Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.294
Γιάννη περαστικά , ως ομοιοπαθής θα σε συμβούλευα να μην τρως και μετά ξαπλώνεις για ύπνο. Επιπλέον μην τρως τπτ μετά τις 7 το βράδυ ή 3-4 ώρες πριν κοιμηθείς. Βάλε και ένα δεύτερο μαξιλάρι για να έχεις το κεφάλι αρκετά ψηλότερα απο το στομάχι.
Μη κοιμάσαι μπρούμυτα και απέφευγε να κοιμάσαι στο δεξί πλάι. Ανάσκελα ή αριστερό πλευρό είναι το ιδανικό.
Μην πίνεις υγρά στο παρά 5 απο τον ύπνο και ειδικά μετά απο φαγητό, αν είναι να ξαπλώσεις μετά. Ά μάσα πολλές φορές τη μπουκιά σου (20 φορές) , αυξάνεις τον χρόνο φαγητού, αλλά χωνεύεις πιο γρήγορα.

Κάτι παράξενο που διαπίστωσα σε μένα , πχ στο παστίτσιο μπορώ να φάω μισό ταψί, αλλά στη μακαρονάδα δυσκολεύομαι.
Μόνος θα βρεις τα φαγητά που σε δυσκολεύουν και σιγά σιγά θα τα αποκλείσεις.
Σ ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου και για ολα αυτα και για το χρονο που μου αφιερωσες με το προβλημα, το εκτιμω ιδιαιτερα, να εισαι καλα!
Σχεδον ολα αυτα τα κανω , προσπαθω, παιρνω μονο Λαπραζολ κι εγω, κατι γινεται αν κ νομιζω θα μπορουσε και καλυτερα!!θα προσπαθησω και λιγο ακομα βεβαια!
 
















bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.374
Reaction score
42.209
Πού είναι οι μπάμιες;
Το πάω εναλλάξ, μια ναι, μια όχι, σήμερα ήταν η μέρα του όχι :biggrin:
Αυτό είναι το πρόβλημα. :roflmao:
Τα βραστά λαχανικούλια είναι σαν το αγγούρι, άλλοι τα τρώνε και δροσίζονται κι άλλοι τα τρώνε και ζορίζονται, εγώ δεν ζορίζομαι ντίπ!! :biggrin::tongue:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.258
Reaction score
27.115
...
-και μπάμιες μέρα παρά μέρα
- δεν μου αρέσουν οι μπάμιες
- κάνεις λάθος, οι μπάμιες είναι ωραίες και υγιεινές
- καλά, φέρε να δοκιμάσω
- δεν κατάλαβες, μέρα παρά μέρα είπα, μπάμιες χθες, μπάμιες αύριο, ποτέ μπάμιες σήμερα
...

Από την "Αλίκη στη χώρα των τραυμάτων"
clopyright: Γέρων Σαρκασμίσιος
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.796
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top