DIY ενεργό σύστημα

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Ναι γνωρίζω για την 3Μ, αλλά δεν έχω εμπειρία με τύλιγμα και για αυτό το σκέφτομαι.
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Πρόσφατα έκανα εφαρμογή βινυλίου σε γυαλιστερή επιφάνεια χωρίς κούρμπες στην επιφάνεια του πικαπ βέβαια. Αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση του πόσο καλή ποιότητα και πόσο ευκολοδούλευτο ήταν το συγκεκριμένο αυτοκόλλητο.

Μου έχει περισσέψει ένα μεγάλο κομμάτι εάν θέλεις να δοκιμάσεις όσο αφορά την εφαρμογή.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Πρόσφατα έκανα εφαρμογή βινυλίου σε γυαλιστερή επιφάνεια χωρίς κούρμπες στην επιφάνεια του πικαπ βέβαια. Αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση του πόσο καλή ποιότητα και πόσο ευκολοδούλευτο ήταν το συγκεκριμένο αυτοκόλλητο.

Μου έχει περισσέψει ένα μεγάλο κομμάτι εάν θέλεις να δοκιμάσεις όσο αφορά την εφαρμογή.
Πάρα πολύ καλή ιδέα σκέψου το Χάρη θα είναι πανέμορφο !
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Πρόσφατα έκανα εφαρμογή βινυλίου σε γυαλιστερή επιφάνεια χωρίς κούρμπες στην επιφάνεια του πικαπ βέβαια. Αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση του πόσο καλή ποιότητα και πόσο ευκολοδούλευτο ήταν το συγκεκριμένο αυτοκόλλητο.

Μου έχει περισσέψει ένα μεγάλο κομμάτι εάν θέλεις να δοκιμάσεις όσο αφορά την εφαρμογή.
Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά.
Αν δεν το χρειάζεσαι θα ήθελα να το δοκιμάσω.

Θα σου στείλω pm.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.684
Reaction score
2.728
H δικη μου αισθηση ειναι πως επειδη το συγκεκριμμενο ηχειο ειναι πολυ ιδιαιτερο αισθητικα και εκκεντρικο σαν παρουσια στο χωρο, και δεν του πανε κλασσικα φινιρισματα που αναδεικνυουν πιο vintage και κλασσικα ηχεια. Μαλλον τα ανθρακονηματα μου φαινονται πιο συμβατα.
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
......συμφωνώ απλά πρότεινα το "ρετάλι" μόνο να δοκιμαστεί η εφαρμογή του. Όχι σαν σχέδιο και χρώμα.
Το ανθρακόνημα θα είναι κορυφαία επιλογή.
 

Μηνύματα
447
Reaction score
189
......συμφωνώ απλά πρότεινα το "ρετάλι" μόνο να δοκιμαστεί η εφαρμογή του. Όχι σαν σχέδιο και χρώμα.
Το ανθρακόνημα θα είναι κορυφαία επιλογή.
Aν εχεις καταληξη στο στυλ με ανθρακονημα να ξερεις οτι γινεται και με βαφη το οποιο ειναι top φινιρισμα. Στειλε μου pm να σε βοηθησω.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Οχι δεν εχω καταλήξει απλά θελω να εξετασω τις διαθέσιμες επιλογές.
Συμφωνω με τον Παντελή οτι το κλασικο δεν του πάει, αλλά επειδή η επιφάνεια δεν ειναι ευθεία και δεν εχω καμία εμπειρία απο αυτοκόλλητα, έλεγα να κάνω πρώτα δοκιμή.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Aν εχεις καταληξη στο στυλ με ανθρακονημα να ξερεις οτι γινεται και με βαφη το οποιο ειναι top φινιρισμα. Στειλε μου pm να σε βοηθησω.
Δεν το γνώριζα αυτό, είναι πολύ ενδιαφέρον.

Θα στείλω πμ για τις λεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
447
Reaction score
189
Δεν το γνώριζα αυτό, είναι πολύ ενδιαφέρον.

Θα στείλω πμ για τις λεπτομέρειες.
O.K (& σε περιπτωση που θες σε βαφη ακρυλ. διπλης- τριπλης pearlcolor )Ισχυη οποια βοηθεια χρειαστης.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Πάντα με μάγευε το όμορφο μαύρο στα μηχανήματα και στα ηχεία. Και τα δικά μου , αυτά που έχω και αυτά που φιάχνω τα ενεργά μαύρα είναι. Piano Gloss.
Φοβάμαι Γιάννη πως οτιδήποτε γιαλυστερό επάνω στον σωλήνα θα δείχνει πλαστικό.
Εξαιρούνται τα μεταλικά χρώματα που δίνουν βάθος δεν είναι φλατ.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.684
Reaction score
2.728
Τα συγκεκριμμενα ηχεια ειναι μικρα, ισχνα εξ ορισμου, το μαυρο μαλλον τα "μικραινει" ακομα περισσοτερο στο ματι.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.626
Αν δεν θέλουμε να τα μικραίνει τα βάφουμε ανοιχτό χρώμα. :)
 


zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Τα συγκεκριμμενα ηχεια ειναι μικρα, ισχνα εξ ορισμου, το μαυρο μαλλον τα "μικραινει" ακομα περισσοτερο στο ματι.
Να σου πω την αλήθεια, το ότι είναι μικρά είναι ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν σε αυτά.
Προτιμώ το μαύρο που έχω τώρα, από το μπεζ που είχα πριν.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
δε ρωτας τη γυναικα λεω γω, καλυτερα.... :whistling:
Εδώ δεν έχει τέτοια, ο Άντρας του σπιτιού (δηλαδή εγώ) αποφασίζει και διατάζει.


ΥΓ. Εννοείται την έχω ρωτήσει δεν κάνουμε τέτοιες μακ...ίες. Της αρέσουν τα σκούρα χρώματα, μαύρο, γκρι.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.684
Reaction score
2.728
Να σου πω την αλήθεια, το ότι είναι μικρά είναι ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν σε αυτά.
Προτιμώ το μαύρο που έχω τώρα, από το μπεζ που είχα πριν.
Και μενα μ' αρεσει που ειναι μικρο και ματζαβελο, απλα στη δικη μου αισθητικη αντιληψη το συγκεκριμμενο καθετα καλυτερα σε ανοιχτα χρωματα.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
για το χώρο, τις πηγές και την ηχητική φροντίδα τα είπα σε προηγούμενα ποστ, αυτό που δεν έδειξα είναι το RT

77003_41224185b9e93b1a5942f35008f287b71.jpg


και τα modes





Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
πολυ καλα εισαι στο 07 :p


......μα να σε κανει οτι θελει η Μ βρε 07 ! :laugh:
 
Last edited:




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.345
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top