Living Room Home Cinema

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Γιατί βρε Κωστάκη;

Ίδιοι είναι όλοι οι DLP; :D
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Άντε να πω δυο λόγια , αρχικά για το πως παίζει ο sony 55. Eχει πολλά πλεονεκτήματα, όπως φως ( πάνω απο 16fl σε 106 ίντζες απο 3,60 απόσταση με την ίριδα κλειστή), δυνατότητα σταθερης ( παρόλα αυτά το native contrast του δεν είναι κάτι συγκλονιστικό) και δυναμικής ίριδας, απίστευτη κίνηση , σχεδόν καλιμπραρισμένη εικόνα Out of the box και εξαιρετική ευκρίνια.
Όμως έχει ( είχε) δυο ιδιαίτερα μειονεκτήματα , πολύ επεξεργασμένη εικόνα και αρκετό ψηφιακό θόρυβο ( και τα δυο με τις ελάχιστες ρυθμίσεις του reality creation) που σε συνδιασμό με την κοντινή απόσταση απο την οποία βλέπω μου δημιουργούσαν πρόβλημα.
Βέβαια εαν δεν μου τύχαινε η ευκαιρία να πάρω τον jvc χ500 σε καλή τιμή , θα τον κρατούσα άνετα .
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
Βέβαια εαν δεν μου τύχαινε η ευκαιρία να πάρω τον jvc χ500 σε καλή τιμή , θα τον κρατούσα άνετα .
Γιατί δυσκολεύομαι να σε πιστέψω; :whistling::D
 








ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Μετά από μια ήσυχη περίοδο έχω κάνει κάποιες αλλαγές

- ξεχωριστή γραμμή ρεύματος από τον πίνακα, αποκλειστικά για το δωμάτιο του home cinema
- 2 επιπλέον ηχεία και μετατροπή σε 7.1
- κανονίζω την μεταφορά των surround λίγο πιο μπροστά και ψηλά,
- με την ολοκλήρωση του πιο πάνω θα περάσω και τα κανάλια για να είναι τακτοποίημενα και όλα τα καλώδια
- φλερταρω και με την ιδέα του masking, όπου είναι κατασκευασμενο αλλά όχι τοποθετημένο.
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Δυστυχώς κάτι που με προβληματιζει, είναι η έλλειψη χώρου ώστε να δοκιμάσω διαφορετικές θέσεις στο sub.
Η τωρινή του θέση μου τρώει θέσεις θέασης.
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Εκτός από ελάχιστες περιστάσεις προς το χαμηλό καθώς στον πάνω όροφο κοιμούνται.
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Έχεις κάτι συγκεκριμένο υποψιν; το δωμάτιο είναι λίγο μεγαλύτερο από 10τμ
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
επειδη αν δεν κανω λαθος αυτο που εχεις ειναι μεγαλο σε ογκο ...το δινεις και παιρνεις 2 μικρα ....ιδια εταιρια σε sub

ετσι τα χωνεις πιο ευκολα οπου θες και πιθανοτατα θα παιζουν καλυτερα...
 



Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.405
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top