Eurovision 2024

Τατατατα ?

  • Μαπα

    Votes: 48 61,5%
  • Καλουτσικο

    Votes: 4 5,1%
  • Καλο

    Votes: 8 10,3%
  • Γάμ@το

    Votes: 11 14,1%
  • Γ@μάτο

    Votes: 7 9,0%

  • Total voters
    78
Μηνύματα
29.471
Reaction score
23.603
Για το όνομα το είπα, λέω τι έχει το Γκρέτα, συνηθισμένο όνομα εκείνων των χωρών είναι. Βέβαια εντωμεταξύ ανακάλυψα (δεν ξέρω αν το είχες υπόψη), ότι την λένε και Tintin! Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg! :roflmao:
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ.... :party: :party: :party:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.504
Reaction score
80.160
Αφού ανακάλυψα μερικούς ακόμα οπαδούς της τζιχαντιστικής τρομοκρατίας (εύκολο ήταν), να πω και την γνώμη μου για τα τραγούδια:

Βαθμολογία Eurovision style για τα έξι πρώτα:
Norway 12
Switzerland 10
Ireland 9
France 8
Italy 7
Spain 6

Στην Ελλάδα θα έβαζα 8-9 αν μπορούσα να ψηφίσω, ακούστηκε πολύ καλύτερα live από ότι στο clip.

Εύφημος μνεία για την Αυστρία 😍
 

Μηνύματα
19.993
Reaction score
14.074
το ταγέρ όλα τα λεφτά!! :roflmao:

Πολλοί θεατές στο θέατρο... :geek:

Παραδόξως σε αυτή την εγγραφή το ακούω πιο ευχάριστα το τραγούδι αυτό, παρά τη live εκτέλεση! Κι αν δεν έβλεπα καθόλου και εικόνα, δεν θα υπήρχε κανένα θέμα! 🤓
 

Μηνύματα
12.969
Reaction score
15.015
Πολλοί θεατές στο θέατρο... :geek:

Παραδόξως σε αυτή την εγγραφή το ακούω πιο ευχάριστα το τραγούδι αυτό, παρά τη live εκτέλεση! Κι αν δεν έβλεπα καθόλου και εικόνα, δεν θα υπήρχε κανένα θέμα! 🤓
Είναι η κλασική μουσική και παιδεία σου. 😍
 


Μηνύματα
19.993
Reaction score
14.074
Είναι η κλασική μουσική και παιδεία σου. 😍
Καλά, δεν έχω και κάποια τέτοια ιδιαίτερη (μουσική παιδεία δηλαδή), μάλλον καμία, και παραείμαι φάλτσος! :roflmao: :geek:
 


Μηνύματα
12.969
Reaction score
15.015
Καλά, δεν έχω και κάποια τέτοια ιδιαίτερη (μουσική παιδεία δηλαδή), μάλλον καμία, και παραείμαι φάλτσος! :roflmao: :geek:
Μια είναι η παιδεία και η αισθητική ...εάν την έχεις κάπου συνήθως την έχεις παντού. Απλώς δεν το έχεις δοκιμάσει ποτέ. 😍
 


Μηνύματα
20.229
Reaction score
14.760
το ταγέρ όλα τα λεφτά!! :roflmao:

“That’s the same outfit Celine Dion wore when she won for Switzerland 🇨🇭 back in 1988!”


Είναι τρανός θαυμαστής της.

Α προ πο,αυτή η εκτέλεση με την ορχήστρα μου θυμίζει μέρος από κάποιο μιουσικαλ…

Εχει παίξει και τον Παπαγενο στη Μαγικη φλογέρα του Μοτσαρτ….
 

Μηνύματα
12.969
Reaction score
15.015
Οτσέι... :geek:


Σε αυτό πάλι, προτιμώ την live εκτέλεση στη Eurovision, τα έδωσε όλα! :geek:
---

Άκου εδώ, χωρίς καν όργανα συνοδεία... 8-) :geek:

Αυτά και μόνο που διαπιστώνεις Σώτο (σε δύο λεπτά της ώρας) και όπως λες κιόλας δεν έχεις και πολύ σχέση με την μουσική, είναι τόσο σημαντικό σαν διαπίστωση που ούτε καταλαβάνεις πόσο σημαντικό είναι και δείχνει ότι έχεις αισθητική και κριτήριο.

Εδώ όλοι οι ξερόλες και υποτίθεται ακούνε δεκαετίες μουσική και δεν το έχουν καταλάβει.
 

Μηνύματα
19.993
Reaction score
14.074
“That’s the same outfit Celine Dion wore when she won for Switzerland 🇨🇭 back in 1988!”


Είναι τρανός θαυμαστής της.

Α προ πο,αυτή η εκτέλεση με την ορχήστρα μου θυμίζει μέρος από κάποιο μιουσικαλ…

Εχει παίξει και τον Παπαγενο στη Μαγικη φλογέρα του Μοτσαρτ….
Η πιο αγαπημένη μου όπερα! Την έχω δει (στην τηλεόραση μόνο δυστυχώς) δεν ξέρω πόσες φορές! :geek:

...και μια και πιάσαμε συζήτηση, η άρια "τραγούδι στο φεγγάρι" από τη Rusalka του Dvorak!

 

Μηνύματα
20.229
Reaction score
14.760
Αφού ανακάλυψα μερικούς ακόμα οπαδούς της τζιχαντιστικής τρομοκρατίας (εύκολο ήταν), να πω και την γνώμη μου για τα τραγούδια:

Βαθμολογία Eurovision style για τα έξι πρώτα:
Norway 12
Switzerland 10
Ireland 9
France 8
Italy 7
Spain 6

Στην Ελλάδα θα έβαζα 8-9 αν μπορούσα να ψηφίσω, ακούστηκε πολύ καλύτερα live από ότι στο clip.

Εύφημος μνεία για την Αυστρία 😍
Η Νορβηγία κέρδισε την τελευταία θέση στην τελική κατάταξη Με νορβηγικό στίχο κι αυτή τη θεϊκή φωνή που στην πραγματικότητα ανήκει στις αίθουσες εκθέσεων συστημάτων ήχου.





Αν πήρε ψήφο από τη Γερμανία,θα ήταν ο ένας που έστείλα εγώ μέσω εκπροσώπου. :biggrin:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.034
Reaction score
31.626


Εχει παίξει και τον Παπαγενο στη Μαγικη φλογέρα του Μοτσαρτ….

Όχι και μαγική φλογέρα η Zauberfloete, αυλός. Πρίγκηπας ήταν ο Ταμίνο, όχι κανας τσόμπανος!
 



Μηνύματα
19.993
Reaction score
14.074
Εκεί πατάς παρατεταμένα το γράμμα, κι σου βγάζει τις άλλες επιλογές (εξαρτάται ίσως και ποιο app πληκτρολογίου χρησιμοποιείς).
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.841
Μηνύματα
2.878.178
Members
37.954
Νεότερο μέλος
pikoulou
Top