KEF LS 50 Wireless II - Βασανίζομαι

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.961
Reaction score
8.565
Καλησπέρα φόρουμ

Έχω βρει σε προσφορά 900 ευρώ κάτω καινούρια τα ηχεία του τίτλου δηλαδή στα 1400€. Τα λιγουρεύομαι για desktop χρήση.
Όσοι είστε κάτοχοι, τα συνιστάτε; Ακούω καλά λόγια αλλά πως πάνε από μετρήσεις και σπινοράματα και τα σχετικά; Δυστυχώς δεν έχω το τεχνικό υπόβαθρο να κατανοήσω πλήρως τις μετρήσεις που θα βρω στα ιντερνετς. Βοηθάτε ντε!

Σκοπεύω να τα συνοδεύσω αμέσως μετά με ένα από τα subs της KEF. Ο χώρος είναι μικρός (γραφειάκι) και δεν έχω χώρο για 2ο sub. (breaking the law, breaking the law)
 



kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.961
Reaction score
8.565
Ναι παιδιά δεν υπάρχει χώρος για 2ο sub, με τα χίλια ζόρια θα χωρέσουν τα ηχεία και το ένα sub.
Μην κολλήσουμε στο 2ο sub please.

reverencia-bruce-lee.gif
 

Μηνύματα
292
Reaction score
364
πλακα κανω επειδη ειπες breaking the law αυτος ειναι ο τραγουδιστής των judas priest
 



Μηνύματα
1.750
Reaction score
1.018
Καλησπέρα φόρουμ

Έχω βρει σε προσφορά 900 ευρώ κάτω καινούρια τα ηχεία του τίτλου δηλαδή στα 1400€. Τα λιγουρεύομαι για desktop χρήση.
Όσοι είστε κάτοχοι, τα συνιστάτε; Ακούω καλά λόγια αλλά πως πάνε από μετρήσεις και σπινοράματα και τα σχετικά; Δυστυχώς δεν έχω το τεχνικό υπόβαθρο να κατανοήσω πλήρως τις μετρήσεις που θα βρω στα ιντερνετς. Βοηθάτε ντε!

Σκοπεύω να τα συνοδεύσω αμέσως μετά με ένα από τα subs της KEF. Ο χώρος είναι μικρός (γραφειάκι) και δεν έχω χώρο για 2ο sub. (breaking the law, breaking the law)
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.961
Reaction score
8.565
Δυστυχώς δεν έχω το τεχνικό υπόβαθρο να κατανοήσω πλήρως τις μετρήσεις που θα βρω στα ιντερνετς
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.119
Reaction score
41.615
Υπερβολή για το χώρο και τη χρήση οπως τον αντιλαμβάνομαι αλλά γούστα είναι αυτά, αν σου είναι αδιάφορο το χρηματικό και τα γουστάρεις πολύ τότε τα παίρνεις και δεν ψάχνεις τα τεχνικά στοιχεία, που στο κάτω κάτω τι νόημα έχουν σε ένα τέτοιο χώρο.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.961
Reaction score
8.565
Υπερβολή για το χώρο και τη χρήση οπως τον αντιλαμβάνομαι αλλά γούστα είναι αυτά, αν σου είναι αδιάφορο το χρηματικό και τα γουστάρεις πολύ τότε τα παίρνεις και δεν ψάχνεις τα τεχνικά στοιχεία, που στο κάτω κάτω τι νόημα έχουν σε ένα τέτοιο χώρο.
Βασικά ο λονγκ τερμ στόχος είναι να πάνε στο σαλόνι στο σπίτι που χτίζω (όταν αυτό ετοιμαστεί).
Οπότε ναι μεν είναι οβερκιλ αλλά στο μέλλον αυτό αλλάζει. Όσον αφορά το οικονομικό πιστεύω ότι 900 ευρώ κάτω από την τιμή που δίνει η κεφ είναι σούπερ προσφορά. Αύριο μεθαύριο αν θέλω να τα δώσω σαν μεταχειρισμένα παίζει να βγάλω και κάτι τις. :lol:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.119
Reaction score
41.615
Βασικά ο λονγκ τερμ στόχος είναι να πάνε στο σαλόνι στο σπίτι που χτίζω (όταν αυτό ετοιμαστεί).
Οπότε ναι μεν είναι οβερκιλ αλλά στο μέλλον αυτό αλλάζει. Όσον αφορά το οικονομικό πιστεύω ότι 900 ευρώ κάτω από την τιμή που δίνει η κεφ είναι σούπερ προσφορά. Αύριο μεθαύριο αν θέλω να τα δώσω σαν μεταχειρισμένα παίζει να βγάλω και κάτι τις. :lol:
Για ντεσκτοπ είναι ακριβά, για σαλόνι δεν θα είναι αρκετά για σοβαρό hifi, και στις δύο περιπτώσεις είναι μουράτα. Και εμένα μου αρέσουν πολύ και θα τα έπαιρνα για casual χρήση σε αυτά τα χρήματα. Οπότε δεν θα με ένοιαζαν και οι μετρήσεις. Νταξ' kef είναι, πόσο χάλια να είναι; που δεν είναι αλλά δεν θα στήσεις με αυτά σύστημα hi fi με 5ιντσες γούφερ που θα κάθεσαι στα 3 μέτρα και θα ακούς στάθμες αναφοράς.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.961
Reaction score
8.565
Για ντεσκτοπ είναι ακριβά, για σαλόνι δεν θα είναι αρκετά για σοβαρό hifi, και στις δύο περιπτώσεις είναι μουράτα. Και εμένα μου αρέσουν πολύ και θα τα έπαιρνα για casual χρήση σε αυτά τα χρήματα. Οπότε δεν θα με ένοιαζαν και οι μετρήσεις. Νταξ' kef είναι, πόσο χάλια να είναι; που δεν είναι αλλά δεν θα στήσεις με αυτά σύστημα hi fi με 5ιντσες γούφερ που θα κάθεσαι στα 3 μέτρα και θα ακούς στάθμες αναφοράς.
Εχεις ενα point…
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.727
Reaction score
126.941
στα 1400€
Και τα 1400 είναι πολλά για το σκατουλακι της ΚΕΦ, εγώ δε θα τα'δινα.

Άσε το σαλόνι για αργότερα, μη μπλέκεις καταστάσεις.

Για desktop χρήση, θα σου πρότεινα τα γιαμαχα με 6 κατοσταρικα


Ή τα Άνταμ, που βγαίνουν και λίγο φτηνότερα.

Άσπρα τα πάνω, μαύρα τα κάτω, διάλεξε χρώμα. 🤪🤣


Αρκούν.

Μια χαρά οικονομικά σαμπ έχει η γιαμαχα, η Άνταμ τσιμπάει λίγο παραπάνω.

Αν θες κάτι παραπάνω, έχει 2 επιλογές η Νιούμαν



Και οι δύο επιλογές αυτές της Νιούμαν, εκτιμώ πως είναι ανώτερης ηχητικής ποιότητας από το μικρό κεφ.

Το 10-αρι κλειστό σαμπ της Νιούμαν, είναι επίσης εξαιρετικό.
 



indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.071
Reaction score
4.056
Πάρτα είναι όμορφα,ακόμη και αγγελία να τα βάλεις μετά η μεταπωλητική αξία δεν θα είναι πολύ κάτω.
1.700 τα έχει το πλαίσιο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.881
Μηνύματα
2.880.118
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top