Apple TV 3


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Το router σου πάντως δεν είναι N!
σίγουρα? παντως μεσα στις ρυθμισεις που κοιταξα γράφει Interface Type: 802.11b/g/n

Οσο για το apple tv 3 , το εχω κανει ιδη παραγγελια απο το απογευμα απο το πλαισιο, στο σαιτ εγραφε αμεσα διαθεσιμο αλλα δεν ξερω ποτε τι γινεται με αυτους.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Τότε λάθος δικό μου!Αν γράφει για 802.11b/g/n θα το υποστηρίζει!
Τώρα ποιο media player έχεις?
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Τότε λάθος δικό μου!Αν γράφει για 802.11b/g/n θα το υποστηρίζει!
Τώρα ποιο media player έχεις?
To οppo 93, αλλα media player δεν το λες, γιατι παρότι εχει ethernet δεν εχω καταφέρει μεχρι τωρα καμια ταινία να παιξει δικτυακά, παρα μονο απο usb
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Το oppo είναι ένα εξαιρετικό bd dvd player,αλλά όχι media player.
Το apple tv ασφαλώς θα είναι πολύ καλύτερο με το jailbreak αλλά θα πρέπει να ανεχθείς τις ιδιοτροπίες της Apple.Αν μάθεις να ζεις μ'αυτές θα το αγαπήσεις!
Οπως και νάχει καλοθέατο και καλοδούλευτο το Apple TV3 και θα βοηθήσουμε σε ότι μπορούμε!
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Σε ευχαριστω φιλε μου... θα μπαινω καθημερινά και εγω πλεον για να διαβαζω για τυχον νεα για το apple tv 3, και να διαβασω και το review που θα κανεις οταν το παραλαβεις!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Ολα θα πάνε καλά μην ανησυχείς!
Αφού θα το έχεις κι εσύ το apple tv3 θα με βοηθήσεις στο review,να το κάνουμε μαζί!Εννοώ θα μου λες τι προβλήματα υπάρχουν,με τι είδους αρχεία κλπ ώστε να τα δοκιμάζω κι εγώ,γιατί δεν έχουμε όλοι,όλων των ειδών τα αρχεία και το ίδιο set up!
Ας ελπίσουμε μόνο να βγει το jailbreak μες την άλλη εβδομάδα,γιατί αλλιώς θα έχουμε πολύ λίγα πράγματα να δείξουμε!
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Φιλε lesarros καθησα και διαβασα και το διπλανο τοπικ που εφτιαξες για το apple tv 2, ενα μεγάλο μπράβο απο εμενα γιατι με βοήθησε στο να μαθω αρκετα πραγματα...

Εχεις σκοπο να κανεις παρουσίαση και για το σεταρισμα του XBMC? γιατι διαβασα οτι ειχες πει θα εφτιαχνες αλλα ειχες καποια προβληματα και δεν το τελειωσες. Η θα το αφησεις τωρα μια και καλη για το apple tv 3?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Θα δείξω το σετάρισμα τόσο του xbmc,όσο και του plex στο atv3,που είναι το νέο μοντέλο.Ιδια ειναι πάντως και στο apple tv2.
 

Μηνύματα
64
Reaction score
1
Απάντηση: Apple TV 3

Ας ελπίσουμε μόνο να βγει το jailbreak μες την άλλη εβδομάδα,γιατί αλλιώς θα έχουμε πολύ λίγα πράγματα να δείξουμε!
Αν ειναι να βγει τοσο συντομα ολα καλα. Παντως εχοντας διαβασει και την παρουσιαση για το tv2 ,δειχνει ενδιαφερον. Θελει σκαλισμα βεβαια αλλα εχοντας εγκαταστησει το xbmc και σε ipad 2 ,πιστευω οτι αξιζει τον κοπο.
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Αν ειναι να βγει τοσο συντομα ολα καλα. Παντως εχοντας διαβασει και την παρουσιαση για το tv2 ,δειχνει ενδιαφερον. Θελει σκαλισμα βεβαια αλλα εχοντας εγκαταστησει το xbmc και σε ipad 2 ,πιστευω οτι αξιζει τον κοπο.
εγώ δυστυχώς δεν ειμαι τόσο αισιόδοξος . και πέρσι λέγανε για jb του ipad 2 σύντομα και τελικά βγήκε μετά απο μήνες. Ελπίζω να μην χρειαστεί να περιμένουμε τοσο για το atv3
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

με πήραν τηλέφωνο απο το istorm και μου ειπαν το στέλνουν σήμερα, οπότε αύριο θα το εχω. κρίμα να μην έχει βγει το jb ακόμα να δοκιμάσω ολα τα καλα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Εμένα μου το έφεραν σήμερα!Θα περιμένουμε το jailbreak γιατί έτσι όπως είναι,δεν κάνει και πολλά πράγματα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.854
Reaction score
83.952
Απάντηση: Apple TV 3

Μανία να τα σκαλίζεις τα μηχανήματα... :114:
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Εμένα μου το έφεραν σήμερα!Θα περιμένουμε το jailbreak γιατί έτσι όπως είναι,δεν κάνει και πολλά πράγματα.
Δοκίμασες τίποτα? Σε σχέση με το προηγούμενο καλύτερη ποιότητα εικόνας?
Δεν υπάρχει καθόλου δωρεάν περιεχόμενο ? καμιά παλιά ταινιούλα δωρεάν ούτε λόγος ε? πάρα μόνο τα τρέιλερ φαντάζομαι
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Μανία να τα σκαλίζεις τα μηχανήματα... :114:
Τόχω αυτό είναι η αλήθεια,αλλά το συγκεκριμένο μηχάνημα χωρίς σκάλισμα είναι ουσιαστικά άχρηστο!:126:

Δοκίμασες τίποτα? Σε σχέση με το προηγούμενο καλύτερη ποιότητα εικόνας?
Δεν υπάρχει καθόλου δωρεάν περιεχόμενο ? καμιά παλιά ταινιούλα δωρεάν ούτε λόγος ε? πάρα μόνο τα τρέιλερ φαντάζομαι
Το έβαλα προς το παρόν στην tv της κρεβατοκάμαρας και δεν είδα και πολλά πράγματα μιας και ήμουν λίγο κουρασμένος.Τις επόμενες μέρες θα σου πω αν είναι καλύτερη η εικόνα από το atv2.
Δωρεάν ταινίες δεν έχει.Μπορείς να δεις μόνο ότι έχεις στο iTunes Library,τρέιλερς,YouTube κλπ
Αύριο θα περάσω στο itunes μια ταινία 1080p και θα κάνω σύγκριση και τα 2 να δω ποιο παίζει καλύτερα!
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Apple TV 3

Τόχω αυτό είναι η αλήθεια,αλλά το συγκεκριμένο μηχάνημα χωρίς σκάλισμα είναι ουσιαστικά άχρηστο!:126:



Το έβαλα προς το παρόν στην tv της κρεβατοκάμαρας και δεν είδα και πολλά πράγματα μιας και ήμουν λίγο κουρασμένος.Τις επόμενες μέρες θα σου πω αν είναι καλύτερη η εικόνα από το atv2.
Δωρεάν ταινίες δεν έχει.Μπορείς να δεις μόνο ότι έχεις στο iTunes Library,τρέιλερς,YouTube κλπ
Αύριο θα περάσω στο itunes μια ταινία 1080p και θα κάνω σύγκριση και τα 2 να δω ποιο παίζει καλύτερα!
Ωραια θα περιμένω, αυριο ερχετε βέβαια και το δικο μου.
Το αλλο δεν το ηξερα, δηλαδή γίνεται να περάσω ταινιες μεσα στο itunes που εχω κατεβασμένες ιδη? και να τις παιζει ετσι απο εκει? Γιατι ειχα την εντύπωση οτι σε αφήνει να περάσεις μόνο οτι ειναι αγορασμένο απο itunes
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Θα μετατρέψεις τις ταινίες σε mp4 και τις περνάς στο itunes και τις βλέπεις κανονικά και με ελληνικούς υπότιτλους.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.871.316
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top