Πώς τακτοποιούμε τους δίσκους μας




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.988
Reaction score
20.514
Τι κάνετε με δίσκους/cd η μουσική των οποίων δεν εντάσσεται σε κάποιο από τα κύρια είδη μουσικής που ακούτε;

Για παράδειγμα, οι δίσκοι μου είναι χωρισμένοι όπως περιέγραψα πιο πάνω και καταλήγουν σε 5 μεγάλες "ομάδες": Metal, Rock, Jazz, Κλασσική και Gothic/Industrial. Δίσκους από συγκροτήματ όπως Hatebreed, Agnostic Front, Stuck Mojo, Stampin' Ground, The Prodigy, Disturbed κτλ τους έχω σε ένα ράφι με τα "διάφορα". Εσείς;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...
μετραει η κατοχη πικαπ? να χτυπησω ενα να ανεβουν τα ποσοστα επιτυχιας, οι χρονοι επιτευξης στοχων και η σχετικη υγρασια?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.988
Reaction score
20.514
Το πικ απ ανέκαθεν ήταν μ**νοπαγίδα...:cool: Για το σκοπό που το θέλεις, είναι μια επένδυση που θα αποδώσει τα μέγιστα!:D:D
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
το χρωμα μετραει? σκεφτομαι κοκκινακι ! εντονο !

σορρυ αν εχω γαμ... το θεμα!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.988
Reaction score
20.514
το χρωμα μετραει? σκεφτομαι κοκκινακι ! εντονο !

σορρυ αν εχω γαμ... το θεμα!
To κοκκινάκι είναι sexy! Νομίζω έχει η Pro-Ject κάποια (οικονομικά) μοντέλα σε κόκκινο.
 



Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
μετραει η κατοχη πικαπ? να χτυπησω ενα να ανεβουν τα ποσοστα επιτυχιας, οι χρονοι επιτευξης στοχων και η σχετικη υγρασια?
Δεν έχω άποψη για τα περί πικάπ...το αφροδισιακό που χρησιμοποιώ είναι ταμπλετάκι με foobarcon..δε χρειάζεται να σηκώνομαι κιόλας.
 


Μηνύματα
631
Reaction score
534
Στους σκληρούς αλφαβητικά.
Τα λοιπά μέσα αναλόγως μουσικού ύφους, χωρίς ιδιαίτερη ταξινόμηση.
 

S

sk4t4

Guest
Κατ' απολυτη αλφαβητικη σειρα και οταν εχω πανω απο ενα δισκο η cd του ιδιου συγκροτηματος η καλλιτεχνη,τοτε και κατ'απολυτη χρονολογικη σειρα.Ετσι βρισκονται πανευκολα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.988
Reaction score
20.514
Αυτό με τη χρονολογική σειρά δεν το έχω εφαρμόσει. Νομίζω ότι θα είναι το επόμενο project που θα αφορά στη συλλογή μου.
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Τι κάνετε με δίσκους/cd η μουσική των οποίων δεν εντάσσεται σε κάποιο από τα κύρια είδη μουσικής που ακούτε;

Για παράδειγμα, οι δίσκοι μου είναι χωρισμένοι όπως περιέγραψα πιο πάνω και καταλήγουν σε 5 μεγάλες "ομάδες": Metal, Rock, Jazz, Κλασσική και Gothic/Industrial. Δίσκους από συγκροτήματ όπως Hatebreed, Agnostic Front, Stuck Mojo, Stampin' Ground, The Prodigy, Disturbed κτλ τους έχω σε ένα ράφι με τα "διάφορα". Εσείς;
μα δεν σου λείπει μία ολόκληρη κατηγορία "PUNK" ?
 

Μηνύματα
463
Reaction score
575
Εγω τους χωρίζω σε Jazz, Blues, Rock Pop Soul, Συλλογες, Κλασσική, Λαικό Ρεμπετικο, Εντεχνο Ροκ
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.988
Reaction score
20.514
μα δεν σου λείπει μία ολόκληρη κατηγορία "PUNK" ?
Επειδή απο punk έχω ελάχιστα πράγματα (π.χ. Dead Kennedys, Sex Pistols, Ramones) δεν ασχολήθηκα να φτιάξω ξεχωριστή "κατηγορία" για αυτά, οπότε τα έβαλα στα Rock.
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Mα δεν υπάρχει μόνο το 'παραδοσιακό' punk..
Hatebreed, Agnostic Front, Disturbed σίγουρα είναι πιο κοντά σ' αυτήν την κατηγορία..
Βέβαια κ γω με την σειρά μου δεν είμαι της ταμπέλας,
επίσης μετά την δεύτερη μετακόμιση και αγορά 2 συλλογών παράτησα κάθε προσπάθεια αλφαβητικής
κατάταξης και τα βάζω χρονολογικά !
Όχι κυκλοφορίας, αλλά απόκτησης ! α-λα High Fidelity :)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.694
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top