Τι είδαμε, τι θα δούμε

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Θα δω αυτά τα οποία θεωρείτε καλά και θα σας πω εντυπώσεις,ούτε που τα ξέρω...

Don't look now (1973)
Let the right in (2008)

Κανένα αξιόλογο ακόμα που ίσως να μην ξέρω και προτείνετε;
Τη λάμψη (1980),σε τι θέση θα τη βάζατε και sleep ποιο είναι το πιο αγαπημένο σου horror film;
Μάλλον το Rosemary's Baby θα έλεγα...σημειωτέον δε χύνεται στάλα αίματος σε όλη τη διάρκεια της ταινίας.
Η Λάμψη πλασάρεται χαλαρά στην πεντάδα.
Προσοχή! Let the right in μόνο το σουηδικό. Στοιχηματίζω ότι το φινάλε του θα αποτελέσει σημείο αναφοράς στο μέλλον.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.871
Reaction score
77.472
Σου κόβει την ανάσα!:geek:

http://www.imdb.com/title/tt1179933/


9/10 !!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup: η πιο Xtreme-νορμάλ-cool ταινία με κουφή ανατροπή που είδα φέτος!!!!:o:o:o
θα την έβαζα 10/10 αν έδειχνε και την μάχη στο Houston με τα Autobot να κάνουν ντου!!!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Captain Fantastic http://www.imdb.com/title/tt3553976/



Μεγάλη βαθμολογία στο imdb!

Δείτε το και βαθμολογήστε το.

Δεν θα βάλω βαθμό για να μην σας επηρεάσω,

αλλά πιστεύω ότι θα δω μεγάλο εύρος στη βαθμολογία από εσάς. 8-)
Superb! 9/10 με αυτοσυγκράτηση.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Όχι.

Ίσως.


Με το tablet ανά χείρας.




Και το δαχτυλάκι στο FF.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν στο Αμστερνταμ και έχοντας ένα κενό 3 ωρών ένα μεσημέρι είδα στο iMax το Deepwater Horizon

Η ταινία είναι επιεικώς μετριότατη αλλά η εμπειρία iMAX και Dolby Atmos ήταν συγκλονιστική. Πόσο σας ζηλεύω εσάς που έχετε το χώρο για να στήνετε συστήματα με Atmos.... :(
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
...η εμπειρία iMAX και Dolby Atmos ήταν συγκλονιστική. Πόσο σας ζηλεύω εσάς που έχετε το χώρο για να στήνετε συστήματα με Atmos.... :(

χτύπα και εσύ αλλύπητα, να μην πάρουμε μια ανάσα, να μην μείνει χώρος για δεύτερες σκέψεις...
 


Μηνύματα
777
Reaction score
820
χτύπα και εσύ αλλύπητα, να μην πάρουμε μια ανάσα, να μην μείνει χώρος για δεύτερες σκέψεις...
Βασίλη, άμα έχεις το χώρο και το χρήμα προχώρα χωρίς καμία σκέψη. Μαγεία λέμε!

Εδω που τα λεμε και εμεις ζηλευουμε που ησουν στο Αμστερνταμ......;)
Το είπα για να καταλήξω στο iMax, όχι για να ζηλέψετε :) Τόσα χρόνια είχα τον καημό να μπω σε ένα και ποτέ δεν προλάβαινα ή δεν έβρισκα παρέα. Τελικά πήγα μόνος μου με μπύρες και νάτσος :drinks:
 



Μηνύματα
777
Reaction score
820
Στο Αμστερνταμ μόνος σου και πήγες στο imax...με μπύρες και νάτσος;;;; δεν μπορεί κάποιος διαβάζει το νήμα, ε;
LOL. Οι άλλοι είχαν πάει στο Ρότερνταμ κι εγώ έμεινα στο Αμστερνταμ (για να πάω στο iMax) :headbang:
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Sleep μου διέφυγε το σημαντικότερο:
Tο πιο τρομαχτικό έργο τρόμου που είδα τελευταία (εξίσου κορυφαίο με το Insidious) ήταν το The Shrine (2010) με τρομαχτικές φιγούρες,υπόθεση πολύ δεμένη και ανατρεπτική και μάλιστα παίζαν άγνωστοι ηθοποιοί...
Βαθμό 9/10.
Δεν είχε αίματα κτλ αλλά δεν είναι για κάτω των 18...
Δες την οπωσδήποτε!

 
Last edited:

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Μόλις είδα Don't look now (1973)

Η χειρότερη ταινία θρίλερ που έχω δει ΠΟΤΕ ! Βαθμός 0/10
Δεν κατάλαβα τίποτα,δεν ξέρω τι στα κομμάτια θεωρείται θρίλερ,τρόμου ή τι άλλο είναι,απαράδεκτα αργή-βαρετή (προπαντός η σκηνή που έδειχνε το ζευγαρι στην αρχή στο ξενοδοχείο να κάνουν μπάνιο και σεξ για κοντά μισή ώρα !!!),ούτε υπόθεση,ούτε δράση,ούτε αγωνία είχε,ούτε τρομαχτικά στοιχεία,μουσική απο ταινία ρομάντσο,κάθε 10 λεπτά είχε κυνηγητό στα σοκάκια της Βενετίας (λες και έβλεπα Ελληνική ταινία του 1970 (Οι θαλασσιές οι χάντρες)...
Εχασα κοντά 2 ώρες αλλά δεν πειράζει...

Φίλε Sleep,με πήρε ο sleep...


*Σε μία ώρα θα δω το Σουηδικό...
 



Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Στο Αμστερνταμ μόνος σου και πήγες στο imax...με μπύρες και νάτσος;;;; δεν μπορεί κάποιος διαβάζει το νήμα, ε;

Ναι κάποιος, όπως εμένα,διαβάζει κι αναρωτιέται που ήθελες να πάει ο κύριος Σ. Για να ειςαι ευχαριστημένος.:D
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.302
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top