my new project

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Το οργανακι που υπαρχει πανω στον ενισχυτη ειναι βολτομετρο 2 βολτ.
Παιρνει αναφορα απο την καθοδο της καθε λυχνιας μεσο διακοπτη 4 θεσεων. Στην καθε καθοδο υπαρχει μια αντισταση 10 ωμ και η ταση που μετραει μεταφραζεται με βαση τον νομο του ωμ. Καθε μισο βολτ αντιστοιχει σε 50 ma.
Σε κρεσεντο βλεπουμε να μας δειχνει εως και δυο βολτ [200ma] !!!! με οριο της 6550 175ma ρευμα max!!
Aκομα και σε τετοιες κορυφες [στιγμιαια] ο ενισχυτης δεν κρεμαει ποτε!!
Η διαφορα με τις κτ 120 ειναι οτι ο ενισχυτης μπορει να λειτουργει με ασφαλεια ακομα και κοντα στα 175-200 ma συνεχεια χωρις την απωλεια καποια λυχνιας!
 


Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Πιο ειναι το κομματι?,γιατι εχω βαρεθει να βαζω το Dεrums Stop, No Good (Scott Henderson, Steve Smith, Victor Wooten - 2000 - Vital Tech Tones, Vol. 2 TQMP) στα matrix :)

ε καλα αυτο ειναι κομματαρα...το διασκεδαζεις...χτυπαει στο ρυθμο το ποδαρακι...
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
το ηχειο ειναι diy 4ωμ απο MTZ πλευρα. Μπορεις να βρεις στοιχεια στο αδελφο φορουμ. μολις βρω λιγο χρονο θα ψαξω για το λινκ.
 



Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Τον Μανωλη τον γνωρισα εντελως τυχαια το 95 αν δεν κανω λαθος. Τολμω να πω οτι αν σημερα στα διαφορα Ελληνικα φορα υπαρχει diy κατηγορια το οφειλουν σε αυτον. Δεν ξεχνω τις μπυροσυναξεις σε διαφορες συναντησεις μας επι avforum εποχη . που πρα τις οποιες διαφορετικες αποψεις ειχαμε ολα τα μελη περναγαμε φανταστικα. Ηταν η εποχη που η diy κατηγορια στην κυριολεξια ηταν ο πρωταγωνιστης της θεματολογιας, και τα μελη της εκτος απο γνωση ηταν και παραγωγικα με τουλαχιστον ενα προτζεκτ ανα μηνα.!!!!
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Μήπως μπορείς να μας δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες για το τηλέφωνο; :tongue:
τον παρακαλαω τον π@π@ρα να μου βρει ενα ιδιο εδω και πολυ καιρο αλλα ως γνωστο με γραφει !;) Θα τον φτιαξω ομως εγω:p





























































τατανιες στην τατανα; αμ πως!!:D
 





Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top