Το CD επιστρέφει …

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.816
Reaction score
2.230
Τα CDs δείχνουν ανάκαμψη σε πωλήσεις και πολλές εταιρείες παρουσιάζουν νέα προϊόντα που αφορούν CDplayers , αλλά…..και όχι μόνο , είναι network players , Bluetooth lossless , steamers, DSD upsamplers , έχουν έξοδο USB & I2S πέραν των παραδοσιακών και άλλα πολλά …

Ένα τέτοιο σύγχρονο προϊόν είναι και το Shanling ET-3 /EC-3



,
IMG_3182.jpeg
 



Μηνύματα
163
Reaction score
97
Είμαι απο τους πρώτους που πήραν το ET-3 και δηλώνω κατ ενθουσιασμένος. Είναι ένα καταπληκτικό CD τρανσπορτ για σιντί που ανέστησε την ψηφιακή μου δισκοθήκη ενώ παίζει εξίσου καλά και απο την USB οπου διάβασε χωρίς κανένα πρόβλημε τον σκληρό των 8ΤΒ (απαράιτητη προυπόθεση σκληρός δίσκος άνω των 2 ΤΒ να έχει δική του τροφοδοσία) που έχω όλη την ψηφιακή μου συλλογή και έπαιξε με επιτυχία και χωρίς προβλήματα όλων των ειδών τα αρχεία εώς και DSD64 που έχω μέσα χωρίς κομπιάσματα διατηρώντας την ίδια ποιότητα αναφοράς. Εξαιρετικό και απο την Bluetooth συνδεση οπου μπόρεσα να αναπαράγω spotify και bancamp πανεύκολα και με ήχο που καλύπτει πλήρως τις προυποθέσεις να απολαύσω στο σύστημα μου. Ως μειονεκτήματα θα χαρακτήριζα το λογισμικό του απο κινητο το οποιο αν αι δουλεύει μια χαρά δεν είναι και το πιό φιλικό στον χρήστη και θέλει λίγο ψάξιμο στην αρχή επίσης τα αρχεία απο τον σκληρό μου τα βλπεπει μόνο ως directory με φακέλους υποφακέλους όπως έιναι μέσα και οι λειτουργίες είναι οι βασικές ενός cd player κάτι που εμένα που έχω ξοδέψει μια δεκαετία και βάλε για να χτίσω αυτή την δισκοθήκη μου είναι πλήρως αδιάφορο, αν και χρυσώνει το χάπι δείχνοντας το album art στην οθόνη του αλλα και στην εφαρμογή οταν τα αναπαράγει. Επισης ενώ υπιτίθεται πως κάνει εσωτερικό upsampling αυτό δεν δουλεύει απο την USB έξοδο που έχει και το καλύτερο ήχο ένώ απο την ομοαξονική ψηφιακή ενώ δείχνει πως δουλεύει ουσιαστικά δεν στέλνει τέτοιο σήμα. Αυτό το τελευταίο δεν το θεωρώ κάν ως μειονέκτημα εφόσον υπάρχει καλός ψηφιακός μεταροπέας οπως στην δική μου περίπτωση που στα papaya μου. Θεωτητικά streamάρει κιόλας αλλα είναι λιγάκι πονοκέφαλος στο στήσιμο και επειδή δεν είμαι και τρελός fan (το spotify με καλύπτει) δεν έχω κάτσει να σαχοληθώ. Με λίγια λόγια πρόκειται για έναν ελβετικό σουγιά που θα κάνει σχεδόν τα πάντα και θα ξανα φέρει πίσω το ενδιαφέρον για τα cd σας. Προσωπικά το Mytek Βrooklyn μου πρώτης γενιάς αλλα και τα cd δεν το/ta έχω ξανα ακούσει να παίζει τόσο καλά και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. H δέ τιμή του ασυναγώνιστη για αυτά που κάνει και αυτό που παίζει εφόσον θα κάτσει δίπλα σε ακριβους μετατροπείς και θα εξυπηρετήσει συστήματα μεγαλύτερης αξίας απο το ίδιο με αξιώσεις. Αυτια τα λίγα απο εμένα.
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
καιρο εχω να θαπσω προσωπα και καταστασεις (λογοτεχνικα ομιλωντας)
1711638240955.png

... αυτο το μωβ, δεν ειναι το πρακατω , οποτε γιατι να ενδιαφερει καποιον οι ισχυρισμοι του τυπου αλλος εχει το ονομα και αλλος τη χαρη νταρκο. :smoke:
17116383661695465342751776648808.jpg
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.816
Reaction score
2.230
new Esoteric K-05XD
What Hi-Fi review

"It should be clear by now that we think the Esoteric’s K-05XD is a superb performer. It is built beautifully and works with a slickness that most rivals simply can’t match. If you have a large collection of discs and want to hear the music recorded on them played back with integrity, we can’t think of a more desirable alternative at this level."




IMG_3287.jpeg
IMG_2984.jpeg
386101916_768247905317983_9150360660040319788_n.jpeg
359769568_205601082472350_6228431245300084721_n.jpeg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.417
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top