Τι είδαμε, τι θα δούμε





exile

Videocameras
Μηνύματα
6.056
Reaction score
4.370
Μόλις παρελήφθησαν...
Sorcerer(1977)-7/10
Αληθινοί άντρες που οδηγούν πραγματικά φορτηγά...
Μια ταινία που δεν "έφτασε" ποτέ πριν στο home video λόγω πνευματικών δικαιωμάτων με εξαιρετική εικόνα και ήχο...
Το μόνο κακό -ως συνήθως-το χαμηλό bit rate από την Warner...
http://www.imdb.com/title/tt0076740/?ref_=fn_al_tt_1

Il Sorpasso(1962)- 8.5/10
Ο προάγγελος [ίσως;;;] του Easy rider με απίστευτη εικόνα και από την Criterion...
http://www.imdb.com/title/tt0056512/?ref_=fn_al_tt_1
 



exile

Videocameras
Μηνύματα
6.056
Reaction score
4.370
To Sorcerer είναι remake του Le salaire de la peur. 9/10
Περίπου remake με σκηνές πολύ δύσκολες για την εποχή που το sgi ήταν ακόμη στα σπάργανα ...
Ας μην ξεχνάμε πως βγήκε το ίδιο διάστημα με το star wars ,δεν έγινε επιτυχία ,άσχετα αν όσοι πήγαν να το δουν είχαν ακούσει μόνο το όνομα William Friedkin (The French Connection - The Exorcist )...
 







melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.263
Labor Day (2013), 7/10
καλούτσικο... τον τίτλο δεν κατάλαβα που κολλάει, άντε μιας και για μας εδώ labor day είναι η πρωτομαγιά δείτε το, για τους Αμερικάνους είναι η 1η Σεπτεμβρίου.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.057
Reaction score
4.035
Στα πορτογαλικά estomago σημαίνει στομάχι. Ο κόσμος είναι φτιαγμένος από ανθρώπους που τρώνε κι από αυτούς που... τους τρώνε. Ο Νονάτο βρίσκει έναν άλλο τρόπο για να επιβιώσει: μαγειρεύει. Αρχικά σε ένα παρακμιακό μπαρ, μετά σ ένα πολυτελές εστιατόριο και τέλος στη φυλακή. Μια μαύρη κωμωδία για την επιβίωση, την δύναμη της μαγειρικής και του έρωτα.

Estômago (2007)


μου θυμησε λιγο προς το τελος το με την ψυχη στο στομα
6/10
 

Μηνύματα
2.258
Reaction score
249
RoboCop (2014) μετριο ως συμπαθητικο
Tokarev με εικονα βιντεοταινιας εξαιρετικα καθαρη αλλα οχι κινηματογραφικη δε μου αρεσε
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.960
Reaction score
41.263
Her (2013), 7+/10
Δεν είμαι και πολύ σίγουρος αν μου άρεσε ή όχι, ο αργός ρυθμός συν το γεγονός ότι συνομιλούσε με τον αέρα (OS) με κούρασε, από την άλλη είχε μερικά καλά σημεία και το θέμα έχει ένα ενδιαφέρον περισσότερο σήμερα γιατί μπορούμε πλέον να δούμε αναλογίες στην καθημερινότητα μας ενώ πριν 20 χρόνια ήταν πιο πολύ science fiction.
Πάντως αυτόν που εύκολα θα πλάκωνα στις σφαλιάρες είναι τον ενδυματολόγο του Χοακίν...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Στα πορτογαλικά estomago σημαίνει στομάχι. Ο κόσμος είναι φτιαγμένος από ανθρώπους που τρώνε κι από αυτούς που... τους τρώνε. Ο Νονάτο βρίσκει έναν άλλο τρόπο για να επιβιώσει: μαγειρεύει. Αρχικά σε ένα παρακμιακό μπαρ, μετά σ ένα πολυτελές εστιατόριο και τέλος στη φυλακή. Μια μαύρη κωμωδία για την επιβίωση, την δύναμη της μαγειρικής και του έρωτα.

Estômago (2007)


μου θυμησε λιγο προς το τελος το με την ψυχη στο στομα
6/10
Δεν το έχω δει,αλλά θα το ψάξω.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.309
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top