Klipsch Greek club



Μηνύματα
135
Reaction score
17
Εχω περιορισμενο χωρο, πρεπει να μπει κατω απο το cd player...οποτε παμε σε κλασικη λυση.Κατι αλλο σε πχ pioneer, onkyo η yamaha?
 




Μηνύματα
135
Reaction score
17
οι επιλογες που βρισκω ειναι:
1. onkyo a-9030 267euro
2.Yamaha as-301 278euro
3.pioneer a-50 280euro

ακροαση δεν ειναι εφικτη....
ειχα pioneer και ξερω οτι εχουν καλο ηχο για metal
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
οι επιλογες που βρισκω ειναι:
1. onkyo a-9030 267euro
2.Yamaha as-301 278euro
3.pioneer a-50 280euro

ακροαση δεν ειναι εφικτη....
ειχα pioneer και ξερω οτι εχουν καλο ηχο για metal
ειδικά για klipsch , θα προτιμούσα τους Yamaha , καθ΄ ότι ποιο ''μαλακοί'' στον ήχο τους
 

Μηνύματα
47
Reaction score
44
Καλησπέρα σε όλους,σκέφτομαι να πάρω τα rf260 ο χώρος μου είναι 50 τμ περίπου σαλόνι,τραπεζαρια,κουζίνα, η ακρόασή θα γίνεται απο τα 3,5 μέτρα.
σίγουρα το ιδανικό θα ήταν να πάω στα rf280 αλλά οικονομικά δεν με παίρνει.
Δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν έχω την δυνατότητα να τα ακούσω.
Θα με καλύψουν τα 260 ;
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
Ποσες ωρες στρωσιμο αν θελουν, τα r-15????Σε τι εντασεις ηχου προτεινετε;
100 + ώρες , σε μέτρια ένταση , αλλά από τις 50 και μετά , δίνε γκάζια , προσπάθησε το μουσικό πρόγραμμα να ποικίλει
 

Μηνύματα
135
Reaction score
17
Αν εχω καταλαθος...συνεπαρμενος απο την μουσικη δωσει γκαζια αρκετα νωριτερα....τι γινεται;Κανω καμια ζημια;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
Αν εχω καταλαθος...συνεπαρμενος απο την μουσικη δωσει γκαζια αρκετα νωριτερα....τι γινεται;Κανω καμια ζημια;
κανένα πρόβλημα , klipsch είναι αυτά
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.074
Reaction score
8.083
Μάλλον υπάρχει σύγχυση, στην klipsch όταν αναφέρουμε στρώσιμο εννοούμε ότι για 100 τουλάχιστον ώρες το ηχείο βελτιώνεται, (τουλάχιστον στο χαμηλό). Δεν έχει καμία σχέση λοιπόν η ένταση, η ισχύς κλπ. Όσο σου αρέσει ανέβαζε τον ήχο χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
Μάλλον υπάρχει σύγχυση, στην klipsch όταν αναφέρουμε στρώσιμο εννοούμε ότι για 100 τουλάχιστον ώρες το ηχείο βελτιώνεται, τουλάχιστον στο χαμηλό. Δεν έχει καμία σχέση λοιπόν η ένταση, η ισχύς κλπ. Όσο σου αρέσει ανέβαζε τον ήχο χωρίς κανένα πρόβλημα.
- ok αλλά να στρώσει και λίγο η ανάρτηση , όχι reggae/dub και τέρμα γκάζια με την μία
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.074
Reaction score
8.083
Απλώς αναφέρω τα παραπάνω ώστε να μην τρομάξουμε τον άνθρωπο. Η ακρόαση σε κανονικές (και λίγο παραπάνω) εντάσεις δεν δημιουργούν απολύτως κανένα πρόβλημα. Επίσης να γνωρίζει ότι αυτό που αποδίδει αυτήν την στιγμή το ηχείο, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που θα απολαύσει ένα μήνα μετά πχ.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top