Τι είδαμε, τι θα δούμε

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Κάντο, γιατί έχω περιέργεια. Αν είναι να το δω κι εγώ.
Για να φαω εγω την φολα... ταινιαρα δες το... :roflmao::p





θα ενημερώσω....
Immaculate 5.5/10 παραλλαγη γνωστου σεναριου , μεχρι τη μεση παει συμπαθητικα ...
Σεναριο ,σκηνοθεσια,καστιγκ,σαουντρακ.
Fighter .Hindi. 7/10 Eαν ημουν Ινδος θα ειχε αλλο 1+, Αμερικανος -1 :p Γιατι μπορει και αυτο το'' ..wood''... στις αεροφιδομαχιες ηταν ανωτερο του Topgun και με ελαχιστους χορους....
Σεναριο ,σκηνοθεσια,καστιγκ,σαουντρακ.
Υποτιτλοι απο που? δεν βρίσκω....
 
Last edited:


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Παρασκευη ειδα
Dune part 2 9/10"
1.jpg

Εχθες: James bond: "No Time To Die" 8.5/10
2.jpg

Ωραίες παρουσίες, ερμηνείες και φουλ δράση.......
Για μενα ο Daniel Craig ηταν ο καλυτερος James Bond μεχρι τωρα,
Πολυ μάχΙμος με στύλ, αρρενωπός και με γοητεία, δλδ μάγκας οχι φλωρος που ηταν οι προκάτοχοί του. ( εκτος του Sean Connery )
Εικονα κ ηχος 10/10
 

Μηνύματα
14.631
Reaction score
1.540

The Burning Girls


Επιτέλους, μια σειρά μυστηρίου με ανατροπή στο τέλος!
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.294
Sleeping dogs 2024

4/10

o Ρασελ Κροου, οπως κ παρα πολλοι ακομα, νομιζω πως ξεφευγει και χειροτερευει πολυυ σαν ηθοποιος, περαν την εμφανισηςκαι στον τροπο του, στην ηθοποιια και στο ρολο του και ολο και χειροτερες ταινιες..

ελπιζω να μη μοιασει στους Νικολας Κειτζ και Μπρους Γουιλις κλπ κλπ.
 


Μηνύματα
14.631
Reaction score
1.540

Σειρά 5 επεισοδίων με αντικείμενο την αρπαγή παιδιών, την κακοποίηση, τους διωγμούς που υπέστησαν οι ιθαγενείς του Καναδά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.984
Reaction score
20.502
R.I.P.D. 2 - Rise of the damned (2022): Prequel του "R.I.P.D" (2013). ΟΚ, μην ασχοληθείτε.

Three thousand year of longing (2022): "Παραμύθι" με θέμα μία μοναχική γυναίκα που βρίσκει την αγάπη σε ένα τζίνι. Μπορεί να σας φανεί "νερόβραστο", αλλά δεν είναι! Η Tilda Swindon κι ο Edris Elba είναι πολύ καλοί στους ρόλους τους, η ταινία έχει καταπληκτικά χρώματα, πολύ καλή φωτογραφία, πολύ καλή σκηνοθεσία. Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα!

A message from the King (2016): O Chadwick Boseman, στο ρόλο ενός ταξιτζή στο Cape Town, ο οποίος αναζητάει την αγνοούμενη αδερφή του στο Los Angeles. Καλή ήταν, σταθερά καλή ερμηνεία από τον μακαρίτη, ομαλή εξέλιξη της ιστορίας, κάποιες (ίσως αναμενόμενες) ανατροπές, ΟΚ, πέρασε η ώρα ευχάριστα.

Mark Felt - The man who brought the White House down (2017): Ο Liam Neeson σε μία ταινία όπου δεν δέρνει και δεν σκοτώνει κανέναν χρησιμοποιώντας το ιδιαίτερο set ικανοτήτων του! :biggrin: Εξιστόρηση των γεγονότων του σκάνδαλου "Watergate", μέσα από την ιστορία ενός εκ των πλαγίων πρωταγωνιστών του.

Prey (2022): Ένα, ας πούμε, prequel του "The Predator", που διαδραμίζεται στις αρχές του 18ου αιώνα, με πρωταγωνίστρια μια Ινδιάνα της φυλής των Comanchee. Ήταν ενδιαφέρουσα/διασκεδαστική ταινία, είχε ωραία φωτογραφία, δεν έκανε "κοιλιά", δεν απαιτεί πολλά από τον θεατή, απλώς να περάσει καλά. Ε, περάσαμε καλά!

Ghosted (2023): Ευχάριστη, ελαφριά ρομαντική κωμωδία/"περιπέτεια" (my ass!). ΟΚ, απλώς περάσαμε 2 ώρες ευχάριστα, δεν είχαμε κάποια άλλη απαίτηση. Γελάσαμε, κιόλας, σε αρκετά σημεία.

The Beekeper (2024): Jason Statham for the win, λέμε! Τι άλλο να πει κάποιος για την ταινία; Πιστολίδια, εκρήξεις, μπουνιές, κλωτσιές, ο "ένας εναντίον όλων" Jason είναι εδώ!

Sleepless (2017): Αστυνομική περιπέτεια με τον Jamie Fox. ΟΚ, είχε κάποιες "αστοχίες", γενικά ήταν καλή. Εάν δεν έχετε κάτι άλλο να δείτε, ε, δεν θα περάσετε άσχημα.

Inside (2023): One man show του Willem Dafoe, στο ρόλο ενός κλέφτη ο οποίος εγκλωβίζεται σε ένα high tech διαμέρισμα. Ενδιαφέρον αν και με αμφιλεγόμενο τέλος.

The Gentlemen (2024) (Netflix): Σειρά του Guy Ritchie εμπνευσμένη από την ομώνυμη ταινία του ίδιου. Διασκεδαστικό, θα έλεγα! Έχει κάποιες αδυναμίες, αλλά ΟΚ, τις προσπερνάμε ανώδυνα. Λίγα λόγια για τη σειρά από τους πρωταγωνιστές, θα βρείτε εδώ.

Day Shift (2022): Κωμωδία που προσπαθεί να γίνει περιπέτεια ή περιπέτεια που προσπαθεί να γίνει κωμωδία; Δεν καταλάβαμε. Λίγη σημασία έχει, περάσαμε καλά, γελάσαμε λίγο, ΟΚ, προχωρήστε, μην ασχοληθείτε.

Deep Blue Sea (1999): Όταν είπα στη σύζυγό μου ότι δεν είχα δει αυτή την ταινία, σταμάτησε να μου μιλάει για μία ημέρα (χμ... :sneaky: :roflmao:). Έπρεπε να επανορθώσω, οπότε την είδαμε μαζί - εκείνη για ν^2 φορά. Brain enhanced καρχαρίες, με τον LL Cool J όταν ακόμα έβρισκε ρούχα που του έκαναν κι ένας Samuel L. Jackson σε πρωταγωνιστικό ρόλο - παίζει να είναι η μόνη ταινία του που δεν λέει τη λέξη "motherfucker" ούτε και μία φορά! Διασκεδαστική ήταν, τα FX για την εποχή (1999) ήταν πολύ καλά. Λίγο δράμα - έτσι για να υπάρχει λίγο, gore σε αποδεκτά πλαίσια, λίγο κωμωδία, πολλές απιθανότητες, αρκετή δράση/εκρήξεις κτλ, μια χαρά περάσαμε. Μου μιλάει κι η σύζυγός μου πλέον... :biggrin:

Road House (2024): Remake της ομώνυμης ταινίας με τον Patrick Swayze. Καλό ήταν, περάσαμε όμορφα!

3 Body Problem (2024) (Netflix): Σειρά οκτώ επεισοδίων, η οποία ξεκίνησε καλά και τελείωσε μέτρια. Άγνωστο το εάν θα υπάρξει δεύτερη season. Ίσως το βιβλίο (η τριλογία, καλύτερα) να είναι πιο ενδιαφέρον.

Shogun (2024): Πάρα πολύ καλή σειρά. Δεν βρήκαμε ούτε ένα ψεγάδι! Να τη δείτε!

The Retirement Plan (2023): O Nicholas Cage "κολλάει" ένσημα. Προσπεράστε άφοβα.
 

jag

Μηνύματα
9.308
Reaction score
27.641
Deep Blue Sea (1999): Όταν είπα στη σύζυγό μου ότι δεν είχα δει αυτή την ταινία, σταμάτησε να μου μιλάει για μία ημέρα
👍 :biggrin:
.

Επί τη ευκαιρία, είδα διάφορα συμπαθητικα teen movies, ένα ήταν αυτό:
+ rewatch το Snow White and the Huntsman 2012 λόγω των ημερών και θα συνεχιστεί με ανάλογες ταινίες :spiteful:
 


Μηνύματα
14.631
Reaction score
1.540

Ωραία αγγλική σειρά μυστηρίου.



Την πρώτη φορά που ξεκίνησα να το δω, το σταμάτησα.
Το ξανάπιασα και το είδα όλο μονορούφι.
 

Μηνύματα
3.091
Reaction score
8.873
Όσοι έχουν δει το "Band of Brothers" και το "The Pacific" δείτε το συγκεκριμένο μόνο 9 επεισόδια..
Προτείνεται ανεπιφύλακτα αν και σε ήχο είναι dolby digital +
Μιας και έχω τα άλλα δύο σε steelbook άμα βγει σε καλή έκδοση και με υπότιτλους.....το αγόρασα.

 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.933
Reaction score
3.741
Band of Brothers άριστο, The Pacific φτωχός ξάδερφος, και δυστυχώς το Masters of the Air το βρήκα αρκετά χειρότερο απ' ότι έλπιζα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.585
Reaction score
30.996
Το masters of the air περιγραφει πραγματικες ιστοριες με εξαιρετικη απεικονιση της εποχης και εχει σκηνες αναφορας απο τις εναεριες μαχες . Θα μπορουσε να μην εχει δωσει πολυ βαση στα στρατοπεδα των αιχμαλωτων, αλλα να ειχε δειξει περισσοτερο την πρωτη επαφη με τα Μ 262 και αλλα πρωτοποριακα αεροσκαφη των Γερμανων.

9 στα 10 !
 

jag

Μηνύματα
9.308
Reaction score
27.641
Την πρώτη φορά που ξεκίνησα να το δω, το σταμάτησα.
Το ξανάπιασα και το είδα όλο μονορούφι.

Πολύ καλή
👍
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.933
Reaction score
3.741
Το masters of the air περιγραφει πραγματικες ιστοριες με εξαιρετικη απεικονιση της εποχης και εχει σκηνες αναφορας απο τις εναεριες μαχες . Θα μπορουσε να μην εχει δωσει πολυ βαση στα στρατοπεδα των αιχμαλωτων, αλλα να ειχε δειξει περισσοτερο την πρωτη επαφη με τα Μ 262 και αλλα πρωτοποριακα αεροσκαφη των Γερμανων.

9 στα 10 !
Έχω διαβάσει και το βιβλίο, και με τους συντελεστές της σειράς είχα μεγαλύτερες προσδοκίες.
Έχω αρκετά παράπονα με τη μεταφορά στην οθόνη...
9/10 θα έβαζα για τη θεματολογία και την ποιότητα παραγωγής, αλλά για το συνολικό αποτέλεσμα γενναιόδωρα 7/10.
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.543
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top