98 ιντσες με κατω απο 3000 γινεται; Γινεται.

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Αλλο αυτό , και άλλο sex με την ίδια γυναίκα , μετά από 30 κάτι χρόνια.
Αυτό είναι καταδίκη. Και για την γυναίκα βέβαια το ίδιο. 30 κάτι χρόνια με τον ίδιο ? νισάφι .
Ούτε γι αστείο.
 


Μηνύματα
364
Reaction score
388

Μηνύματα
110
Reaction score
449
Κώστα αυτό είναι το πιο σοβαρό πρόβλημα από όλα. Επίσης αν θες να την πουλήσεις πως θα την πάρει ο άλλος με φορτηγό;

Σε τόσο μεγάλη διαφορά έχεις δίκιο αλλά ανάμεσα σε 77 oled και 85 led εγώ θα προτιμούσα την oled με κλειστά τα μάτια για τον δικό μου χώρο που είναι σκοτεινός. Σε σπίτι με την τηλεόραση δίπλα στην μπαλκονόπορτα σηκώνει κουβέντα και υπάρχουν και πλεονεκτήματα στις led.
Το πρόβλημα δεν είναι πως θα μπει αλλά εάν χαλάσει πως θα πάει για service. Το έζησα με 75αρα και τωρα τρέμω με την 86σρα...
Πχ, Ένα μέσο καθιστικό!
Εδώ κατεβαίνει οθόνη 102 περίπου ιντσών με εικόνα πραγματικά κινηματογραφική (ετερόφωτη δηλαδή προβολή, όπως ακριβώς και στον κινηματογράφο). Φαίνεται τίποτα? Όχι! Φαντάζεστε στον χώρο αυτό μια tv σαν αυτή που αναφέρετε? Γιαυτό λέω! Χρειάζονται προδιαγραφές!

Εδώ, ακόμη και η 50 ιντσες φαίνονται σαν παραφωνία!
Ναι...σίγουρα ο χώρος δεν υποστηρίζει τόσο μεγάλη τηλεόραση...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Σίγουρα στη Samsung και νομίζω και στη Sony από 65" και πάνω έρχεται να τηv πάρει το service center.
 

Μηνύματα
975
Reaction score
2.119
Συγνώμη αν είναι ελαφρά off topic, αγόρασα μια Philips 70" το Σεπτέμβριο του 2022 μέσω καλαθιού σκρουτζ. Τώρα που είμαστε ακριβώς στον 1μιση χρόνο της διετούς εγγύησης, μου ήρθε μήνυμα από το σκρουτζ για επέκταση εγγύησης μέσω συνεργασίας σκρουτζ με Allianz για άλλα 3 χρόνια (άρα σύνολο 5) με μόνο 80€.

Με συμφέρει λέτε; Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν ω μη γένιτο χαλάσει, θα είναι φρικτή η διαδικασία μεταφοράς σε τεχνικό και ακόμα χειρότερα, πώς βγάζεις το πάνελ χωρίς να το σπάσεις στις 70 ίντσες; Ενώ με επέκταση εγγύησης μετακυλίεις αλλού την ευθύνη τόσο της μεταφοράς όσο και της επισκευής.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
 

Μηνύματα
110
Reaction score
449
Σίγουρα στη Samsung και νομίζω και στη Sony από 65" και πάνω έρχεται να τηv πάρει το service center.
Έρχονται και σου φέρνουν και 42αρα αντικατάστασης. Για ξεκρέμασε την απο τον τοίχο και βάλτην στο κουτί της... και μετά από ένα μήνα ξανά μανά...δεν είναι εύκολο...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Έρχονται και σου φέρνουν και 42αρα αντικατάστασης. Για ξεκρέμασε την απο τον τοίχο και βάλτην στο κουτί της... και μετά από ένα μήνα ξανά μανά...δεν είναι εύκολο...
Περιμένω πως θα την κατεβάσουν και θα την ανεβάσουν οι ίδιοι, καθώς επίσης ότι θα έχουν και κουτί. Θέλουν ο πελάτης να κρατάει κουτί από οθόνη 75", 85" & 100";
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Παιδιά να μην αγοράσω τηλεόραση για το τι θα κάνω όταν χαλάσει είναι παράλογο.

Αγοράζεις μια επέκταση εγγύησης, το ξεκαθαρίσεις στο βαθμό που μπορείς και πας παρακάτω.

Μιλάμε για τελευταια τεχνολογία σε φοβερές τιμες.

Στο τέλος όλοι θα πεθάνουμε.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Διαφωνώ. Εννοείται ότι θα αγοράσω σκεπτόμενος και το after sale service. Αν δεν έχεις προνοήσει, όταν θα έρθει η ώρα θα είναι αργά. Και η επέκταση της εγγύησης δεν δηλώνει τίποτα παραπάνω από αυτό που είναι. Επέκταση στις υπάρχουσες υπηρεσίες, με ότι σημαίνει αυτό στα μικρά γράμματα που δεν διαβάζει κανένας μας.

Ναι, όλοι θα πεθάνουμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η αγορά μιας μεγάλης ΤV πρέπει να μας μειώσει τα χρόνια επειδή θα μας προσθέσει άγχος. Ούτε περισσεύουν σε όλους χιλιάρικα.

Το καλύτερο after sale service πάντα κερδίζει καθώς είναι και το μόνο που μετράει μετά από την απομάκρυνση από το ταμείο. Όλα αυτά έχουν μεγάλη σημασία για όποιον θέλει ήσυχο κεφάλι, ή αγοράζει TV κάθε 15 χρόνια, και βάλε. Για αυτόν που έτσι και αλλιώς κάθε πενταετία παίρνει άλλη μπορεί και να του φαίνονται έως και αστεία.
 
Last edited:

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
948
Reaction score
978
Θα το γράψω για άλλη μία φορά! ΔΕΝ υπάρχει σύγκριση μεταξύ OLED και άλλων τεχνολογιών! Ο προτζέκτοράς μου θεωρείται από τους καλύτερους DILA με κανονική λάμπα, η εικόνα του μπροστά στην OLED είναι όπως ένα monitor LCD του 2000 με ένα καλό σημερινό. Η Sony όταν μπαίνει το Dolby Vision γίνεται κρύσταλλο. Απίστευτο contrast.
Την πήρα από Κοτσόβολο με την επέκταση εγγύησης ως δώρο, μου την έφεραν και την τοποθέτησαν σε βάση που είχα εγώ αγοράσει (αν θυμάμαι καλά χρεώνει 70 ευρώ) και με έξτρα 60 ευρώ έδιναν και calibration.
Σε εκθέσεις έξω έχω δει μεγάλες mini LED, WOLED, ούτε πλησιάζουν. Η μόνη νέα τεχνολογία είναι η QD-OLED αλλά δεν υπάρχει τίποτε σε μεγάλες ίντσες. Οπότε όσοι θέλουν το απόλυτο, περιμένουν.
Οι επεκτάσεις εγγύησης έχουν κάτι μικρά γράμματα που δε θα σας αρέσουν, πάρτε την όμως! Αν κάτι συμβεί ΔΕΝ έρχεται το μαγαζί αλλά το service του αντιπρόσωπου. Καλό είναι από 70 ίντσες και πάνω να κρατάτε κουτί!
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Θα το γράψω για άλλη μία φορά! ΔΕΝ υπάρχει σύγκριση μεταξύ OLED και άλλων τεχνολογιών! Ο προτζέκτοράς μου θεωρείται από τους καλύτερους DILA με κανονική λάμπα, η εικόνα του μπροστά στην OLED είναι όπως ένα monitor LCD του 2000 με ένα καλό σημερινό. Η Sony όταν μπαίνει το Dolby Vision γίνεται κρύσταλλο. Απίστευτο contrast.
Την πήρα από Κοτσόβολο με την επέκταση εγγύησης ως δώρο, μου την έφεραν και την τοποθέτησαν σε βάση που είχα εγώ αγοράσει (αν θυμάμαι καλά χρεώνει 70 ευρώ) και με έξτρα 60 ευρώ έδιναν και calibration.
Σε εκθέσεις έξω έχω δει μεγάλες mini LED, WOLED, ούτε πλησιάζουν. Η μόνη νέα τεχνολογία είναι η QD-OLED αλλά δεν υπάρχει τίποτε σε μεγάλες ίντσες. Οπότε όσοι θέλουν το απόλυτο, περιμένουν.
Το απόλυτο θέλει και απόλυτες συνθήκες θέασης. Σε dedicated ή σε συνθήκες σκότους σε σαλόνια να πάρει OLED. Σε όλες τις άλλες συνθήκες είναι πεταμένα λεφτά. Είναι σαν να έχει 55άρα 4Κ στα 4 μέτρα, και νομίζει πως βλέπει 4Κ.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Θα το γράψω για άλλη μία φορά! ΔΕΝ υπάρχει σύγκριση μεταξύ OLED και άλλων τεχνολογιών! Ο προτζέκτοράς μου θεωρείται από τους καλύτερους DILA με κανονική λάμπα, η εικόνα του μπροστά στην OLED είναι όπως ένα monitor LCD του 2000 με ένα καλό σημερινό. Η Sony όταν μπαίνει το Dolby Vision γίνεται κρύσταλλο. Απίστευτο contrast.
Την πήρα από Κοτσόβολο με την επέκταση εγγύησης ως δώρο, μου την έφεραν και την τοποθέτησαν σε βάση που είχα εγώ αγοράσει (αν θυμάμαι καλά χρεώνει 70 ευρώ) και με έξτρα 60 ευρώ έδιναν και calibration.
Σε εκθέσεις έξω έχω δει μεγάλες mini LED, WOLED, ούτε πλησιάζουν. Η μόνη νέα τεχνολογία είναι η QD-OLED αλλά δεν υπάρχει τίποτε σε μεγάλες ίντσες. Οπότε όσοι θέλουν το απόλυτο, περιμένουν.
Οι επεκτάσεις εγγύησης έχουν κάτι μικρά γράμματα που δε θα σας αρέσουν, πάρτε την όμως! Αν κάτι συμβεί ΔΕΝ έρχεται το μαγαζί αλλά το service του αντιπρόσωπου. Καλό είναι από 70 ίντσες και πάνω να κρατάτε κουτί!
ο προβολεας με την TV ειναι αλλο πραμα.....βεβαια οπως ταχουν κανει πανε να κανουν τον προβολεα TV ...τεςπα !!!

εσυ να παρεις TV αφου δεν εχεις δυνατοτητα μεγαλης οθονης....πλησιαζουν οι 100αρες tv oled.
 

Μηνύματα
110
Reaction score
449
Περιμένω πως θα την κατεβάσουν και θα την ανεβάσουν οι ίδιοι, καθώς επίσης ότι θα έχουν και κουτί. Θέλουν ο πελάτης να κρατάει κουτί από οθόνη 75", 85" & 100";
Δεν έχουν κουτί! Εννοείται πως ο πελάτης πρέπει να το κρατήσει εκτός αν την πακεταρεις σε bable.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Δεν έχουν κουτί! Εννοείται πως ο πελάτης πρέπει να το κρατήσει εκτός αν την πακεταρεις σε bable.
To εννοείται μου αρέσει. Είναι πολύ λογικό να κρατάς κουτιά 2m και 2.5m. 🙂
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top