Eurovision 2024

Τατατατα ?

  • Μαπα

    Votes: 48 61,5%
  • Καλουτσικο

    Votes: 4 5,1%
  • Καλο

    Votes: 8 10,3%
  • Γάμ@το

    Votes: 11 14,1%
  • Γ@μάτο

    Votes: 7 9,0%

  • Total voters
    78

ika

News
Μηνύματα
14.366
Reaction score
13.236
....
Στο κατω-κατω ο Ολλανδός έσπασε στο ξύλο τον Ισραηλινό γιατί του έβρισε τον πατέρα για τον οποίον μιλάει το τραγούδι...
Ο Joost είναι βαρβατίλα?
:oops:o_O:dance2::gamer:
 

Μηνύματα
20.262
Reaction score
14.805
Τελικά την έκανε την « εξωτερική της πολιτική « η υποψήφια της Ελλάδας στην Ε..ον.

Κι αντί να μιλάμε για Ειρήνη,λαμβανουμε πολιτική θέση και πάλι διχαζόμαστε…

Σκεφτομαι πως θα μπορούσαν ν ασκήσουν το βέτο τους οι δυο - τρεις υποψηφιοι των ευρωπαικων χωρών που εκπροσωπούν και να το θέσουν ως προυποθεση,πως αν πάρει μέρος το Ισραήλ η η Ρωσία φέτος ,για παράδειγμα, δεν θα μπορούσαν να συνδράμουν με την παρουσία τους.

Ισως θα ήθελαν να πάρουν μέρος στον πόλεμο με την πλευρά που υποστηριζουν ως μισθοφοροι η ως εθελοντές επανδρώνοντασ τις ομάδες ανθρωπιστικής βοηθειας προς την Ουκρανία η τη λωριδα της Γάζας…,αντί να κάνουν σχέδια για το «πανηγυρακι» και την εμφάνιση τους σ αυτό …?

Η «Αντίσταση» του καναπε η της καρέκλας σε συνεντευξη δημοσιογράφων για πολύ συγκεκριμενο σκοπό με αήθη συμπεριφορά, ασέβεια, προσβολή της αξιοπρέπειας του ατόμου μιας συναδελφου απο χώρα εμπλεκόμενη σε πόλεμο,καταδεικνυει και την παιδεία κάποιου ,την απουσία χαρακτήρα και τον τρόπο που έχουμε μάθει να χειριζόμαστε και να επικοινωνούμε προς τα έξω εσωτερικες μας συγκρουσιακές καταστάσεις…

Ποιος μπορεί να ξεχάσει τόσο συντομα πως ξεκίνησε ο τελευταίος πόλεμος ?

Με φρικαλεότητα.Με σφαγές.

Κι αν η επιτιθέμενη ισραηλινή αοιδός - υπόθεση κάνω - αντιτίθεται προσωπικά στην πολιτική γραμμή πλεύσης της κυβέρνησης της χώρας της Και αν …αν……Θα ήταν η Ε…ον ο σωστός τόπος και χρόνος ν αναπτύξει τη δίκη της θέση και στάση ?Δεν ξερω…

Μπορεί τελικα να μας ενώσει η Μουσική ?

Αυτοι οι κάποιοι που πήγαν εκεί για να πάρουν μέρος στον διαγωνισμό,μάλλον είναι οι πρώτοι που δεν το πιστεύουν .


Και η ελληνική Αποστολη θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να αποκλειστεί.

Δεν θέλω να με εκπροσωπει ένα παιδί που με ντροπιάζει.

Αναφερομαι στην πολύ συγκεκριμενη στάση της στη συνεντευξη τύπου.

Ακομα και κουρασμένος να ειναι κάποιος - ενήλικας - δεν καταφεύγει σε βλακώδεις ανοησίες μπροστά στην Ευρωπη.

IMG_5418.jpeg
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.162
Reaction score
31.773
Μπορούσαν να φορέσουν στο πέτο τους μια καρφίτσα με αντιπολεμικό μήνυμα, εάν ήταν συνεννοημενοι. Ελευθερία λόγου έχουμε στην Ευρώπη, κανείς δεν νομίζω να τους έλεγε κάτι για έναν πολιτισμένο τρόπο εκδήλωσης της θέσης τους.
Αλλά την είδαν όλοι τσάμπα ακτιβιστές. Αλλά τίποτα δεν είναι τσάμπα όπως αποδεικνύεται.
 

TGD

Μηνύματα
7.436
Reaction score
7.431
Θυμάστε τη Μαντόνα στην Γιουροεμφανιση της μέσα στο Ισραήλ;
 

Μηνύματα
13.695
Reaction score
6.679
Και η ελληνική Αποστολη θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να αποκλειστεί.

Δεν θέλω να με εκπροσωπει ένα παιδί που με ντροπιάζει.

Αναφερομαι στην πολύ συγκεκριμενη στάση της στη συνεντευξη τύπου.

Ακομα και κουρασμένος να ειναι κάποιος - ενήλικας - δεν καταφεύγει σε βλακώδεις ανοησίες μπροστά στην Ευρωπη.
Πότε δεν ήμουν πιο "σύμφωνος" με μια απόψη.

και συμπληρώνω

Και αν δεν την απέκλειαν οι Ευρωλουλούκες της Eurovision, θα έπρεπε να την αποσύρει από τον διαγωνσιμό η χώρα μας (η κρατική τηλεόραση,μιας και αυτή συμμετέχει τυπικά στον διαγωνισμό).
 
Last edited:

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.162
Reaction score
31.773
Χα! Να αποσύρει η Ερτ τη συμμετοχή; Ποιος θα έπαιρνε τέτοια απόφαση;
 

Μηνύματα
13.695
Reaction score
6.679
Χα! Να αποσύρει η Ερτ τη συμμετοχή; Ποιος θα έπαιρνε τέτοια απόφαση;
Η δίοικηση της ΕΡΤ, κατόπιν εντολής του αρμόδιου υπουργού , προφανώς μετά από απαίτηση του τρισκατάρατου Κούλη.
Θα ήταν ευκαιρία να ξαναδούμε και τα ψευτοαριστερά ψέκια να χτυπιούνται στα κάγκελα της ΕΡΤ, περιμένοντας ενα Leopard να τους λιώσει.
 



ika

News
Μηνύματα
14.366
Reaction score
13.236
Η δίοικηση της ΕΡΤ, κατόπιν εντολής του αρμόδιου υπουργού , προφανώς μετά από απαίτηση του τρισκατάρατου Κούλη.
Θα ήταν ευκαιρία να ξαναδούμε και τα ψευτοαριστερά ψέκια να χτυπιούνται στα κάγκελα της ΕΡΤ, περιμένοντας ενα Leopard να τους λιώσει.
Έτσι θα γίνει και δεύτερο μνημείο πεσόντων επί ΝΔ
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.162
Reaction score
31.773
Η δίοικηση της ΕΡΤ, κατόπιν εντολής του αρμόδιου υπουργού , προφανώς μετά από απαίτηση του τρισκατάρατου Κούλη.

Του τικτοκερ; Ναι καλά. Μέχρι να σταθμισει τις πιθανές αντιδράσεις στα μκδ θα έχει τελειώσει ο διαγωνισμός.
 

TGD

Μηνύματα
7.436
Reaction score
7.431
Οι κακές γλώσσες λένε ότι η Νορβηγίδα αρνήθηκε να διαβάσει το "12" που έβαλε η επιτροπή της χώρας στο Ισραήλ.
Η πόλωση είναι τεράστια, κι ελπίζω να μην βγει το Ισραήλ (με το μέτριο κομμάτι του) όπως βγήκε η Ουκρανία πρόπερσι.
 

Μηνύματα
1.592
Reaction score
338
ξερουμε οτι παιζονται πολιτικα παιχνίδια στον διαγωνισμό αυτο, δεν ξερω ποιος θα νικήσει τελικά. Το ομορφότερο τραγουδι παντως απο τα φαβορί που ακουσα είναι του Ισραήλ !
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.054
Reaction score
95.751
Σήμερα 10 ώρα Ελλάδος.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.124
Reaction score
41.626
Σήμερα 10 ώρα Ελλάδος.
Λίγο ακόμα και θα το ‘χανα!
Χίλια ευχαριστώ.
Η παρουσιάστρια πολύ ωραία, οι άλλες δίπλα της τι φάση;;;

Στα πρώτα 13 (-1) που μόλις είδα αποσπάσματα η Ιρλανδία γ@μαει και από κοντά η Εσθονια.
Το δικό μας ούτε για τα πανηγύρια. Τώρα μιλάει το τσογλανακι.
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.124
Reaction score
41.626
Σε πρώτο άκουσμα για τα υπόλοιπα μου φαίνονται για τα μπάζα αλλά επιφυλάσσομαι να επανέλθω οταν τα ακούσω ολόκληρα, σε λίγο ΑΡΧΙΖΕΙ!

Έχει και μερικές φωνάρες βλέπω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.556
Reaction score
80.367
Εμένα μου αρέσει η Μαρίνα. Παρόλα αυτά.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.124
Reaction score
41.626
Η φιέστα που κάνει ο Θρύλος στο Καραϊσκάκη κάθε που παίρνει το πρωτάθλημα πιο φαντασμαγορική είναι.


Τα σουηδακια 90s εντελώς.
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.902
Μηνύματα
2.880.943
Members
37.962
Νεότερο μέλος
SWBiiLive
Top