Το συστημα μου

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Λεω να παρουσιασω κι εγω το συστημα μου και την μουσικη συλλογη μου. Ξεκιναμε λοιπον

Amplifier EDGE G3

Universal Player ESOTERIC DV-60

CD Player XINDAK MUSE DELUXE 1.0

SACD Player SONY DVP-900V βασικα αυτό το εχω μονο για ακροασεις με ακουστικα μιας και εχουν εξοδο

Turntable CLEARAUDIO MASTER SOLUTION, CLEARAUDIO SYNCHRO, TRANSROTOR 3500 (modified improved SME309), MC AUDIO TECHNICA AT33PTGII & MM AUDIO TECHNICA AT150MLX

Phono Stage TRICHORD DINO

Speakers EGGLESTON WORKS ROSA, Speaker cables ANALYSIS PLUS SOLO CRYSTAL OVAL 8

Headphones AKG REFERENCE K701

Interconnects XINDAK FP-GOLD, ACOUSTIC ZEN OSCAR

Power cables XAITAS

Πολυμπριζο Crystal Audio 10 θεσεων

Rack Exelixis


Και διαφορα αλλα vintage και μη, SANYO DCΧ 2000L amplifier, SANYO TP625 turntable, Aiwa AD-F810 Cassete Deck, Rotel RCD-965BX cd player, AUDIO EPILOG COCOA 2 loudspeakers, και διαφορα αλλα Toshiba HD-DVD, Samsung Blu-Ray κτλ.

Η συλλογη αποτελείται από γυρω στις 3 χιλιαδες βινυλια και γυρω στις 8-9 χιλιαδες cd's original, δεν βαζω μεσα απειρες αντιγραφες cd's και δεν ξερω καν ποσα εχω στον υπολογιστη.


Μερικες photos.



















Επειδή δεν μπορει να φανει στην φωτο, αυτό το επιπλο είναι διπλο ότι βελεπετε υπαρχχει ακριβως το ιδιο και από πισω, το μπροστινο μερος είναι κινητο φυσικα με ροδες σιλικόνης για να υπαρχει ευκολη προσβαση στο πισω μερος, Μονο εδώ είναι πανω από 5000 cd's.









Τελος παντων είναι πολλα ακομα, αλλα αυτά είναι τα βασικα. :drinks:
 



Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγώ θα ήθελα να μείνουμε στις μουσικές... τί προτιμήσεις εχεις ? :drinks:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Ευγε νεαρε.
ναι τετοια λεγε μου εσυ σουπια παλιογερε :lolsign: να σου στειλω κανα πακετο βινυλια που εχω διπλα δωρακι :D
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Να'σαι καλά να τα χαίρεσαι!:drinks:
Ρε σεις αφήστε τα πολλα "να τα χαιρεσαι" γιατι τα ξερω γω αυτά θα παθω κανα εμφραγμα στα καλα καθουμενα, κομμενες οι ευχες :lolsign:
Ευχαριστω. :)
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Εγώ θα ήθελα να μείνουμε στις μουσικές... τί προτιμήσεις εχεις ? :drinks:
Ε δες τα ποσταρισματα μου και θα καταλάβεις, που λεει ο λογος δηλαδή, γιατι να σου πω ουτε κι εγω δεν ξερω. Βασικα τα παντα με εφεση στα λιγοτερα γνωστα, αν λεει κατι αυτό. Expertise μου, η σκηνη της Sierra Leone την τριετια 1974-1976. :lolsign: αστα φιλε Gojakla, ΧΑΟΣ. :headbang:
 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
ΠΩ ΠΩΩ, ρε σύ Underground μου βγήκαν τα μάτια έξω τόση ώρα δισκοθήκες στα RESPECT ALL THE MONEY. Τα μηχανήματα στο high end δεν έχω λόγια..25 συν κιλά πικάπιον τι πράγματα ειν'αυτά χα χα!
Εύγε για το μεράκι σου κατ'αρχήν και για την συλλεκτικότητα των δίσκων
γιατί ξέρω πόσο ψαγμένος είσαι Μουσικά και οχι μόνο!
Τα Σέβη μου Κωστή.;)
Καλές ακροάσεις πάντα!
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
ΠΩ ΠΩΩ, ρε σύ Underground μου βγήκαν τα μάτια έξω τόση ώρα δισκοθήκες στα RESPECT ALL THE MONEY. Τα μηχανήματα στο high end δεν έχω λόγια..25 συν κιλά πικάπιον τι πράγματα ειν'αυτά χα χα!
Εύγε για το μεράκι σου κατ'αρχήν και για την συλλεκτικότητα των δίσκων
γιατί ξέρω πόσο ψαγμένος είσαι Μουσικά και οχι μόνο!
Τα Σέβη μου Κωστή.;)
Καλές ακροάσεις πάντα!
Ρε συ δεν ερχεσαι μια βολτα να τα πεις και στην γυναικα μου μπας και ακουσει εσενα, γιατι εγω τις τα λεω χρονια και με εχει μουρλανει στην παντοφλα :lolsign::D:roflmao:
 

Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Ρε σεις αφήστε τα πολλα "να τα χαιρεσαι" γιατι τα ξερω γω αυτά θα παθω κανα εμφραγμα στα καλα καθουμενα, κομμενες οι ευχες :lolsign:
Ευχαριστω. :)
Αν είναι έτσι να με βάλεις στους κληρονόμους!!:lolsign::biggrin::roflmao::roflmao::roflmao:
 


Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Άργησες εχει φτιαχτεί η διαθήκη!!! :lolsign::roflmao::lol:[/QUOTE]


Ε τότε να ζήσεις να το χαρείς,καλοάκουστο και εις ανώτερα και άλλα τέτοια...χαχαχαχα:roflmao::roflmao::lol:
(να μάθεις εσύ)
 

Μηνύματα
376
Reaction score
250
Λεω να παρουσιασω κι εγω το συστημα μου και την μουσικη συλλογη μου. Ξεκιναμε λοιπον

Amplifier EDGE G3

Universal Player ESOTERIC DV-60

CD Player XINDAK MUSE DELUXE 1.0

SACD Player SONY DVP-900V βασικα αυτό το εχω μονο για ακροασεις με ακουστικα μιας και εχουν εξοδο

Turntable CLEARAUDIO MASTER SOLUTION, CLEARAUDIO SYNCHRO, TRANSROTOR 3500 (modified improved SME309), MC AUDIO TECHNICA AT33PTGII & MM AUDIO TECHNICA AT150MLX

Phono Stage TRICHORD DINO

Speakers EGGLESTON WORKS ROSA, Speaker cables ANALYSIS PLUS SOLO CRYSTAL OVAL 8

Headphones AKG REFERENCE K701

Interconnects XINDAK FP-GOLD, ACOUSTIC ZEN OSCAR

Power cables XAITAS

Πολυμπριζο Crystal Audio 10 θεσεων

Rack Exelixis


Και διαφορα αλλα vintage και μη, SANYO DCΧ 2000L amplifier, SANYO TP625 turntable, Aiwa AD-F810 Cassete Deck, Rotel RCD-965BX cd player, AUDIO EPILOG COCOA 2 loudspeakers, και διαφορα αλλα Toshiba HD-DVD, Samsung Blu-Ray κτλ.

Η συλλογη αποτελείται από γυρω στις 3 χιλιαδες βινυλια και γυρω στις 8-9 χιλιαδες cd's original, δεν βαζω μεσα απειρες αντιγραφες cd's και δεν ξερω καν ποσα εχω στον υπολογιστη.


Μερικες photos.



















Επειδή δεν μπορει να φανει στην φωτο, αυτό το επιπλο είναι διπλο ότι βελεπετε υπαρχχει ακριβως το ιδιο και από πισω, το μπροστινο μερος είναι κινητο φυσικα με ροδες σιλικόνης για να υπαρχει ευκολη προσβαση στο πισω μερος, Μονο εδώ είναι πανω από 5000 cd's.









Τελος παντων είναι πολλα ακομα, αλλα αυτά είναι τα βασικα. :drinks:
παράδεισος
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.046
Reaction score
8.067
Πραγματικά Παράδεισος…

Τι να πρωτοθαυμάσει κανείς, τα μηχανήματα, το υλικό, τα μουσικά όργανα…

Μπράβο φίλε,

Είσαι ερωτευμένος με την μουσική τέχνη!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.120
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top