Mac Mini Media Center


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

1080p









Φυσικά η εικόνα είναι πολύ καλύτερη από αυτό που βλέπετε στις φωτό.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Να σημειώσω για την περιηγηση στο μενού του xbmc,χρησιμοποίησα το apple remote,μπορεί όμως να γίνει με keyboard & mouse,καθώς και με remote της Logitech.Σε αυτή την περίπτωση κατά τον προγραμματισμό του remote με το πρόγραμμα της Logitech θα επιλέξουμε Plex.Επίσης υπάρχουν πολλές εφαρμογές για το xbmc για να το λειτουργουμε με iphone,ipad καθώς και άλλες συσκευές.



 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Αύριο θα πάρω μερικές συμπληρωματικές φωτό για το xbmc όπως για τις ρυθμίσεις ήχου,μιας και αυτές που είχα ήταν άθλιες και δε φαινόταν τίποτα.Γι αυτό και δεν τις έβαλα,άλλωστε.Επίσης θα ετοιμάσω και τις φωτο για το tv tuner για τα ψηφιακά κανάλια,καθώς και το sat tuner για τα δορυφορικά.Δεν ξέρω αν θα προλάβω να τα ανεβάσω αύριο όλα,θα είναι το συντομότερο πάντως.Θα δούμε και μερικά tips που θα μας κάνουν κάποιες λειτουργίες πιο έυκολες,αυτοματοποιημένες,πως σετάρουμε αρχικά το remote στο mac mini,βοηθητικά προγράμματα κλπ.Στην πορεία θα βάλω και το Plex να το δείτε κι αυτό,καθώς και κάνα-δυο ανάλογα προγράμματα που υπάρχουν ακόμη αν και σε αρχικό beta στάδιο ακόμη.

Στο μεταξύ μπορείτε να ρωτήσετε,να συμπληρώσετε,να διορθώσετε,ή να σχολιάσετε ότι θέλετε.:126:
 


Μηνύματα
272
Reaction score
8
Μπράβο για την παρουσίαση.
Tο είχα δοκιμάσει και εγώ σε pc και όντως είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε media player.
Αν βγει jailbreak για το atv3, το έχω χτυπήσει ήδη για το xbmc.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Για το atv3 το περιμένω κι εγώ το jailbreak αλλά δεν βλέπω φως στην άκρη του τουνελ προς το παρόν.Το έχω στην κρεβατοκάμαρα να το κοιτάω και να με κοιτάει!:116:
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Κάπου διάβασα ότι έχουν βγάλει μια beta με Tethered, αλλά μπορεί να είναι και φήμες.
Στο atv2 το είχες δοκιμάσει το xbmc;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Το είχα διαβάσει κι εγώ για την beta αυτή,δεν πρέπει να είναι φήμες.Είναι σε αρχικό στάδιο ακόμη,με πολλά προβλήματα και προς το παρόν τη δοκιμάζει ένας πολύ μικρός αριθμός χρηστών.Πρέπει κάπου να έχουν σκαλώσει μάλλον.

Στο atv2 το είχα δοκιμάσει,δεν ήταν τόσο σταθερό και χρησιμοποιούσα περισσότερο το Plex.Ηταν οι πρώτες beta που είχαν βγάλει για το atv2 και κρασάριζε συχνά το xbmc.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.052
Reaction score
41.458
Φίλε Lessaros μπράβο και ευχαριστώ άλλη μια φορά για την ωραία σου παρουσίαση.
Εχω 2 ερωτήσεις για την ώρα, αν μπορείς να απαντήσεις σε παρακαλώ.

Ο δικτυακός δίσκος πρέπει να είναι της apple ή μπορεί να συνεργαστεί με οποιοδήποτε NAS (synology, zyxel, ...);
Γράφεις για έλεγχο του xmbc στο mac mini από iphone, ipad κ.α., android κινητά μπορούν να παίξουν το ρόλο του χειριστηρίου;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Μπορεί να συνεργαστεί με οποιοδήποτε NAS δεν υπάρχει κανένας περιορισμός.
Για Android κινητά σίγουρα υπάρχουν εφαρμογές για το xbmc,δεν τις ξέρω όμως μιας και έχω iphone.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.407
Reaction score
94.281
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Βρε Βασίλη, βρήκες τον ορκισμένο appleάκια να ρωτήσεις για android? :405:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.052
Reaction score
41.458
Προσπαθώ να απευθυνθώ σε κάποιο 'Partition του' που να μην είναι...δαγκωμένο! :)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Mac Mini Media Center

Προσπαθώ να απευθυνθώ σε κάποιο 'Partition του' που να μην είναι...δαγκωμένο! :)
Δύσκολο Βασίλη ν'αλλάξω επιλογές τώρα στα γεράματα!:137:
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.940
Reaction score
84.241
Απάντηση: Re: Mac Mini Media Center

android κινητά μπορούν να παίξουν το ρόλο του χειριστηρίου;

Απαγορεύεται αυτή η λέξη στο iCorner!!! :114:
 

Μηνύματα
460
Reaction score
2
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Μολις πηρα ενα mid2011 macmini (amd radeon).. Παιζοντας ματροσκα με τον VLC , mplayerx η ποιοτητα ηχου ειναι χαλια! Distorted καπως.. Ενω και η εικονα μαλλον χειροτερη απο του appletv2..
Επαιξα με τις ρυθμισεις, χωρις βελτιωση. Υποψιν δεν εχω πολυκαναλο, αλλα τον ηχο τον παω στο ντακ με οπτικη..Λετε να φταιει το downmix?
Eυτυχως με εσωσε το XBMC! Ηχος χωρις προβλημα, και πολυ καλη εικονα! Καθιερωνεται για βασικος player!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Mac Mini Media Center

Δοκίμασες καθόλου στα preferences των 2 players τις ρυθμίσεις ήχου,μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.803
Μηνύματα
2.876.725
Members
37.950
Νεότερο μέλος
Bobiras123
Top