Ψηφιακοί προβληματισμοί

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
Μιας και δεν είδα να αναφέρεται μέχρι στιγμής, ας προτείνω αυτό που "έχω βάλει στο μάτι": Musical FIdelity M6DAC

Έχω την εντύπωση ότι πληροί όλες τις προϋποθέσεις που έθεσε στην αρχή του thread ο panos_adgr.
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Πωπω.... Χαμός από μηνύματα. Μόλις γύρισα από την δουλειά.

Το Auralic είναι στην καρδιά μου αλλά δεν το σηκώνει το budget μου.:(

Το pioneer u05 ήταν να μου το φέρει φίλος για να το ακούσω και τελικά δεν έκατσε. Θα με ενδιέφερε πολύ καθώς η τιμή του είναι πάρα πολύ καλή και το μηχανάκη είναι φουλ εξοπλισμένο. Τα reviews και τα σχόλια παντού είναι εξαιρετικά αλλά άμα δεν το ακούσω δεν λέω και δεν κάνω τίποτα. Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να πάω στο mytek, βέβαια με πολύ ζόρι οικονομικά. Μπαίνω όμως σε σκέψεις με το πιονέρι.o_O
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Π
Μιας και δεν είδα να αναφέρεται μέχρι στιγμής, ας προτείνω αυτό που "έχω βάλει στο μάτι": Musical FIdelity M6DAC

Έχω την εντύπωση ότι πληροί όλες τις προϋποθέσεις που έθεσε στην αρχή του thread ο panos_adgr.

Ενδιαφέρον!!!

Τιμούλα ξέρουμε;
 


Μηνύματα
567
Reaction score
373

Είναι εγγύηση Νίκο. Το έχω ακούσει πολλές φορές σπίτι αλλά με άλλον ενισχυτή. Έχει και τα πάντα από δυνατότητες. Ο λόγος βέβαια που άνοιξα το νήμα είναι ότι κυκλοφορούν πολλά νέα μηχανήματα και ήθελα να διαβάσω και άλλες απόψεις. Αλλά όπως εόπαν και άλλοι φίλοι οι επιλογές σε αυτήν την κατηγορία είναι συγκεκριμένες.

Το mytek έχει και xlr εξόδους που με ενδιαφέρουν.
 


Μηνύματα
567
Reaction score
373
Προσπάθησε να ακούσεις το Pioneer παντός, χαμένος δεν θα βγεις.
Δεν μου κάθεται.... Είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ καλό αλλά δεν νομίζω να είναι καλύτερο από το mytek.Κι ας έχει και δύο σάβρες.

Βέβαια θα μου πεις αν οι διαφορές είναι αμελητέες αξίζει να πλερώσεις τα διπλά;
Αυτό το ερώτημα μόνο με ακρόαση θα απαντηθεί.
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Είναι πολύ τακτοποιημένο το πιονέρι εσωτερικά και είναι και πολύ κουκλί! Σε δελεάζει. Μου δίνει την αίσθηση οτί είναι πιο ακριβό από τα λεφτά του. Αλλά δεν το έχω ακούσει.
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Με το mytek έζησα πάνω από ένα χρόνο. Πιο τίμιο δεν γίνεται. Ούτε το θεωρώ ακριβό. Το αντίθετο θα έλεγα αν εξετάσει κανείς κάτι πίπες που κανουν 3-4 χιλιάρικα. Έχει και πολύ καλό κρύσταλο γιατο jitter και από δυνατότητες είναι φουλ. Οι δύο σάβρες δεν νομίζω οτι προσφέρουν κάτι περισσότερο. Ούτως η άλλως οκτακάναλη είναι η σάβρα οπότε παίζουν τέσσερα κανάλια παράλληλα. Νομίζω ότι τα δύο είναι μαλλον, κατά τη γνώμη μου πάντα, θέμα marketing.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Κακό πρόγραμμα αποκωδικοποίησις
Για το AUralic μιλάω
Θέλει ξαναγράψιμο ο κώδικας
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Με το mytek έζησα πάνω από ένα χρόνο. Πιο τίμιο δεν γίνεται. Ούτε το θεωρώ ακριβό. Το αντίθετο θα έλεγα αν εξετάσει κανείς κάτι πίπες που κανουν 3-4 χιλιάρικα. Έχει και πολύ καλό κρύσταλο γιατο jitter και από δυνατότητες είναι φουλ. Οι δύο σάβρες δεν νομίζω οτι προσφέρουν κάτι περισσότερο. Ούτως η άλλως οκτακάναλη είναι η σάβρα οπότε παίζουν τέσσερα κανάλια παράλληλα. Νομίζω ότι τα δύο είναι μαλλον, κατά τη γνώμη μου πάντα, θέμα marketing.
Δίκιο έχεις για τις σάβρες. Τελικά με βλέπω να καταλήγω εκεί. Κι εγω δεν το θεωρώ ακριβό. Απλά έκανα μια σύγκριση με την τιμή του πιόνερ. Μάλλον αδόκιμη.
 





VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Για το Mytek, πολλοι χρηστες αναφερουν οτι προτιμουν την firewire απο την usb.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
...και να μας πεις για ποιο λόγο υπερτερεί η firewire έναντι της USB θύρας!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.122
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top