Nokia με καθαρό Android

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Φίλε Ιωάννη,
κατέβασα το VLC που όντως έχει δυνατότητα φόρτωσης υποτίτλων,αλλά τι γίνεται:

Ενώ έχω την ταινία και τους υπότιτλους της (με το ίδιο ακριβώς όνομα και σε μορφή Ansi) στην πρόσθετη κάρτα μνήμης σε φάκελο με όνομα "movies",με το που ανοίξω το πρόγραμμα μου λέει "δεν βρέθηκαν αρχεία-Προσθέστε αρχεία ή αλλάξτε τις ρυθμίσεις".
Πάω στο Λήψεις=>Βίντεο=>φάκελο movies=>πχ terminator 2 και μου λέει....."άνοιγμα με"=>VLC ανοίγει κανονικά,πατώ "επιλογή υποτίτλων" και δείχνει που ετοιμάζεται να μου βγάλει παράθυρο για να του πω που τους έχω και εμφανίζεται ένα "fd:\" και γυρνάει μία κλεψύδρα διαρκώς σαν να μην μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία φόρτωσης...

Μήπως και την ταινία αλλά και τους υπότιτλους πρέπει να τα ρίχνω σε συγκεκριμένο φάκελο ή μορφή?
Μήπως το VLC κάπου δημιουργεί φάκελο που πρέπει να τα ρίχνω εκεί?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.333
Reaction score
93.960
Ενώ έχω την ταινία και τους υπότιτλους της (με το ίδιο ακριβώς όνομα και σε μορφή Ansi)

Μήπως και την ταινία αλλά και τους υπότιτλους πρέπει να τα ρίχνω σε συγκεκριμένο φάκελο ή μορφή?
Μήπως το VLC κάπου δημιουργεί φάκελο που πρέπει να τα ρίχνω εκεί?
Δεν το θυμάμαι. Θέλες να δοκιμάσεις και σε μορφή UTF-8? (Δεξί κλικ στους υπότιτλους, άνοιγμα με "Σημειωματάριο", αποθήκευση ως UTF-8).

Το βράδυ θα μπορέσω να το δω καλύτερα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.333
Reaction score
93.960
Φίλε Ιωάννη,
κατέβασα το VLC που όντως έχει δυνατότητα φόρτωσης υποτίτλων,αλλά τι γίνεται:

Ενώ έχω την ταινία και τους υπότιτλους της (με το ίδιο ακριβώς όνομα και σε μορφή Ansi) στην πρόσθετη κάρτα μνήμης σε φάκελο με όνομα "movies",με το που ανοίξω το πρόγραμμα μου λέει "δεν βρέθηκαν αρχεία-Προσθέστε αρχεία ή αλλάξτε τις ρυθμίσεις".
Πάω στο Λήψεις=>Βίντεο=>φάκελο movies=>πχ terminator 2 και μου λέει....."άνοιγμα με"=>VLC ανοίγει κανονικά,πατώ "επιλογή υποτίτλων" και δείχνει που ετοιμάζεται να μου βγάλει παράθυρο για να του πω που τους έχω και εμφανίζεται ένα "fd:\" και γυρνάει μία κλεψύδρα διαρκώς σαν να μην μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία φόρτωσης...

Μήπως και την ταινία αλλά και τους υπότιτλους πρέπει να τα ρίχνω σε συγκεκριμένο φάκελο ή μορφή?
Μήπως το VLC κάπου δημιουργεί φάκελο που πρέπει να τα ρίχνω εκεί?
Λοιπόν, ανοίγεις τις ρυθμίσεις του VLC, κωδικοποίηση κειμένου υποτίτλων: Greek (Windows-1253).

Όταν πας να παίξεις την ταινία,αν έχουν το ίδιο όνομα, παίζουν αυτόματα.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Γιάννη βρήκα το πρόβλημα που είχα.
Οταν ανοιγα τον VLC μου έλεγε "Δώστε στον VLC πρόσβαση στα αρχεία σας" ,δεν ήξερα περι τινος πρόκειται και πατούσα "απόρριψη".Την επόμενη φορά που πάτησα "αποδοχή" εμφανίστηκαν όλα τα βίντεο,όπου και να υπήρχαν στο κινητό και παίξανε και οι υπότιτλοι,αλλά κορακίστικα.Tους έβαλα σε μορφή ANSI (μόνο αυτή αναγνωρίζει),επέλεξα Greek (Windows-1253) και παίζουν άψογα.Σ'ευχαριστώ πάντως...
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.419
Reaction score
74.773
https://www.xda-developers.com/nokia-8-sirocco-nokia-7-plus-nokia-6-nokia-1-8110-reloaded/

Nokia 8 Sirocco

5.5-inch QHD (2560 x 1440) 16:9 OLED, 6GB, 128GB, 3260mAh




Nokia 7 Plus

6-inch Full HD+ (2160 x 1080, 18:9) IPS, 4GB, 64GB (expandable via microSD up to 256GB), 3800mAh



Nokia 6

5.5” IPS LCD Full HD (1920 x 1080) 16:9, 3GB/4GB, 32/64GB (expandable via microSD up to 128GB), 3000mAh





Και! :party:


Nokia 8110 Reloaded

2.4-inch QVGA curved display, 512MB of RAM, and 4GB of storage (expandable via microSD). A 2MP rear camera on the back handles photo-taking duties, and a 1,500mAh battery delivers up to 25 days of standby time and 6 hours of video playback.


 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.650
Μηνύματα
2.868.858
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top