υπότιτλοι




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ακολουθείς τα 1 και 2 που έγραψα πριν και στην 3 επιλέγεις αυτό:Φυσικά θα συμπληρώσεις όνομα δικτύου,password κλπ
Αυτά δηλ.που έχεις ορίσει εσύ στο capsule!

5.png
 

Μηνύματα
278
Reaction score
3
σχημα λόγου φιλε μου, κι εγω μαζί σου.
Το extreme το εχω στη σοφιτα και εχω βαλει στις τρεισ θεσεις LAN ενα εκτυπωτη ενα iMac ενα δορυφορικο δέκτη. Από τη πριζα δικτυου της σοφιτας εχω συνδεσει ενα iptv. Αν βαλω το καλωδιο της πριζας στο WAN και το iptv σε θυρα LAN θα δουλευουν οκ;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Δοκίμασε πρώτα ασύρματα.Το extreme βλέπει και έχει ικανοποιητικό σήμα από το capsule?Πάλι μέσα από το mac θα το κάνεις με το airport utility.Scan for other networks κλπ.
Αν δεις το link που σου έβαλα προχθές από αντίστοιχο θέμα και μιας και έχεις ipad/iphone κατεβάζεις στο ios το airport utility,ανοίγεις το πρόγραμμα κάνεις scan για το extreme/δεν πειράζεις τίποτα για capsule και με ένα κλικ ορίζεις το airport extreme ως access point!
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αν βλέπει σήμα όχι.Δες πρώτα βλέπει σήμα το extreme από το capsule?
Για να κάνεις το setup από το ipad εδώ το video,είναι το ίδιο για όλα τα airport express,extreme,capsule:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Μάλλον τότε δεν έχει σήμα στη σοφίτα από τον κάτω όροφο.Κάνεις το ίδιο με πριν,στο wan του extreme το καλώδιο από τη μπρίζα δικτύου και τις υπόλοιπες συνδέσεις στις 3 θύρες lan.
Θα επιλέξεις από το airport utility και αφού πρώτα σκανάρεις για το extreme Δημιουργία γέφυρας (bridge mode).
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αν τυχόν δε το καταφέρεις θα το δούμε αύριο το απόγευμα πάλι.Πάω για ύπνο τώρα μιας και δουλεύω το πρωί.
Θα το καταφέρουμε πάντως μη σ'ανησυχεί!
 

Μηνύματα
278
Reaction score
3
εχει σημα γιατι οι αλλε συσκευες εχουν δικτυο και το iphone βλεπει το wifi της καψουλας αλλα στο utility δεν τη βλεπει
 


Μηνύματα
278
Reaction score
3
το extreme μου αποσυνδέθηκε και ειναι συνεχεια πορτοκαλι. ¨εκανα reset πατωντα απο πισω το κουμπι μεχρι να αναβοσβησει αλλα δεν ενεργοποιειται συνεχιζει να αναβοσβήνει ποροκαλί. Γιατί?
 



Μηνύματα
278
Reaction score
3
ειναι καλά έτσι; ΔΕ χρησιμοποιώ τη WAN θυρα μονο τις treis LAN. Mηπως καλύτερα να τη χρησιμοποιησω;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Πρέπει να είναι οριακό το ασύρματο από το capsule στο extreme και αν συμβαίνει αυτό,θα ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Δοκίμασε να βάλεις το capsule ή και το extreme σε χώρο που να υπάρχει πιο δυνατό σήμα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
ειναι καλά έτσι; ΔΕ χρησιμοποιώ τη WAN θυρα μονο τις treis LAN. Mηπως καλύτερα να τη χρησιμοποιησω;
Είσαι,router σε capsule με ethernet και capsule σε extreme ασύρματα ή πως?
 

Μηνύματα
278
Reaction score
3
router σε capsule με ethenet στη θυρα WAN. Το extreme παιρνει δικτυο ασυρματα απο το capsule. Θα ηταν πιο καλα να εβαζα το ethernet απο τον τοιχο στο WAN του extreme;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.808
Μηνύματα
2.876.857
Members
37.952
Νεότερο μέλος
dion10
Top