Τι θα γινει με την εγκληματικοτητα?

Μηνύματα
7.307
Reaction score
11.856
Το έχω ξαναπεί, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει στο μυαλό των ανθρώπων. Απο τη μία έχεις αρκετές γυναίκες οι οποίες συνεχίζουν να ζουν με τέτοια καθίκια, έχεις και αυτά τα καθίκια που θεωρούν κτήμα τους τις γυναίκες, το παίζουν καμπόσοι, μάγκες και αλάνια, αλλά αποδεικνύουν στη πράξη πόσο αποτυχημένοι είναι. Δεν σκοτώνεις μια γυναίκα που θέλει να σε εγκαταλείψει ρε μ@λάκα. Την αφήνεις να φύγει και συνεχίζεις τη ζωή σου. Εκτώς αν η ζωή σου είναι τόσο αποτυχημένη που ξέρεις εκ πρωιμίου ότι δεν θα μπορέσεις να βρεις κορόιδο να κάτσει και να σε ανεχτεί.
Και είναι και τόσο μάγκες που στο τέλος βάζουν τέλος στη ζωή τους, αντί να κάτσουν σαν @ρχιδάτοι άντρες που μας το παίζουν και να υποστούν τις συνέπειες των πράξεών τους. Αει στο διάολο με το κάθε τσογλάνι πια.
 


Μηνύματα
1.021
Reaction score
1.215
"Εκτώς αν η ζωή σου είναι τόσο αποτυχημένη που ξέρεις εκ πρωιμίου ότι δεν θα μπορέσεις να βρεις κορόιδο να κάτσει και να σε ανεχτεί."
Ετσι ακριβως φιλε μου. Σε συνδυασμο με τη συνηθεια των γυναικων να κανουν σχεσεις με αγνωστους προκειμενου να τους γνωρισουν εντος σχεσης, και οχι με αντρες που γνωριζουν.
 

ika

News
Μηνύματα
14.330
Reaction score
13.204
55000 αστυνομικοί...Η δεύτερη χώρα στην Ευρώπη σε αναλογία αστυνομικών ανά 100000 κατοίκους.
Για να προστατεύουν vip και να πίνουν καφέ. Κ.....
Υπάρχει και το άλλο κόλπο για να τους δίνουν αυξήσεις (2πλός μισθός) χωρίς να φαίνεται, με τις ενισχυτικές μεταθέσεις (ή κάπως έτσι) περιορισμένου χρόνου. Πχ από το ΑΤ Χαλκίδας φεύγει ένας για το ΑΤ Κύμης και το κενό που δημιουργείται στην Χαλκίδα αναπληρώνεται από ένα αστυνομικό από την Αθήνα κοκ.
Οπότε κάπου δημιουργούντιαι και επιπλέον κενά.
 
Last edited:

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.092
Reaction score
31.708
Το ότι οι γυναίκες παραβλέπουν τα παραδοσιακά red flags περίπου όπως οι γιοι μου κοροϊδεύουν τη γιαγιά τους όταν τους έλεγε να προσέχουν για αγνώστους που θέλουν να τους δώσουν ...καραμέλες, είναι ένα άλλο διαφορετικό ζήτημα.

Φυσικά η αντίδραση 'δεν θα μου πεις με ποιον θα βγω' προς τους γονείς δεν είναι σημερινό ζήτημα, απλώς φαίνεται να έχει επιταθεί.
Υπάρχει και το άλλο κόλπο για να τους δίνουν αυξήσεις (2πλός μισθός) χωρίς να φαίνεται, με τις ενισχυτικές μεταθέσεις (ή κάπως έτσι) περιορισμένου χρόνου. ΠΧ από το ΑΤ Χαλκίδας φεύγει ένας για το ΑΤ Κύμης και το κενό που δημιουργείται στην Χαλκίδα αναπληρώνεται από ένα αστυνομικό από την Αθήνα κοκ.

παλαιοχριστιανό με τηλεεργασία να φανταστώ;
 

Μηνύματα
7.307
Reaction score
11.856
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν μια γυναίκα να καταδέχεται να συναναστραφεί ένα τέτοιο πιθηκόμορφο κατακάθι. Δεν μπορώ να το χωνέψω ρε γμτ. Τον βλέπεις ρε κοπέλα μου ότι είναι σκουπίδι. Δεν είναι "κακό παιδί" με τη καλή έννοια, είναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ. Τί στο διάολο κάνει μια γυναίκα μαζί του; Τι ζητάει; Να τον αλλάξει και να τον κάνει "καλό παιδί";
 

gid

Μηνύματα
7.523
Reaction score
8.738
Αυτό συμβαίνει συχνότατα. Για πολλές γυναίκες, τα "κακά παιδιά" αποπνέουν δύναμη.

Επίσης ναι, πιστεύουν πως θα τους αλλάξουν, θα τους "μαλακώσουν".

Είχα διαβάσει το εξής ως μισο-αστείο/μισο-σοβαρό:

Οι άνδρες κάνουν το λάθος να πιστεύουν πως η γυναίκα τους δε θα αλλάξει ποτέ (θα παραμείνει κούκλα)
Οι γυναίκες κάνουν το λάθος να πιστεύουν πως θα αλλάξουν τον άνδρα τους
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.092
Reaction score
31.708
Το έγραψα παραπάνω, ορμεμφυτο από την εποχή των σπηλαίων. Αναζήτηση του ετοιμοπολεμου, τσαμπουκαλη και αρσιζη. Όπως είναι για τους άνδρες τα μεγάλα βυζα.
Σημάδι γονιμότητας και ένδειξη καλής υγείας (το μέγεθος αναδεικνύει τη συμμετρικοτητα που υποδηλώνει καλή υγεία).

 

ika

News
Μηνύματα
14.330
Reaction score
13.204
.....
παλαιοχριστιανό με τηλεεργασία να φανταστώ;
Κανονικά γίνεται, όχι τηλεμετάθεση.
Και έτσι στο όχι τυχαίο παράδειγμα, αντί να μετακινηθεί ένας από Αθήνα στην Κύμη, μετακινούνται δύο που σημαίνει και διπλό κόστος. Και κάτι μου λέει πως όλοι προτιμούν τα τουριστικά/παραθαλάσια τμήματα και κοντά στον τόπο κατοικίας ή στον τόπο καταγωγής.
 

Μηνύματα
465
Reaction score
619
Δυστυχώς ο λάθος άνθρωπος και (όχι κατ' ανάγκη ο μάτσο ή ο μάγκας ή η μοιραία) μπορεί να αποτελέσει κόλλημα για κάποιο(α). Παθολογικό μπορεί αλλά δεν αποτελεί λόγο να γίνεται αιτία εγκληματικής συμπεριφοράς. Και σε κάθε περίπτωση υποχρέωση της αστυνομίας είναι η ασφάλεια κάποιου που αισθάνεται ότι απειλείται και μάλιστα στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρχε κακοποίηση κατά εξακολούθηση στο παρελθόν.
Και το χειρότερο είναι η ατιμωρησία των αστυνομικών. Στο 90 τοις εκατό των περιπτώσεων η ποινή είναι μια μετάθεση σε άλλη υπηρεσία.
 

Μηνύματα
86
Reaction score
107
Αν ο φρουρός είχε αντιδράσει και τον είχε πυροβολήσει:
  1. Αν τον είχε σκοτώσει θα έβγαινε η αντιπολίτευση (όλοι) και θα φώναζε για υπερβολική χρήση βίας, οτι άδικα τον σκότωσε, θα μπορούσε να του ρίξει στα πόδια πχ και ότι τέτοια άτομα χρήζουν ψυχιατρικής βοήθειας και την βοήθεια της κοινωνίας και και και...
  2. Αν τον είχε πυροβολήσει στα πόδια θα φώναζαν γιατί δεν τον ακινητοποίησε με άλλα μέσα και έπρεπε να τον πυροβολήσει, υπέρμετρη βία, αλόγιστη χρήση όπλου και λοιπά...
Τώρα που δεν αντέδρασε βλέπουμε τι γίνεται. Γενικά δεν τους πιάνεις πουθενά. Και αυτά περί αριστερών και δεξιών, σε όποιον σκάσει μια καυτή πατάτα οι υπόλοιποι το εκμεταλλεύονται προς δικό τους όφελος. Έτσι γινόταν πάντα και έτσι θα γίνεται εις βάρος της κοινωνίας και του λαού.

Το άσχημο είναι ότι δεν περιμένεις τέτοια απαξίωση της ΕΛ.ΑΣ. από κυβέρνηση ΝΔ. Δικά τους παιδιά είναι και δεν μπορούν να βάλουν μια τάξη. Ή δεν τους νοιάζει ή έχει ξεχυλώσει τόσο πολύ η κατάσταση που πλέον δεν μαζεύεται. Και όταν επικρατεί τέτοια κατάσταση στο σώμα, πως περιμένουμε η κοινωνία να αντιδράσει; Τα χειρότερα έρχονται.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.092
Reaction score
31.708
Δεν νομίζω να αντιδρουσαν πολλοί στην εξουδετέρωση μαχαιροβγαλτη έξω απο το τμήμα. Αντιδραστικοι και χρήσιμοι ηλιθιοι να τους ακολουθούν πάντα θα υπάρχουν λίγοι, δεν κουνάει η ουρά τον σκύλο, ούτε ο τελευταίος έχει άλλοθι τα χουγια της ουράς του για το πώς να κουνιέται.
 

Μηνύματα
369
Reaction score
386
Αν ο φρουρός είχε αντιδράσει και τον είχε πυροβολήσει:
  1. Αν τον είχε σκοτώσει θα έβγαινε η αντιπολίτευση (όλοι) και θα φώναζε για υπερβολική χρήση βίας, οτι άδικα τον σκότωσε, θα μπορούσε να του ρίξει στα πόδια πχ και ότι τέτοια άτομα χρήζουν ψυχιατρικής βοήθειας και την βοήθεια της κοινωνίας και και και...
  2. Αν τον είχε πυροβολήσει στα πόδια θα φώναζαν γιατί δεν τον ακινητοποίησε με άλλα μέσα και έπρεπε να τον πυροβολήσει, υπέρμετρη βία, αλόγιστη χρήση όπλου και λοιπά...
Τώρα που δεν αντέδρασε βλέπουμε τι γίνεται. Γενικά δεν τους πιάνεις πουθενά. Και αυτά περί αριστερών και δεξιών, σε όποιον σκάσει μια καυτή πατάτα οι υπόλοιποι το εκμεταλλεύονται προς δικό τους όφελος. Έτσι γινόταν πάντα και έτσι θα γίνεται εις βάρος της κοινωνίας και του λαού.

Το άσχημο είναι ότι δεν περιμένεις τέτοια απαξίωση της ΕΛ.ΑΣ. από κυβέρνηση ΝΔ. Δικά τους παιδιά είναι και δεν μπορούν να βάλουν μια τάξη. Ή δεν τους νοιάζει ή έχει ξεχυλώσει τόσο πολύ η κατάσταση που πλέον δεν μαζεύεται. Και όταν επικρατεί τέτοια κατάσταση στο σώμα, πως περιμένουμε η κοινωνία να αντιδράσει; Τα χειρότερα έρχονται.
Αναλόγως τον αριθμό μητρώου, μπορείς να εντοπίσεις ποιος τον έβαλε μέσα. Για παράδειγμα ο Κορκονέας, όπου τότε ουδείς είχε μιλήσει τότε για το βαθύ κράτος της Δεξιάς διότι ήταν πρασινόπαιδο.
 

Μηνύματα
7.307
Reaction score
11.856
Οι άνδρες κάνουν το λάθος να πιστεύουν πως η γυναίκα τους δε θα αλλάξει ποτέ (θα παραμείνει κούκλα σκύλα)
Fixed.
Όπως είναι για τους άνδρες τα μεγάλα βυζα.
Ώπα, ώπα! Τώρα το χοντραίνεις το πράγμα. Άσε τα βυζά έξω απο τη συζήτηση γιατί θα φάμε τα μουστάκια μας!
 
  • Like
Reactions: ika

Μηνύματα
7.265
Reaction score
1.270
Λάθος κατάλαβα ή ο φρουρός που απέτυχε να κάνει το οτιδήποτε είναι αυτός που ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΗΚΕ πέρυσι μετά από διετή φυλάκιση και συνέχισε να υπηρετεί στην αστυνομία;

Και θέλετε να συζητήσουμε και για ατιμωρησία αστυνομικών; Εδώ ο άλλος φυλακίστηκε και μετά την ποινή του πήγε και συνέχισε να είναι αστυνομικός. Τους άλλους τι θα τους κάνουν; Δεν θα πάρουν προαγωγή για καναδυό χρόνια μέχρι να μην θυμάται κανείς τι έγινε;
 

Μηνύματα
1.021
Reaction score
1.215
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν μια γυναίκα να καταδέχεται να συναναστραφεί ένα τέτοιο πιθηκόμορφο κατακάθι. Δεν μπορώ να το χωνέψω ρε γμτ. Τον βλέπεις ρε κοπέλα μου ότι είναι σκουπίδι. Δεν είναι "κακό παιδί" με τη καλή έννοια, είναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ. Τί στο διάολο κάνει μια γυναίκα μαζί του; Τι ζητάει; Να τον αλλάξει και να τον κάνει "καλό παιδί";
Ειναι αυτο που λεω εγω και τσακωνομαι μαζι τους "εμφυτος μαζοχισμος". Ειναι στο DNA τους!😁
 

ika

News
Μηνύματα
14.330
Reaction score
13.204
Λάθος κατάλαβα ή ο φρουρός που απέτυχε να κάνει το οτιδήποτε είναι αυτός που ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΗΚΕ πέρυσι μετά από διετή φυλάκιση και συνέχισε να υπηρετεί στην αστυνομία;

Και θέλετε να συζητήσουμε και για ατιμωρησία αστυνομικών; Εδώ ο άλλος φυλακίστηκε και μετά την ποινή του πήγε και συνέχισε να είναι αστυνομικός. Τους άλλους τι θα τους κάνουν; Δεν θα πάρουν προαγωγή για καναδυό χρόνια μέχρι να μην θυμάται κανείς τι έγινε;
Έλα τώρα και συ, τι έκανε ο άνθρωπος?
Κανένα διαβατήριο έδινε να φύγουν από την χώρα επενδυτές, να ξεκαθαρίσει το τοπίο.
Εδώ οι άλλοι στην Ηγουμενίτσα κουβαλούσαν ναρκωτικά με το υπηρεσιακό για να κάνουν ένα ψυχικό στον έμπορα, θες να τους βάλουν μέσα να μην φυλάει ψυχή τα σύνορα?
:dance2: :gamer:
 

Μηνύματα
6.737
Reaction score
5.264
Το γράμμα του δράστη λέει ότι τον παρακαλούσε με κλάματα το θύμα να μείνουν μαζί.

Σου γράφω αυτό το γράμμα γιατί θέλω να ακούσεις χωρίς να μιλάς. Έσβησες την εμπιστοσύνη που σου είχα με αυτό που έκανες. Το έκανες τόσο δύσκολο. Έπειτα με έπεισες με κλάματα ότι θέλεις να είμαστε μαζί. Σε πίστεψα. Σου είχα πει από την αρχή ότι έχω κάποια προβλήματα ψυχικά και με ναρκωτικές ουσίες. Πρώτη φορά τα έκοψα για να είμαστε μαζί. Δεν ξέρω αν θα τα κάνω όλα σωστά.
Δεν άφησες ποτέ τη σχέση σε ηρεμία. Έβγαζες φωτογραφίες. Γιατί όταν βγαίνουμε κοιτάς αλλού; Γιατί μου λες ψέματα; Σου είχα πει τα πάντα για εμένα. Όμως μπορώ, όταν όλα είναι καλά μεταξύ μας. Συνέχεια πάλευα. Όχι, δεν είσαι η μάνα μου όπως μου είχες πει. Ήσουν όμως αυτή που είχες πει ότι με αγαπάς και θα είσαι εδώ για εμένα και ότι θα τα καταφέρουμε»
, καταλήγει το γράμμα.
 


Μηνύματα
7.307
Reaction score
11.856
Το γράμμα του δράστη λέει ότι τον παρακαλούσε με κλάματα το θύμα να μείνουν μαζί.

Σου γράφω αυτό το γράμμα γιατί θέλω να ακούσεις χωρίς να μιλάς. Έσβησες την εμπιστοσύνη που σου είχα με αυτό που έκανες. Το έκανες τόσο δύσκολο. Έπειτα με έπεισες με κλάματα ότι θέλεις να είμαστε μαζί. Σε πίστεψα. Σου είχα πει από την αρχή ότι έχω κάποια προβλήματα ψυχικά και με ναρκωτικές ουσίες. Πρώτη φορά τα έκοψα για να είμαστε μαζί. Δεν ξέρω αν θα τα κάνω όλα σωστά.
Δεν άφησες ποτέ τη σχέση σε ηρεμία. Έβγαζες φωτογραφίες. Γιατί όταν βγαίνουμε κοιτάς αλλού; Γιατί μου λες ψέματα; Σου είχα πει τα πάντα για εμένα. Όμως μπορώ, όταν όλα είναι καλά μεταξύ μας. Συνέχεια πάλευα. Όχι, δεν είσαι η μάνα μου όπως μου είχες πει. Ήσουν όμως αυτή που είχες πει ότι με αγαπάς και θα είσαι εδώ για εμένα και ότι θα τα καταφέρουμε»
, καταλήγει το γράμμα.
Κλασική περίπτωση ατόμου που "αγαπά" για τον εαυτό του και όχι πραγματικά το άτομο που έχει δίπλα του. Γι'αυτόν, η κοπέλα ήταν απλά το μέσο για να γίνεται αυτός καλύτερος ( ενώ ήταν τελειωμένος και προφανώς το ένιωθε και ο ίδιος ). Όταν λοιπόν τον παράτησε η κοπέλα, αυτός έχασε αυτό το μέσο εξυγείανσής του. Και καλά αυτός είναι τελειωμένος, ένα κατακάθι. Αυτή ρε γμτ, τί στο διάολο του βρήκε; Ειλικρινά, απορώ.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.868
Μηνύματα
2.879.575
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top