Marantz SR7010 - SR7011

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Ειναι σοβαρο θεμα, θελει πολυ δουλεια, μελετη, μετακινησεις περα-δωθε....

Δεν εχω διαβασει κατι για τοποθετηση 2 sub μπρος- πισω, με απλοϊκη λογικη μου φαινεται πιθανο να μπλεκεις με πολλες ακυρωσεις. Δεν το εχω ψαξει (ενα εχω μονο ετσι κι αλλιως:)), ξερει κανεις κάτι παραπάνω; Απο περιεργεια... κανένα link?
[DOUBLEPOST=1461746443][/DOUBLEPOST]:offtopic:
για να γινει σωστη δουλεια χρειαζεσαι rew και μετρητικο μικροφωνο.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.721
Ειναι σοβαρο θεμα, θελει πολυ δουλεια, μελετη, μετακινησεις περα-δωθε....

Δεν εχω διαβασει κατι για τοποθετηση 2 sub μπρος- πισω, με απλοϊκη λογικη μου φαινεται πιθανο να μπλεκεις με πολλες ακυρωσεις. Δεν το εχω ψαξει (ενα εχω μονο ετσι κι αλλιως:)), ξερει κανεις κάτι παραπάνω; Απο περιεργεια... κανένα link?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερο θέμα ακυρώσεων με εμπρός-πίσω τοποθέτηση σε σχέση με άλλες επιλογές.
Tried and tested.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.069
Η ποιότητα κατασκευής του 7010 είναι ισάξια του 3050 (τουλάχιστον, διότι εξωτερικά δείχνει αρκετά στιβαρότερος). Επιπροσθέτως αν προσθέσουμε και τον παράγοντα κόστος, θεωρείται (αυτήν την περίοδο τουλάχιστον) , ευκαιρία . Απευθύνομαι σε όποιον χρησιμοποιεί τελικό - ους, φυσικά !

(Αναφέρομαι στον Αντώνη).
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.069
Σχετικά με τις ρυθμίσεις AV...

Σε περίπτωση που θέλουμε να έχομε πλήρη έλεγχο της έντασης κάθε καναλιού, πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ντεσιμπελόμετρο.
Αν δεν υπάρχει, κάνουν οι εφαρμογές για τα κινητά ή είναι σαχλαμάρες?
 





Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.069
Καλορίζικος.

Επικίνδυνη ημέρα παραλαβής......

Πιστεύω να βρεις χρόνο ΚΑΙ για το αρνί, μην αφήσεις τον κόσμο νηστικό Πασχαλιάτικα... :)
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.721
2 υπηρχαν σημερα ετοιμοπαραδοτοι,ο ενας πηγε σε μενα, το Μ.Σαββατο θα παραληφθει σπιτι μου! Καλοριζικο και σε μενα! !
Αντί να σουβλίζεις, θα στήνεις! :D
 





Μηνύματα
871
Reaction score
238
Δεν υπάρχει μεγαλύτερο θέμα ακυρώσεων με εμπρός-πίσω τοποθέτηση σε σχέση με άλλες επιλογές.
Tried and tested.
Συμφωνω με Zizik, για την ακριβεια μαλλον ειναι καλυτερα μπρος/πισω για ακυρωσεις/ενισχυσεις
Απο την δικη μου εμπειρια, οσο πιο μακρια/ασχετες θεσεις τοσο πιο πιθανο ειναι οι ακυρωσεις και ενισχυσεις να ειναι σε διαφορετικα σημεια για καθε σαμπ. οποτε με φυσικο τροπο πιο φλατ θα ερθει (λιγοτερο eq)...αν ειναι κοντα τα βασικα μοντς θα ειναι λιγο πολυ τα ιδια οποτε οσο πιο κοντα τοσο θα δουλευουν σαν ενα σαμπ (μεγαλυτερα peaks και τα ιδια dips)
Αναλογα το χωρο η αποσταση των σαμπ καλο ειναι να ειναι η μεγαλυτερη που συνηθως ειναι η αντιδιαμετρικη.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.069
Αν είναι όπως τα λέει ο τύπος στο video, σε περίπτωση 2 sub, εκτός των παραπάνω θέτουμε & αντίθετη φάση (Polarity) μεταξύ τους !
[DOUBLEPOST=1461775735][/DOUBLEPOST]Επίσης ένα video με γενικές ρυθμίσεις.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.392
Reaction score
79.524
Υπάρχει κάποιο θρεντ για ρύθμιση sub, να μεταφερθούν τα οφ τοπικ; Κύριοι μοντερεητορς τι λέτε, γίνεται;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.721
Αν είναι όπως τα λέει ο τύπος στο video, σε περίπτωση 2 sub, εκτός των παραπάνω θέτουμε & αντίθετη φάση (Polarity) μεταξύ τους !
Δεν το ανοίγω καν το link, άκου αντίθετη φάση. :rolleyes: THX surrounds είναι;
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.347
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top