:



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
A, Gold, όχι golden. Ο ήχος και η εικόνα στο Μαρούσι μέχρι το '15 τουλάχιστον, ήταν φρικιαστικά. Εφιάλτης. >:( Και τα καθίσματα βρώμικα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω αν δεν μου κάνουν πρώτα demo. ;)
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.903
Reaction score
2.096
Είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο δεν θέλω να πηγαίνω cinema. (και πάω πολύ σπάνια).
Μου τη δίνει ο κάθε καραγκιόζης που σχολιάζει το κάθε τι δυνατά για να το παίξει πονηρός στη γκόμενά του, η κάθε τυχαρπαστη που βρίσκει την οποιαδήποτε σκηνή της ταινίας ξεκαρδιστική, ο μπροστινός που δεν έχει ησυχία στο κάθισμα και ο πίσω που δεν μπορεί να βολέψει τα πόδια του.
Αυτά.

Ουφ ξελάφρωσα!
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Όταν η προβολή μιας ταινίας αντιμετωπίζεται ως πάρεργο μεταξύ άλλων ενασχολήσεων (φαγητό, ποτό, επίσκεψη σε γειτονικό mall) αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Οι "καμένες" προβολές τύπου Δευτέρα στις 5 μ.μ. είναι οι καλύτερες αλλά δεν είμαστε πλέον φοιτητές.
Σε τέτοιες συνθήκες έχω απολαύσει κάποιες φορές αποκλειστική προβολή.
[DOUBLEPOST=1513784292][/DOUBLEPOST]Επίσης μία διόρθωση, αν επιτρέπεται, προς το νηματοθέτη: δεν είναι τα σινεμά αλλά οι σινεμάδες! :p
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο δεν θέλω να πηγαίνω cinema. (και πάω πολύ σπάνια).
Μου τη δίνει ο κάθε καραγκιόζης που σχολιάζει το κάθε τι δυνατά για να το παίξει πονηρός στη γκόμενά του, η κάθε τυχαρπαστη που βρίσκει την οποιαδήποτε σκηνή της ταινίας ξεκαρδιστική, ο μπροστινός που δεν έχει ησυχία στο κάθισμα και ο πίσω που δεν μπορεί να βολέψει τα πόδια του.
Αυτά.

Ουφ ξελάφρωσα!
Είναι η ένταση που καλύπτει τα παραπάνω ,αν θές πήγαινε Vmax sphera οτι πιο καινούργια υπάρχει σε αίθουσα αυτή τη στιγμή και που έχει μεγάλο χώρο ανάμεσα στα καθίσματα για τα πόδια.;)
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
Μόνο που δεν υπάρχουν. :D
Στις action ταινίες τα πράγματα είναι συχνά χειρότερα, γιατί όλοι φωνάζουν μεταξύ τους στα δυνατά και μόλις έρθει το ήσυχο συνεχίζουν. :mad:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.492
Reaction score
75.075
Και σε 'σένα, απλώς δεν τα προσέχεις γιατί μάλλον έχεις άλλες προτεραιότητες. ;)
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.903
Reaction score
2.096
Μόνο που δεν υπάρχουν. :D
Στις action ταινίες τα πράγματα είναι συχνά χειρότερα, γιατί όλοι φωνάζουν μεταξύ τους στα δυνατά και μόλις έρθει το ήσυχο συνεχίζουν. :mad:
Δε γίνεται τίποτα. Δεν υπάρχει σωτηρία.

Δωμάτιο στο σαλόνι Δημήτρηη. Κάντο. Προχώρα.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.875
Μηνύματα
2.879.773
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top