80s,90s Garage & Psychedelic Revival

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Στο τελευταιο δυστυχωs....πεταξε καθε ψηγμα γκαραζ ψυχεδελικηs ποπ μακρυα.Και δε μου λεs μουσικε ιστοριοδιφη μου.........ασχετο...οι YO ποσα αλμπουμ εχουν βγαλει εκτos του ομωνυμου και που μπορω να τα βρω κρινονταs απο τη βοηθεια που μου εδωσεs στο snake oil των fuzztones
Ποιοι Yo? Αυτοί που ξέρω και γουστάρω μέχρι τρέλας έχουν βγάλει 3 albums και 1 single, ομώνυμο ομως album δεν έχουν. Κοιτά εδω, κάνε κλικ στα albums και θα δεις ποιοι τα πουλάνε και ποσο. Τα πουλάνε και απο Ελλάδα. Έχω το 2ο (και καλύτερο τους), το 3ο, και το σινγκλακι τους, αλλα δυςτυχως μου λείπει το εκπληκτικό πρωτο "Good Tidings", το κυνηγάω χρονια τώρα και δεν έχει κάτσει να το παρω, αλλα θα γινει σίγουρα και μάλλον σύντομα μιας και μου το ξαναθυμησες.

http://www.discogs.com/artist/1395173-Yo-7
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Εισαι απιστευτοs,το once in a blue moon εχω σε βινυλιο,ειχα κανει λαθοs....θεικο αλμπουμ,προσπαθουσα να ανεβασω το castle by the sea,αλλα πουθενα στο youtube,δεν εχω και μεγαλη ανεση με τουs υπολογιστεs,ουτε στο google πατωνταs YO ευρισκα τιποτα,να΄σαι καλα ευχαριστω θερμα.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Εισαι απιστευτοs,το once in a blue moon εχω σε βινυλιο,ειχα κανει λαθοs....θεικο αλμπουμ,προσπαθουσα να ανεβασω το castle by the sea,αλλα πουθενα στο youtube,δεν εχω και μεγαλη ανεση με τουs υπολογιστεs,ουτε στο google πατωνταs YO ευρισκα τιποτα,να΄σαι καλα ευχαριστω θερμα.
Ήταν μεγάλο γκρουπ, όταν είχα ακούσει τότε τα 2 albums τους, είχα ανεβεί Θεσσαλονίκη για να πάω να το παρω το δεύτερο απο ενα δισκάδικο εκεί που είχα βρει, άλλες εποχές...Αν παρατήρησες, το σινγκλακι τους κυκλοφόρησε μονο στην δικιά μας Lazy Dog απο την Θεσσαλονίκη, πουθενα άλλου, κι αν δεις όλοι οι πωλητές στο discogs ειναι απο Ελλάδα μονο :geek:Λοιπόν, επειδή τα έχω όλα και σε f-lac-a, γυαλιςτερη-γυαλιστερή :lolsign:, ετοιμάσου για παραλαβή, στα στέλνω αύριο πρωί, κι αν μου λες ότι σου αρέσει το "Once In A Blue Moon", τότε προβλέπω να χτυπάς κεφάλι τοίχο με τα "Good Tidings" και "Charm World", αν και ειναι σχετικά διαφορετικά απο το τρίτο, και πιο πανκ, ειναι και τα 2 πολυ μεγάλα albums.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Rain Parade - Broken Horse from mini-LP "Explosions In The Glass Palace" (1984) Enigma Records


Για ολους τους νοσταλγούς των 80's, σημερινους πενηντάρηδες , τι λιωσιμο εχει φαει αυτή η β" πλευρα με "Broken Horse" και καπακι "No Easy Way Down" :headbang:
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Prisoners - Thinking Of You (Broken Pieces) from LP "The Last Fourfathers" (1985) Own Up Records


Οι λατρεμένοι μου The Prisoners, σε ένα εκπληκτικο blue-eyed psychedelic soul mod αριστουργηματικο κοματι απο το τριτο τους album. Οποιος δεν εχει ακουσει το πρωτο τους album "A Taste Of Pink", ας αναβαλει τον θανατο του μεχρι να το ακουσει.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Direct Hits - What Killed Aleister Crowley? from LP "Blow UP" (1984) Whaam! Records

http://freemp3now.net/catalog/Direct+Hits - What+killed+Aleister+Crowley

Ισως και να το εχω ξαναβαλει, αν όχι μεγαλο σφαλμα, στο ιδιο κλιμα του mod revival με ενα τρομερο κοματι, από τα πιο αγαπημενα μου ολης της δεκαετιας του 80, από τους φοβερούς Direct Hits.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Direct Hits - What Killed Aleister Crowley? from LP "Blow UP" (1984) Whaam! Records

http://freemp3now.net/catalog/Direct+Hits - What+killed+Aleister+Crowley

Ισως και να το εχω ξαναβαλει, αν όχι μεγαλο σφαλμα, στο ιδιο κλιμα του mod revival με ενα τρομερο κοματι, από τα πιο αγαπημενα μου ολης της δεκαετιας του 80, από τους φοβερούς Direct Hits.
Τρομερό!:thumbsup::drinks:
 




S

sk4t4

Guest
THE OTHERS w: RUDI PROTRUDI "Psychotic reaction".mov

@protrudi Υπομονη!Ο συνονοματος σου εμφανιζεται προς το τελος
The Easy Dream of Movement, The Others & Rudi Protrudi
 





S

sk4t4

Guest
Αυτο, την προηγουμενη φορα που το εβαλα, μου το 'εξαφανισε' η 'λογοκρισια'.Ελπιζω τωρα να μην επεμβει.
The Stairs - Flying Machine


Οντως,σα να παιζουν οι Who με τραγουδιστη το Mick Jagger
Weed Bus - The Stairs
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.283
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top