Hypex NCore, monoblock power amplifier

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

Βρε είπαμε αυτά είναι υποκειμενικές απόψεις... κάποιοι είναι "bass freak" κάποιοι άλλους δεν τους αρέσει π.χ....

Είναι σε πιο μονοπάτι ο καθένας περπατάει και πως θέλει να είναι αυτό....είναι πολύ απλό...

Εγώ θέλω να γυρνάω απο την δουλειά και να βάζω κάτι σε μεσοχαμηλή ένταση και να με κρατήσει εκεί 2 ωρίτσες χωρίς να με κουράσει κάτι και φυσικά να ακούω σωστά αλλα πάνω απ'όλα μουσικά και φυσικά....

Τις 10 λεπτες ακροάσεις με μεγάλες εντάσεις προς επίδειξη στους φίλους (...ελάτε να ακούσουμε ξέρεις και να έχω πολλά db, χαμηλό κτλτλ... δεν μου λέει κάτι...)...

Να σου δώσω ένα παράδειγμα, έχω εδω και 5 μέρες έναν "μαγικό" ενισχυτή για εμένα (LFD Zero LE MKIII 2 χ 60watt), που πραγματικά έτσι όπως παίζει... λες ναι αυτό παράγει μουσική (αρμομικές, σωστό μπάσο ξέρεις όχι αυτό το ψεύτικο που μας ψαρώνει όλους στις "ακροάσεις" που λέγαμε πρίν...., φοβερό sound stage, απίστευτη καθαρότητα μπορείς να ακούς μουσική 10 ώρες και να μην θέλεις να σηκωθείς...)...

Πάνω απόλα είναι μέχρι να πιάσεις το νόημα της υπόθεσεις... που πραγματικά είναι να ακούς και τα 12 κομμάτια του αγαπημένου σου CD, και όχι μόνο το κομμάτι 3... που είναι και το πιο "ψαρωτικό"...

Φιλικά..
κοιτα να δεις τωρα συμπτωση.εγω παλι γουσταρω να ακουω στα 85-90db οταν ειμαι μονος μου και να βαραη η μποτα οπως ειναι στα αληθεια ενω αυτο το πλαδαρο μπασο με τις ουρες που βγαζουν οι ενισχυτες που περιγραφης εσυ με κανη να θελω να το κλεισω.οσο για οταν ειμαι με παρεα ποτε δεν ακουω δυνατα απλα βαζω μια υποκρουση ισα ισα να παιζη και σκασιλα μου αν παιζη καλα η κακα.εξαλου ολοι οι φιλοι μου εκτος απο αυτους που γνωρισα εδω μεσα κανεις δεν ασχοληται με τετοια.

υ.γ.μ`αρεση που εβγαλες και συμπερασματα για μενα οτι κανω και επιδειξη στους φιλους λες και ειμαι κανα παιδακι.ακομα και 18αρης οταν ημουνα που ειχα μουσικη στο αμαξι που ελαχιστοι ειχαν τοτε ακουγα τσιτα για να γουσταρω και οταν πλησιαζα κοντα σε κοσμο χαμηλωνα για να μην λενε περναη ο μ........
 

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

κοιτα να δεις τωρα συμπτωση.εγω παλι γουσταρω να ακουω στα 85-90db οταν ειμαι μονος μου και να βαραη η μποτα οπως ειναι στα αληθεια ενω αυτο το πλαδαρο μπασο με τις ουρες που βγαζουν οι ενισχυτες που περιγραφης εσυ με κανη να θελω να το κλεισω.οσο για οταν ειμαι με παρεα ποτε δεν ακουω δυνατα απλα βαζω μια υποκρουση ισα ισα να παιζη και σκασιλα μου αν παιζη καλα η κακα.εξαλου ολοι οι φιλοι μου εκτος απο αυτους που γνωρισα εδω μεσα κανεις δεν ασχοληται με τετοια.

υ.γ.μ`αρεση που εβγαλες και συμπερασματα για μενα οτι κανω και επιδειξη στους φιλους λες και ειμαι κανα παιδακι.ακομα και 18αρης οταν ημουνα που ειχα μουσικη στο αμαξι που ελαχιστοι ειχαν τοτε ακουγα τσιτα για να γουσταρω και οταν πλησιαζα κοντα σε κοσμο χαμηλωνα για να μην λενε περναη ο μ........
Αγαπητέ πρώτον δεν αναφέρομαι σε εσένα, δεύτερον σε καμία περίπτωση δεν έγραψα ή υπονόησα "πλαδαρό" μπάσο...

Ας το αφήσουμε καλύτερα... εξάλλου εδώ είναι αγγελία και όχι νήμα...

Μφχ
 

Μηνύματα
531
Reaction score
126
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

Τελικα αυτα τα encore κανανε μεγαλη ζημια:vinsent:
 

Μηνύματα
441
Reaction score
54
Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

Να τα ακουσουμε αρκετα κι εχουμε ολο το καιρο μπροστα μας να τα εκτιμησουμε να τα συγκρινουμε να ταγορασουμε
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

Αγαπητέ πρώτον δεν αναφέρομαι σε εσένα, δεύτερον σε καμία περίπτωση δεν έγραψα ή υπονόησα "πλαδαρό" μπάσο...

Ας το αφήσουμε καλύτερα... εξάλλου εδώ είναι αγγελία και όχι νήμα...

Μφχ
οχι εγραψες για ολους οσους τους αρεση να ακουν δυνατα.

ουτε για πλαδατο μπασο ειπες αυτο το ειπα εγω.αυτο εχω ακουση απο λαμπες μεχρι τωρα ανεξαρτητως ισχυος και τιμη.φυσικα δεν εχω ακουση πολλες μπορη καποιες να εχουν σωστο μπασο.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Hypex NCore, monoblock power amplifier

Επειδή η πώληση έκλεισε .....περάστε αλλού να παίξετε βρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:hunter:


ΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ.
 





Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.694
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top