Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μηνύματα
3.125
Reaction score
10.333
Κοιταξε, απ οτι καταλαβα και μου πε κι ο γιατρος οχι. Το ρυζι σιγουρα οχι και οι πατατες κλπ μιας κ ειναι μαγειρευτα. Στα σπαραγγια δεν ημουν απολυτα σιγουρος, αλλα τελικα οκ, απαλα ειναι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο οποτε με λαδι κ αλατι μια χαρα!
Γιάννη περαστικά , ως ομοιοπαθής θα σε συμβούλευα να μην τρως και μετά ξαπλώνεις για ύπνο. Επιπλέον μην τρως τπτ μετά τις 7 το βράδυ ή 3-4 ώρες πριν κοιμηθείς. Βάλε και ένα δεύτερο μαξιλάρι για να έχεις το κεφάλι αρκετά ψηλότερα απο το στομάχι.
Μη κοιμάσαι μπρούμυτα και απέφευγε να κοιμάσαι στο δεξί πλάι. Ανάσκελα ή αριστερό πλευρό είναι το ιδανικό.
Μην πίνεις υγρά στο παρά 5 απο τον ύπνο και ειδικά μετά απο φαγητό, αν είναι να ξαπλώσεις μετά. Ά μάσα πολλές φορές τη μπουκιά σου (20 φορές) , αυξάνεις τον χρόνο φαγητού, αλλά χωνεύεις πιο γρήγορα.

Κάτι παράξενο που διαπίστωσα σε μένα , πχ στο παστίτσιο μπορώ να φάω μισό ταψί, αλλά στη μακαρονάδα δυσκολεύομαι.
Μόνος θα βρεις τα φαγητά που σε δυσκολεύουν και σιγά σιγά θα τα αποκλείσεις.
 



Μηνύματα
15.059
Reaction score
20.843
Ήτανε να φάω πιουρ υδατάνθρακα αλλά εγκωσα, δεν πάει άλλο , πήρα κρέας, λες να μου κόψει μισό λεπτό την Κυριακή;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.355
Reaction score
42.153
Φάτους όλους!!
Εύχομαι καλή επιτυχία και στη κορφή του βάθρου, αλλιώς θα έχεις μεγάλο πρόβλημα :lolsign:

Εδώ στον αγώνα και εγώ...
IMG_20240419_201855.jpg


Η λεκάνη αριστερά είναι για να στίβω τα βάσανα :biggrin:
 
















Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.373
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top