Τι είδαμε, τι θα δούμε

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.206
Όταν κάνεις reply με quote πρόσεχε να γράφεις μετά το δευτερο [/quote] ώστε να ξεχωρίζει η απάντηση σου.

Με το yellow puma μου θύμισες ένα γατάκι που ξέρω που νομίζει ότι ο κίτρινος τίγρης θα σώσει το θίασο.... anyway welcome εσυ φαντάζομαι δεν έχεις σχέση με το γατάκι που έχω στο μυαλό μου :p 8-)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Μία απ' τις λίγες καλές Ελληνικές ταινίες που έγραψε ο Zizik πιο πάνω.
 








Μηνύματα
76
Reaction score
87
Φανταστική ταινία που έχω δει στο σινεμά και δεν μπορώ να βρω torrent είναι το The Zone (2007). 8άρι γεμάτο!! Μεξικάνικη ταινία θέλει και υπό τίτλους.
Αν βρεί κανείς δυνατός link ας ενημερώσει τον πληθυσμό. Αξίζει.
Καλησπέρα
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.206
Φανταστική ταινία που έχω δει στο σινεμά και δεν μπορώ να βρω torrent είναι το The Zone (2007). 8άρι γεμάτο!! Μεξικάνικη ταινία θέλει και υπό τίτλους.
Αν βρεί κανείς δυνατός link ας ενημερώσει τον πληθυσμό. Αξίζει.
Καλησπέρα
η κοινότητα εδώ μέσα δεν κατεβάζει ταινίες από torrent, πάει στα video clubs και νοικιάζει ή αγοράζει τα δισκάκια...περισσότερα από κοντά την παρασκευή 8-)

α, και η ταινία λέγεται la zona :whistling:
 


Μηνύματα
76
Reaction score
87
Ghost Dog (1999), 3/10...από όπου και να το πιάσει κανείς δεν μαζεύεται αυτό το πράγμα
Πολύ αυστηρός/ή είσαι Μελίνα, εγώ βάζω 8/10... Καλό χιούμορ, φοβερή μουσική, και ένας Whitaker απίστευτος.... Μήπως το club δεν σου έδωσε καλή κόπια?
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Ο jarmusch βασισμένος στον κώδικα του the book of five rings δημιουργεί μια ταινια για ολους τους αστικούς samurai της καθημερινότητας παγκοσμίως. Εξάλλου samurai δεν σε κανει ενα σπαθί, αλλα ειναι state of mind και κανόνες ηθικής. Δεν ειναι τυχαία η επιλογή του "έγχρωμου" Whitaker και του κυρίου εκφραστή του δρόμου RZA για την μουςικη επένδυση. Ιςως να μην ειναι η καλυτερη του, ομως παραμένει μια ταινια με προσωπική ματιά, ιδιαίτερο χιούμορ και εξαιρετική σκηνοθεσία.
 
Last edited:

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
''The Signal'' έχασα την ώρα μου!!! ''Lucy'' να το δείτε πολύ καλό!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.206
Πολύ αυστηρός/ή είσαι Μελίνα, εγώ βάζω 8/10... Καλό χιούμορ, φοβερή μουσική, και ένας Whitaker απίστευτος.... Μήπως το club δεν σου έδωσε καλή κόπια?
σε τι ήταν απίστευτος; στις πιρουέτες στην ταράτσα για να μας πείσει ότι είναι σαμουράϊ με την μπυροκοιλιά δεμένη σφιχτά με τη ζώνη; ή στο περπάτημα το πολλά βαρύ και ασήκωτο ένα βήμα από δω ένα από την άλλη μεριά με κίνηση όλου του κορμιού, σαμουράϊκα πράγματα τι να λέμε τώρα. ή μήπως να ξετρελλαθώ με την υποκριτική του στους διαλόγους...στους ποιούς; κάτι τσιτάτα διάβαζε μέσα από ένα βιβλίο και μας τα έκανε αφήγηση κάθε τόσο. Εντάξει όλο το σενάριο είναι απλά παιδικό αλλά κουβέντα να γίνεται.
Η τρομερή μουσική που ήταν μια ντραμς με κάτι από πίσω σε ένα τέμπο το ίδιο και το ίδιο ξανά;
Το όσκαρ πάει βέβαια στο σκηνοθέτη, ο οποίος απέδωσε στην ανθρωπότητα το μοναδικό φαινόμενο να τρως τη σφαίρα από μπροστά και να λερώνεται το πουκάμισο ή το γιλέκο σαν να έσκασε μπροστά σου ντομάτα, α...και να τρέχει και λίγο αίμα από την τρύπα...λίγο όμως να φτιάξει το λεκέ...απίστευτο όντως!
ο μόνος που έπαιξε ήταν ο παγωτατζής και αν είχε μια δόση χιούμορ κάπου ήταν στις σκηνές με τον παγωτατζή, για αυτό και πήρε το 3. Ακόμη και αν επιζούσες από την πλήξη όλου του έργου για να φτάσεις στη σκηνή κλεισίματος όπου λες εντάξει θα κορυφωθεί λίγο το κατιτίς τους, ε, αυτή είναι τόσο άσχημα παιγμένη που συχτιρίζεις ακόμη περισσότερο...και το 3 πολύ του είναι.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.592
Η τρομερή μουσική που ήταν μια ντραμς με κάτι από πίσω σε ένα τέμπο το ίδιο και το ίδιο ξανά;
Εδώ μου τα χαλάς... Το Sountrack είχε κομμάτια του RZA (που έπαιζε κιόλας), ενός από τους πιο αντιπροσωπευτικούς παραγωγούς της hip hop των 90s. Ιδρυτής των Wu-Tang Clan, του γκρουπ που είχε άμεση επιρροή από την τέχνη των Samurai.
Κατά τ' άλλα η ταινία είναι για τους φανατικούς του είδους. Άρα όχι για σένα και για μένα. 8-)
Φαντάσου ότι εγώ την είχα δει στο σινεμά, λόγω RZA, και μαρτύρησα... :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.206
πέρα από το γούστο για τη μουσική μου την έσπασε που επαναλάμβανε το ίδιο και το ίδιο μουσικό θέμα συνέχεια...το οποίο ήταν και αταίριαστο με το ρυθμό, τη ροή της ταινίας...anyway
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Εδώ μου τα χαλάς... Το Sountrack είχε κομμάτια του RZA (που έπαιζε κιόλας), ενός από τους πιο αντιπροσωπευτικούς παραγωγούς της hip hop των 90s. Ιδρυτής των Wu-Tang Clan, του γκρουπ που είχε άμεση επιρροή από την τέχνη των Samurai.
Κατά τ' άλλα η ταινία είναι για τους φανατικούς του είδους. Άρα όχι για σένα και για μένα. 8-)
Φαντάσου ότι εγώ την είχα δει στο σινεμά, λόγω RZA, και μαρτύρησα... :D
Στο πρώτο μισό συμφωνώ απολυτα.

Ο χαρακτηριςμος και διαχωρισμός σου ομως μονο για φανατικούς του είδους (αλήθεια ποιο είδος; ) απλα δεν υπαρχει.

Το μονο είδος που τελικά υπαρχει ειναι αν μια ταινια ειναι καλή ή κακή οπως και ο θεατής. Ολα τα αλλα ειναι απλα για την οργάνωση στα ράφια των video club.

Απο την μια δεν σου αρέσουν οι κριτικοί, που μόλις ακούν για μια αμερικανική ταινια δράσης την κρίνουν αρνητικά, απο την άλλη μόνος σου βάζεις στεγανά και κατηγοριοποιήσεις ειδών. :p
Πίστεψε με, κανεις δεν θεωρεί σεβαςτη την γνώμη των κρίτικων αλλα και θεατών, που κρίνουν σύμφωνα με το είδος...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.374
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top