Audison-Focal-Pioneer-Connection

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
Κυριοι,
πουλάω το ηχοσύστημα αυτοκινήτου μου,λόγω εργασιακών προβλημάτων.Με ενδιαφέρει να πουληθεί ο ενισχυτής πρώτα και ύστερα τα υπόλοιπα.Ωστόσο θα δεχτώ τα μηνύματα σας για να σας έχω υπόψη.Για φώτος κάντε κλικ στους συνδέσμους που ακολουθούν.
Θα τα πω με λίγες λέξεις:

Αριστη κατάσταση (ούτε δαχτυλιά!),πολύ προσεγμένα,απίστευτη ποιότητα (όχι αστεια!)-αρκετή δύναμη,υπάρχουν πλήρεις συσκευασίες (όχι αποδείξεις),έχω 200 fotos,pdf manuals,η εγγύηση ισχύει για ενισχυτή και πηγή για 1 χρόνο ακόμη και συγκεκριμένα είναι:


Ενισχυτής Audison VRX 4.300 EX2 chrome shadow (4x110Wrms) ----- τιμή:1.100€
Δώρα:ανεμιστήρας MAC2,τερματικά TRM4,Καλώδιο με επιχρυσωμένα RCA Audison Connection

Πηγή: pioneer DEH P88RS II (black) + remote control ----- τιμή:400€

Ηχεία Focal polyglass 165VR (75Wrms) -----τιμή:200€

Υπογούφερ Focal polyglass 33V2 (400Wrms-διπλόπηνο) ----- τιμή:200€
Δώρο : κούτα 25 λίτρων

Πυκνωτής Connection BSF1.3F + digital voltmeter (ακριβείας) -----τιμή:100€

Καλώδιο τάσης Audison Mainpower 2 x 6m + 2 x 1m + FRT rings
Καλώδιο ηχείων Audison Best SL212 2 x 5m + 3 x 1m ----- όλα τιμή:100€
Καλώδιο σήματος Audison Best BT4 500
Ασφαλειοθήκη BFH11

Οι τιμές είναι μη συζητήσιμες !
Για απορίες just post..


Fotos..

http://img248.imageshack.us/img248/1751/best2.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/1193/best5.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/509/best6.jpg
 

Μηνύματα
282
Reaction score
0
Eνδιαφερομε για τις μοναδες 165vr ποσο καιρο τις εχεις?κατασταση?κουτια?χαρτια?εγγυηση?ειμαι απο θεσσαλονικη
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

Το συστημα του φιλου μας ειναι ΦΟΒΕΡΟ, και κριμα που το ξεφορτωνεται λογω αναγκης. Θα ενδιαφερομουνα κι εγω για τα ηχεια (κομματαρα!) αλλα ακομη δεν ξερω τι ...χωραει στο νεο Opel Insignia:137:. Eχω το Ρ88 και ειναι πολυ ποιοτικο σαν player, απο τα καλυτερα, με πολλες δυνατοτηες ρυθμισεων
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
billkara
όλα τα έχω περίπου 7 μήνες.Απο τα πράματα έχω τα πάντα!!!!!!!! επειδή ήξερα απο το παρελθόν οτι ζητάνε χαρτιά κτλ εγγύηση δίνει η focal ΜΟΝΟ για ελλατωματικό προιόν αφού της αποστείλεις απόκομμα απόδειξης κτλ (που δεν το έκανα),αν εγώ το έκαψα ή το έπαιζα τσίτα κλαιν.Αρα δεν υπάρχει εγγύηση.Ωστόσο θα πλήρωνες εσύ ηχείο 300€ και δεν θα το πρόσεχες?-ούτε και εγώ.Επαιζε δυνατά αλλά χωρίς να κινδυνευει + καθάρισμα τακτικά + αλλαγή next track αφού κατέβαζα το volume (εκεί την πατάνε όλοι και φθείρουν το ηχείο) ακούνε τσίτα και πατάνε next track..Αν δεν πουληθεί ο ενισχυτής δεν δίνω τίποτα,κρατώ τα στοιχεία σου και μόλις τον δώσω σε πήρα σε 1 sec.Ευχαριστώ

Παιδιά απο προσωπική εμπειρία η καρδιά του car audio είναι ο ενισχυτής.οταν αλλαξα τον μικρό ενισχυτάκο 500€ με αυτόν έλεγαν οι φίλοι μου "πω ρε φίλε τι ήχο βγάζει,λες και είναι συναυλία" και όλοι οι φίλοι μου είναι άσχετοι απο τέτοια,μόνο με τον ΠΑΟΚ ασχολούνται.Αυτό το υπερμηχάνημα που έβαλα βγάζει μία ηχοδιαυγεια που δεν έχω ξανακούσει πουθενά και ένταση πολύ δυνατή για έμπειρους!Τον αγόρασα 1500+100cooler.Αυτά είναι μηχανήματα για μία ζωή!οτι δίνεις παίρνεις έτσι πάει..
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: Re: Audison-Focal-Pioneer-Connection

Παιδιά απο προσωπική εμπειρία η καρδιά του car audio είναι ο ενισχυτής..
Εδω διαφωνω.
Το παν ειναι η το καλο r/cd.Απο εκει ξεκινανε ολλα.Αν ειναι χαλια ο ηχος που στελνει στον ενισχυτη,τοτε χαλια θα ειναι και ο ηχος που του ζηταμε να ανεβασει σε σταθμες και να δωσει κατοπιν στα ηχεια.
Φιλκα ετσι??????
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
Με αυτή τη λογική και τα ηχεία παίζουν δραστικό ρόλο..Να το διατυπώσω αλλιώς,σε όλα τα πράματα που άλλαξα στο πρώτο μου ηχοσύστημα,μόλις έβαλα τον ενισχυτή παρατήρησα τρομερή βελτίωση σε όλα στάθμη έντασης,ποιότητα.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: Re: Audison-Focal-Pioneer-Connection

Με αυτή τη λογική και τα ηχεία παίζουν δραστικό ρόλο..Να το διατυπώσω αλλιώς,σε όλα τα πράματα που άλλαξα στο πρώτο μου ηχοσύστημα,μόλις έβαλα τον ενισχυτή παρατήρησα τρομερή βελτίωση σε όλα στάθμη έντασης,ποιότητα.
Βαλε τωρα,στο υπαρχον συστημα σου,ενα r/cd των 50 ευρω καινουργιο και θα καταλαβεις τι ενοω φιλε μου.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

H πηγη και τα ηχεια παιζουν τον πρωταρχικο ρολο σε ενα ηχοσυστημα (ολων των ειδων). Ο (καλος) ενισχυτης αναδεικνυει τα προτερηματα τους ή τονιζει και τα ελλατωματα τους. Χωρις ενισχυτη ακους - με κακη πηγη και ηχεια...βαριακους:135:
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

H πηγη και τα ηχεια παιζουν τον πρωταρχικο ρολο σε ενα ηχοσυστημα (ολων των ειδων). Ο (καλος) ενισχυτης αναδεικνυει τα προτερηματα τους ή τονιζει και τα ελλατωματα τους. Χωρις ενισχυτη ακους - με κακη πηγη και ηχεια...βαριακους:135:
To λες απο προσωπικη εμπειρια,λογω ΗΛΙΚΙΑΣ,λογω του αυτοκινητου σου η' και τα δυο μαζεμενα σου πεσανε πατριωτττττ????:143:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

To λες απο προσωπικη εμπειρια,λογω ΗΛΙΚΙΑΣ,λογω του αυτοκινητου σου η' και τα δυο μαζεμενα σου πεσανε πατριωτττττ????:143:
Εσυ δηλ συμφωνεις με το οτι αν βαλεις εναν σουπερ ντουπερ ενισχυτη με πηγη China και ηχεια απο χαρτι εφημεριδας θα εχουμε καλυτερο αποτελεσμα; Μη ξεχνας οτι οι ενιχυτες ηρθαν πολυ μετα απο τις ποιοτικες πηγες και μπηκαν στο "κολπο"
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

Το ίδιο λέτε βρε!
Αφήστε τον άνθρωπο να πουλήσει.....
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

Ολα παιζουν ρολο αλλα ο ενισχυτης ειναι ο πιο δυνατος κρικος σε ενα ηχοσυστημα
 

Μηνύματα
34
Reaction score
0
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ αγόρασα το focal του φίλου...
Άψογο το focal, Άψογος και ο Ulysses.
Το sub μου ήρθε μαζί με την κούτα όπως λέει και η αγγελία και το sub μέσα στην συσκευασία του σε πραγματικά άψογη κατάσταση.
Κρίμα να μην παίρνει και τα ηχεία του στις εργοστασιακές θέσεις του bmw μου....
 

ΝΙΚΟΣ.Δ

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
704
Reaction score
101
Απάντηση: Audison-Focal-Pioneer-Connection

O ενισχυτης υπαρχει ακομα?
Σε ποια περιοχη βρισκεσαι?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.757
Μηνύματα
2.874.900
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top