B&W club

Μηνύματα
200
Reaction score
63
Δημήτρη μου,

Τουλάχιστον στον δικό μου χώρο και για τα δικά μου αυτιά , δεν συγκρίνονται,τελικά, τα δυο ηχεία ! Τα B&W ειναι μια κλάση παραπάνω, ακούγονται "μεγαλύτερα", "ακριβότερα" και τα "αισθάνεσαι" περισσότερο ! Γενικά, υπάρχουν στιγμές σε συγκεκριμένα κομμάτια, που απλά ..ανατριχιάζεις ! Αν δεν το ακούσεις δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις (πάντα προσωπικές ειναι αυτές οι απόψεις, στο χώρο μου και με τα μηχανήματα μου).
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.070
Reaction score
8.083
Ο χώρος....
Αυτός είναι ο καθοριστικός παράγων - ειδικά στο θέμα ΗΧΕΙΟ.

Όσες φορές αγόρασα Ηχείο, άλλο πράγμα άκουγα στο χώρο της αγοράς και άλλο στον χώρο μου.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.070
Reaction score
8.083
Δημήτρη μου,

Τουλάχιστον στον δικό μου χώρο και για τα δικά μου αυτιά , δεν συγκρίνονται,τελικά, τα δυο ηχεία ! Τα B&W ειναι μια κλάση παραπάνω, ακούγονται "μεγαλύτερα", "ακριβότερα" και τα "αισθάνεσαι" περισσότερο ! Γενικά, υπάρχουν στιγμές σε συγκεκριμένα κομμάτια, που απλά ..ανατριχιάζεις ! Αν δεν το ακούσεις δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις (πάντα προσωπικές ειναι αυτές οι απόψεις, στο χώρο μου και με τα μηχανήματα μου).
Λεπτομέρεια βγάζουν και τα klipsch και πράγματι σε πολλά κομμάτια αισθάνομαι και εγώ αυτά που αναφέρεις παραπάνω. Αν λοιπόν και με τα b&w θα έχω κάτι παρόμοιο, αλλά βελτιωμένο σε άλλους τομείς (πχ διαχείριση χαμηλών) τότε το θέμα αποκτά ενδιαφέρον!
 

Μηνύματα
87
Reaction score
5
Καλησπέρα σας ! Είμαι για αγορά και εγώ για ηχεία βάσεις και διαβάζω πολύ καλά σχόλια για τα 685 s2 .. Θα μπουν σε χωρο 15 τετραγωνικων με απόσταση ακρόασης 2.50 μετρα. Σαν γνωστές της εταιρείας τι λετε?? Thanks!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δοκιμασε κανείς μικρο B&W (πχ 805) με σαμπ τυπου PV1;
 


Μηνύματα
35
Reaction score
5
πουλήθηκαν τα 684 που είχα και αντικαταστάθηκαν με τα 683 s2 και από εδώ και πέρα καμμία άλλη αλλαγή πλέον μιας κι έχουν φύγει πολλά χρήματα
Καλησπέρα Γιάννη μιας και πήρα και γω τα 683 s2 τα έχω ακομα στα κουτιά μπορείς να μου πεις εντυπώσεις και με τη ενισχυτή τα έχεις?
 

Μηνύματα
45
Reaction score
8
Καλησπέρα Γιάννη μιας και πήρα και γω τα 683 s2 τα έχω ακομα στα κουτιά μπορείς να μου πεις εντυπώσεις και με τη ενισχυτή τα έχεις?
καλησπέρα,για τα δικά μου ακούσματα είναι τέλεια σε σχέση με τα 684 που είχα.Βέβαια σε άλλους μπορεί και να μην αρέσουν αλλά μου είναι αδιάφορο.Για τα χρήματά τους αξίζουν.Τα έχω με rotel προ rc1570 & rb1582 τελικό στα 200 w.οπωσδήποτε χρειάζονται ενισχυτή από 100 w και πάνω για να παίζουν σωστά.
 








costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.666
Εσύ, αν κατά λάθος δαγκώσεις τη γλώσσα σου θα πας από δηλητηρίαση...:p:p:p
Εσύ, αν πεις ειλικρινώς, πόσα από τα άνωθεν εικονιζόμενα παίζουν "πιστότερα" από το μικρό σου, αυτό στην αγγελία, θα πέσουν να σε φάνε γκάμπατζ.:D
 
Last edited:


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Πως θα στησουμε μια μανουρα Μπιενταμπλεγιουκλαμπ vs Κλιπσκλαμπ?
...
Α, το βρηκα. Να συγχωνευθούν "κατά λαθος" τα δυο νηματα. :sneaky:
Θα βαλουμε και μερικα φυτίλια...
Μεχρι ραντεβού για ξυλο θα γινει. Ντιμιφουτ απ΄τη μια, Αρτζι από την άλλη και Ροζιναντε διαιτητης.
Υπερθέαμα :lolsign:
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Πως θα στησουμε μια μανουρα Μπιενταμπλεγιουκλαμπ vs Κλιπσκλαμπ?
...
Α, το βρηκα. Να συγχωνευθούν "κατά λαθος" τα δυο νηματα. :sneaky:
Θα βαλουμε και μερικα φυτίλια...
Μεχρι ραντεβού για ξυλο θα γινει. Ντιμιφουτ απ΄τη μια, Αρτζι από την άλλη και Ροζιναντε διαιτητης.
Υπερθέαμα :lolsign:

δωσε καμποσες ωρες...ερχονται ξεβρακωματα....................
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.400
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top