Το καφενείο των φιλόζωων

Μηνύματα
909
Reaction score
333
εδω στο Χολαργο που μενω που ειναι γιοματος απο δηθεν και καπως προς τα βορεια
οι γατες μολις βλεπουν ανθρωπο το βαζουν στα ποδια
προχτες που επισκεφτηκα το χωριο μου την Φωκιωνος Νεγρη οπου ζουν ποιο απλοι ανθρωποι
οι γατες δεν ειχαν προβλημα ...

η Τζουτζου κουκλα και τα τζουτζουνια !!
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.234
Reaction score
27.828
Τα τζουτζούκια μου μεγάλωσαν και με λατρεύουν, διότι από νωρίς τα έδωσα να φάνε κρεατάκια μαλακά και κοτοπουλάκια οπότε κατά κάποιο τρόπο είναι σαν να είπαν στη μαμά τους όπως υποθέτω: "βρε δεν πας στο διάολο, όλο γάλα γάλα και μόνο γάλα, εδώ αυτός μας δίνει μανιφίκ μεζεκλίκια, άντε γ@μήσου κι εσύ και το γάλα σου"

IMG_20170206_140214.jpg


Τώρα έμαθαν να τρώνε και μακαρόνια με το κρεατάκι τους και τα λατρεύουν, διότι τα ακούω που γουργουρίζουν όταν τα τρώνε.

IMG_20170209_165021.jpg

Αν τα μάθω να τρώνε και μπάμιες θα έχω ξεπεράσει τη φύση.
Πάντως τα σκυλιά αν πεινάνε, τρώνε και πέτρες.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Ισχύει αυτό ή το κάνουν για τις κοινοποιήσεις; :thumbsdown:

 


Μηνύματα
125
Reaction score
87
Τα τζουτζούκια μου μεγάλωσαν και με λατρεύουν, διότι από νωρίς τα έδωσα να φάνε κρεατάκια μαλακά και κοτοπουλάκια οπότε κατά κάποιο τρόπο είναι σαν να είπαν στη μαμά τους όπως υποθέτω: "βρε δεν πας στο διάολο, όλο γάλα γάλα και μόνο γάλα, εδώ αυτός μας δίνει μανιφίκ μεζεκλίκια, άντε γ@μήσου κι εσύ και το γάλα σου"

View attachment 70035

Τώρα έμαθαν να τρώνε και μακαρόνια με το κρεατάκι τους και τα λατρεύουν, διότι τα ακούω που γουργουρίζουν όταν τα τρώνε.

View attachment 70036
Αν τα μάθω να τρώνε και μπάμιες θα έχω ξεπεράσει τη φύση.
Πάντως τα σκυλιά αν πεινάνε, τρώνε και πέτρες.
Δεν ειναι γουργουρισμα αυτο που ακους.....Μπινελικια σου ριχνουν που δεν ειναι βρασμενα al tende.....
Να σου ζησουν !!!!!!!
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Ισχύει αυτό ή το κάνουν για τις κοινοποιήσεις; :thumbsdown:


Χωρίς να είμαι ΕΙΔΙΚΟΣ...νομίζω οτι ισχύει για κάποιες περιπτώσεις ανάλογα με την σύσταση της φόλας. Υπάρχουν δηλ περίπτωσεις που όντως μπορεί να σώσει το ζώο χωρίς ωστόσο να είναι πάνακεια για ΚΑΘΕ περίπτωση. Μια άλλη "λύση ανάγκης" που την είδα να δουλεύει στην πράξη δυστυχώς είναι το μέλι.

Είχα την ατυχία να ζήσω περιστατικό δηλητηρίασης του σκύλου του γειτονά μας πριν απο πολλά χρόνια. Τρέξαμε όλοι έξω απο τα ουρλιαχτά του σκύλου. Είχε μόλις φάει την φόλα και απο τον πόνο το είδα να στριφογυρίζει στην κυριολεξία στο τσιμεντένιο δάπεδο της αυλής με τέτοια μανία που είχε αρχίσει να δημιουργεί εκδορές σε όλο του το σώμα. Ο γείτονας ήταν γιατρός η πρώτη σκέψη ήταν να του προκαλέσουμε εμετό μήπως και σώσουμε την κατάσταση. Ως ερασιτέχνης μελισσουργός είχε πρόχειρο μέλι. Του ανοίξαμε το στόμα και του ρίξαμε μέσα περίπου μισό κιλό μέλι με το ζόρι φυσικά. Σε λίγα λεπτά είχε σπασμούς και άρχισε να κάνει εμετό βγάζοντας οτι ειχε και δεν είχε στο στομάχι. Το σκυλί τελικά έζησε. Το σόκ ωστόσο ήταν τόσο ισχυρό που έφυγε και δεν κατάφεραμε ποτέ να το κάνουμε να επιστρέψει στο σπίτι. Πλησίαζε σε απόσταση 150-200 μέτρων το χαιδευαμε του δίναμε φαγητό ΠΟΤΕ ωστόσο δεν μας ακολουθήσε στο σπιτι του. Η εξήγηση που έδωσα ήταν οτι προφανώς συνέδεσε το σοκ που υπέστη με το συγκεκριμένο χώρο και έκτοτε φοβονταν να πλησιάσει περισσότερο. Η εμπειρία υπήρξε τραυματική για όλους και δεν πρόκειται να φύγει ποτέ απο το μυαλό μου...
 






Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Υιοθετήθηκε ο κακοποιημένος σκύλος............:)

Μετά τον σάλο που προκλήθηκε για την αδιανόητη ενέργεια κάποιων ανεγκέφαλων στη Μεγαλόπολη να γράψουν με σπρέι πάνω σε έναν σκύλο τη λέξη "ΑΕΚ", μια γυναίκα από την περιοχή αποφάσισε να τον υιοθετήσει.

Η ΠΑΕ ΑΕΚ επιβεβαίωσε στο enikos.gr το γεγονός, ενώ στέλεχος της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ επικοινώνησε με τη γυναίκα και εξέφρασε την επιθυμία να βοηθήσει τον σκύλο με κάθε τρόπο, ακόμη και υιοθετώντας τον.

Η γυναίκα σύμφωνα με το ίδιο ρεπορτάζ, έδειξε διάθεση να τον φροντίσει και να τον κρατήσει, με τους ανθρώπους της ΑΕΚ πάντως, να τονίζουν ότι είναι στη διάθεση της για κάθε βοήθεια.


http://www.enikos.gr/society/503860/yiothetithike-o-kakopoiimenos-skylos
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Παντως αν ηταν ασπρο το σκυλακι και το ειχαν βαψει με κοκκινο αν το έπαιρνα και θα το φωναζα Σωκράτη ....:whistling:
[DOUBLEPOST=1489157407][/DOUBLEPOST]
- τα δικά σου είναι ;
ναι βρε ...οι φυλακες της οικιας μου .... Η Μερεντα (αριστερα) και Ο Ρικι
20150116_165622.jpg


τα βρηκα μωρα και τα κρατησα ......
 
Last edited:


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Παντως αν ηταν ασπρο το σκυλακι και το ειχαν βαψει με κοκκινο αν το έπαιρνα και θα το φωναζα Σωκράτη ....:whistling:
- :o . . .

. . . αυτόν τον βρήκα στο δρόμο , κοντά στην δουλειά μου , εμβόλια και τα λοιπά και έκτοτε έγινε μόνιμος στον χώρο εργασίας μου σαν φύλακας και η καλύτερη παρέα αλλά και ασφάλεια των σεκιουρητάδων . . . τον ονόμασα Στάλιν επειδή μου θυμίζει τον Ρώσικο χειμώνα , δοκίμασα να τον φωνάξω Μάνο , αλλά μου έδειξε τα δόντια του . . .:whistling:



. . . ότι σκυλιά είχα τα ονόμαζα : Καντάφι , Κάϊζερ , Ζισκάρ κλπ
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
τον ονόμασα Στάλιν επειδή μου θυμίζει τον Ρώσικο χειμώνα
Αν θέλουμε το πιστεύουμε... :p
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Αν θέλουμε το πιστεύουμε... :p
- εεεεεεεεεεεε να σας εξηγήσω κε διοικητά . . .

Παίδες Εν Τάξει - Κάφτονε Σταύρο Κάφτονε

 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.909
Τι να πεις γι' αυτό το τέρας;


Φρίκη: Βίασαν αδέσποτη σκυλίτσα στην Ξάνθη



Προσυπογράφω το σχόλιο που διάβασα: "Ειναι το ιδιο "κτηνος" που θα το εκανε ευκολα και σε ενα απροστατευτο παιδι!!!Ευνουχισμος... και κρεμαλα στο Σύνταγμα..θέλεις να λέγεσαι και άνθρωπος!!"
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.385
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top