Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
με προλαβες χτες την ειδα , ενα πραγμα θα πω , ξεσκουριαστηκαν τα σαραουντ ηχεια!! προχτες ειχα ψαξει να δω αν ειχαν λασκαρει οι μπορνες:D και κυριολεκτω..{δε μου αρκουσε ο ροζ θορυβος:D}
η αληθεια , για MAX ναι, για ΜΑD oχι ,μου ελλειψε το βλεμμα του μελ. οσο για σαρλιζ, την περνω ετσι και την προτιμω απο τις πιτσιρικες ακομη και γρια, καραφλη και βρωμικη :)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.907
με προλαβες χτες την ειδα , ενα πραγμα θα πω , ξεσκουριαστηκαν τα σαραουντ ηχεια!! προχτες ειχα ψαξει να δω αν ειχαν λασκαρει οι μπορνες:D και κυριολεκτω..{δε μου αρκουσε ο ροζ θορυβος:D}
η αληθεια , για MAX ναι, για ΜΑD oχι ,μου ελλειψε το βλεμμα του μελ. οσο για σαρλιζ, την περνω ετσι και την προτιμω απο τις πιτσιρικες ακομη και γρια, καραφλη και βρωμικη :)
+1! :thumbsup:

Συμφωνώ σε όλες τις επισημάνσεις σου! Και θα προσθέσω στα συν την καταπληκτική εικόνα.
 


Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
image.jpg


1941

That Hamilton Woman 6,5

Ορατιος Νελσον


One of Winston Churchill's hobbies was writing for movies as ghost writer. He wrote two of Nelson's speeches, as propaganda pieces against Germany, which was invading Europe at the time the movie was filmed and released.


Αγαπημενη ταινια του Τσορτσιλ και του Σταλιν.Για τον πρωτο,μαλιστα, διαβαζω πως την ειχε δει 83 φορες!

Η ταινια πηρε Οσκαρ το 1942 στην κατηγορια " καλυτερος ηχος ".
 
Last edited:

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Θεέ μου, τι σου κάναμε;




View attachment 50534



Καλοφτιαγμενη,με εξυπνο σεναριο και φοβερο χιουμορ
Εξαιρετικη κωμωδια
8,5/10


Αλλαζω βαθμολογια σε 9,5/10.
Την ειδα παλι μετα απο 4 μερες και ξαναελιωσα στα γελια.
Σου φτιαχνει τη διαθεση.Πραγματικα απολαυστικη.
Δειτε τη!
 




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Πώς τα κατάφερε χωρίς βίντεο ή dvd? :p

Ο ισχυρισμος είναι του ιδιου, "Ροδο των Αθηνων" :).

Μπορω να εικασω μονο,πως θα ειχε το προνομιο της ιδιωτικης προβολης της ταινιας.

Με αυτή την ευκαιρια, μου θύμησες τον William Randolph Hearst,ο οποιος στο "Ραντσο" του η στον πυργο του κατά αλλους,ειχε αιθουσα κινηματογραφικων προβολων.

Αν δεν σε ικανοποιει αυτή η εικασια,ρωτησε απ ευθειας στο imdb.:D
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
sci fi, ειπα να επιλεξω σε κατι αγνωστο με αγνωστους τουλαχιστον για μενα, ρισκο στη κατηγορια που ειναι θεμα να σου κατσει με το μονο θετικο το σεναριο ειναι γυρω απο το ταξιδι στο χρονο κατι που με ξιταρει παντοτε(αν μου ζητουσε καποιο τζινι μια,αυτη θα ηταν η επιθυμια μου..)
Project Almanac 2015 b moovie με τη βουλα ... 2/10 μονοκαμερο, τρεμαμμενο, ενα μισαωρο αντεξα με ντραμαμινες :D.
Τime Lapse 2014 7/10 συμπαθητικο με τις σεναριακες εκπληξουλες του, χωρις κοιλια, μια χαρα ηταν ισως και να οριοθετηθηκε αναλογως του μπατζετ του...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
O Στάλιν είχε κανονικό κινηματογράφο και εισήγαγε ταινίες σε φιλμ μόνο γι' αυτόν και τους φίλους του.

Όσους έμεναν μετά τη μηνιαία εκκαθάριση τέλος πάντων. :D
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
H προσφατη θεαση του εξαιρετικου σε ηχο mad max μου θυμισε κατι που ειχα δει παλιοτερα και μου ειχε κανει εντυπωση και ειπα να τη ξαναδω .
Dredd 2012 7,5|10 ενα θα πω η απολυτη ταινια ηχου δε ξερω αν η καλυτερη, ειναι σιγουρα απο τις καλυτερες, ετσι πρεπει να ειναι ολες, απολυτη ταυτιση εικονας ηχου, κυκλωμα απο παντου σε ολη τη διαρκεια της ταινιας , μουσικη υποκρουση και περιβαλλον ηχος ακομη και σε διαλογους ειχε και τις σκηνοθετικες πινελιες , μετα απο το στησιμο ενος hc και την οποια ισοσταθμιση στη λιστα μια ταινιας τεστ θα ειχα σιγουρα αυτη, εντυπωσιασμενος!!
Δε συζηταμε συγκριση γενικα ως ταινια με την πρωτη με τον συλβεστερ, σκαλες ανωτερη...
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
The Others 2001 8/10 , τις περισσοτερες φορες το τελος ειναι προβλεψιμο ή πατατα, εδω οχι μονο αλλαζουν τα δεδομενα αλλα καινοτομουν, βρε πως παραμυθιαστικα ετσι... μεχρι το τελος της ταινιας το βλεμμα της νικολ επιτελει εξαιρετικα το εργο του...
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.373
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top