Συμβουλή για αγορά ενισχυτή

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την αγορά πολυκάναλου ενισχυτή . Μέχρι τώρα είχα ένα 2κάναλο Yamaha RX 397 ο οποίος κάηκε και κατά συνέπεια προσανατολίζομαι στην αγορά καινούριου.

Προς το παρόν έχω 2 μόνο ηχεία Wharfadale diamond 9.4 ( 6 Ωμ ) αλλά με προοπτική να συμπληρώσω μέχρι να φτάσω το 5.1.

Έχω υπόψη μου τους παρακάτω 3 ενισχυτές :
1] YAMAHA RX-V677 7ΚΑΝΑΛΟΣ
2] YAMAHA RX-V577 7 ΚΑΝΑΛΟΣ ΡΑΔΙΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ
3]PIONEER VSX 529 5.2 CHANNEL AV RECEIVER WITH DUAL SUBWOOFER PREOUT , SPOTIFY CONNECT, VTUNER & ULTRA HD 4K PASS THROUGH

Δεν έχω ιδιάτερες γνώσεις επί του θέματος αλλά ο 3 "φαίνεται" να έχει πολύ καλή σχέση απόδοσης / τιμής.
Επίσης δεν μπορώ να διακρίνω την διαφορά μεταξύ των 1 & 2 όταν μάλιστα ο 2 είναι πιο ακριβός και με μικρότερη απόδοση ( νομίζω εγώ....)

Παρακαλώ την βοήθεια σας . Δέχομαι και προτάσεις φυσικά αλλά με max budget τα 450 Ευρώ.

Ευχαρθστλω εκ των προτέρων.
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλημέρα .

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . Ναι συγνώμη. Ήθελα να πω ότι ο 677 αν και ακριβότερος "δείχνει" κατώτερων δυνατοτήτων (τουλάχιστον στην περιορισμένη αντίληψη που έχω για το θέμα...)
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ναι. Είναι ξεκαθαρο ότι ο 677 είναι καλύτερος . Ευχαριστώ . Άποψη για τον PIONEER VSX 529 5.2 υπάρχει ; Έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή προς τα κάτω.

Ευχαριστώ και πάλι .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.799
Καλοί είναι οι Pioneer αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις πως ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Ο αντίστοιχος των Yamaha Pioneer θα είναι και ακριβός όσο αυτοί και θα έχει καλύτερη αυτόματη ισοστάθμιση.
Το ποιόν χρειάζεσαι εσύ θα το αποφασίσεις, όλοι είναι αξιοπρεπείς.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.159
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top